Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A drága 7 hónapos kiskutyám...

A drága 7 hónapos kiskutyám ha porszívót hall, bepisil, mit tehetek, hogy ne rettegjen tőle?

Figyelt kérdés
már próbáltama kikapcsolt porszívó mellett játszani vele, ment is pár óra mulva arról szedte le a játékát, ill egyszer úgy aludt, h a helyétől nem messze volt a porszívó. folytassam ezeket, és egyszercsak nem fog félni, vagy mit javasoltok? Csak a bekapcsolt porszívótól pisil be. A kikapcsoltat csak kerülgeti.
2011. jún. 6. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit lovakról írok, de a lovak félősebbek, mint a kutyák szóval: amikor először kellett lóporszívóval pucolni a lovakat, a legijedősebb simán bírta, a másik végighallgatta, hogy megpucolom az elsőt, erre mire őt kellett pucolnom, gondoltam semmi baj nem lesz, hisz teljesen nyugodt mindig. Erre teljesen bepánikolt, kiszakította a kötőféket stb.


Azt csináltam, hogy egy távoli helyen kapcsoltam be, hogy ahol van a ló, alig hallotta. Fokozatosan vittem közelebb, amikor már közömbös volt számára ez az inger. Szerintem kutyáknál is bejön.


Emlékszem etológiából is tanultuk, hogy van egy olyan reflex, a megszokás, amikor egy idő után az ingerek közömbössé válnak, ha nem történik negatív dolog. Ilyen volt az amikor egy csigát rátesznek egy rajztáblára és ütemesen ütögetik. Eleinte visszabújik, de utána megszokja, hogy nincs semmi negatívum és előbújik.


Remélem tudtam segíteni, kicsit messziről indítottam a történetet. :)

2011. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért lefordítom magyarról magyarra :)

Tehát először vidd ki a porszívót a szobából és csukd be az ajtókat, közben menjen a porszívó. Amikor már megszokta, megnyugodott, vidd közelebb az ajtóhoz. Amikor ezt is megszokta, akkor ki lehet nyitni az ajtót.


Légy türelmes, ne siesd el a dolgot, nehogy később is rossz élményei legyenek a hangos doboz miatt :))

2011. jún. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
majd megszokja, ha meg nem akkor meg annyi esze van. az én kutyám 3 év után szokta meg a fűnyírót, addig mindig megugatta, most már oda se figyel rá.
2011. jún. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
neporszívózzááá xD
2011. jún. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megszokja szerintem. Az enyém is volt, hogy ijedtében az ágyra pisilt, mikor pici volt, annyira félt tőle. Aztán megugatta, aztán támadta, játszott vele, mostmár nem izgatja.
2011. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi!! Még jó hogy egy kicsi cairn terrierem van, nem egy dán dogom. Azután takaríthatnék:D
2011. jún. 6. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!