Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek állatkinzás az,...

Szerintetek állatkinzás az, hogy levágják a kutyák farkát és a fülét? Szerintem az!

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 13:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
33%

Hát én nem engedném meg még a kasztráltatást sem hiszen minket sem kasztráltatnak csak mert nyugtalanok vagyunk :)

Amugy meg biztos nem a szeretett jele ha csonkitod a kutyádat.

2009. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
82%
Nekem törpeuszkárom van akinek elvileg vágják a farkát.Mivel a tenyésztő nem vágatta le,így maradt olyan amilyen.Így sem néz ki csúnyán,én feleslegesen nem műtetném meg és nem is fogom.
2009. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
66%
Én állatkinzásnak teknitem.Mire jó ez?Össze-vissza vagdossuk le kedvenceink fülét-farkát csak mert ez a divat?Egy állat ugy szép ahogy az isten megteremtette.
2009. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:
48%

Első gondolatra igen, az! Hiszen elveszíti azt a részét, amivel megszületett (pedig az hozzátartozik).

Nagyon nem értek hozzá, de a tenyésztők és gazdáik biztos tudják a miértjét, jobban nézzen ki, nemesebbnek mutatkozzék, stb. stb. Én sem értettem sosem, hogy miért kell ezeket a csonkításokat elvégezni.

De azért olvasd el ezt:


[link]

2009. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
68%
Azért csinálják, mert állítólag szebb. De könyörgöm, mi a jó abban a kutyának, hoy ő most szép? Csak a fájdalmat érzékeli! Lehet, hogy a legmodernebb módszereket alkalmazták, lehet, hogy telenyomták fájdalomcsillapítóval, de akkor is fáj, ha nem a műtét közben, akkor később. Azt sem értem, hogy miért kéne bármilyen műtétet elvégezni azzal az indokkal, hogy így szebb? Minden műtétnek van minimális kockázata, minden műtét stressz a kutyának. Én nem a külleme miatt választok kutyát, hanem ami belül van. Egy dobberman akkor is jó kutya marad, ha nem vágják le a fülét és a farkát, nem?
2009. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
68%
Az.Arról nem is beszélve,hogy a farok a kutya egyik egyensúlyszreve,tehát komoly egyensúlyozási problémát is okozhat,persze nem minden esetben.
2009. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
61%

Egyeértek az előttem szólókkal teljes mértékben. Szerintem is állatkínzásnak minősül. A kutya nem lesz boldogabb, és főleg a farok... fontos része.

Sőt, szerintem SOKKAL szebb, ha megmarad úgy, hogy született.

Azt hiszem az örző-védő kutyáknál praktikussági okokból nyisszantják le a farkat, hogy ne tudja elkapni a betörő annál fogva.

2009. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen nem szép dolog levágni a kutyák farkát és fülét. Viszont állatkínzásnak nem nevezném, mivel az állat születése után általában 3-4 nappal szokták ezeket "végrehajtani" és akkor a kiskutya semmit nem érez belőle.

Gyakran előfordul, hogy születés után a kutyusok "harcolnak" egymással, ilyenkor is van, hogy az egyik leszakítja, vagy kicsíp egy darabot a másik füléből.

Persze én nem tenném meg a kutyámmal, még akkor se, ha nem fáj neki. :)

2009. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
30%

Egy másik válaszhoz írtam:

Szerintem egyáltalán nem állatkínzás a kupírozás meg a farokvágás. Így néztek ki mindig is, így szerettük meg őket, és most pl a kemény, és felséges dobiból valami ronda (bocsánat, igenis ronda) kopóba oltott agárszerű, cuki, kajla fülő, csavarodó farkú szörnyűséget akarnak csinálni! :(

Vam egy kutyám aki gyorsabban fut minden kutyánál, és köszöni szépen, tökéletesen megérti minden kutya. És tudjátok milyen farka van?? Semmilyen! Mivel így született. És a testvéreinek is hasonló jó tulajdonsági vannak farok nélkül. Szerintem először meg kéne tanulni hogyan kell álltatot tartani, megállítani az igazi állatkínzásokat. Nem ez ellen harcolni, közben meg a többi kutyát leszúrják, felakasszák, kikötik, verik, éheztetik. De ez hagyján! Még azt sem tudják, hogy kutyát sétáltatni kell! És akkor ez a legnagyobb kínzás, meg gond... Na ez vicces... Én még egy normálisan vágott kutyát sem láttam boldogtalanul. Szerintem a kutya is inkább ezt választaná, mint hogy hosszú farokkal éljen de rossz gazdával. Majd ha már nem fogják bántani az állatokat, akkor ha unatkoznak az állatvédők. lehet ezzel foglalkozni. És ha más esetekben a kutya az "csak állat" és egy csomó mindenhez nincs joga, akkor ilyen esetben miért van joga a füléhez, farkához?? Miért kell nekem megmondani, hogy milyen kinézetű legyen a kutyám? Mikor mindent megadok neki ami szükséges ahhoz hogy boldog kutya legyen.

2009. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sem az az állatkínzás, ha megfelelő körülmények között egy szakember levágja a fülét/farkát egy kölyöknek.

Én sokkal inkább állatkínzásnak tartom, ha egy kutyát nem sétáltatnak, láncon tartanak, rossz minőségű kajával etetnek, agyba-főbe elletnek, nem takarítanak, leszúrnak, agyonvernek, élve elásnak, kiraknak az utcára stb...

2009. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!