Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erősen megharapott a saját...

Erősen megharapott a saját kutyám. Miért?

Figyelt kérdés
Nos,a kutyám rendesen van etetve, macskatűrő , nem szökik el , nem harap senkit egy abszolút pozitív természetű állat. Azonban valamelyik nap épp mentem be a házba , jön utánam szokás szerint lóbálja a farkát ahogy szokta, és egyszer csak rákap a bokámra, morog közben csikar és amit csak bír ,hogy nekem ártosn. Nos nem volt rajtam olyan ruhadarab ami felfogta volna a harapást így véreztem utána sokáig. Az állatot persze nem tudtam hirtelen hova tenni, azóta sem történt semmi ilyesmi. Erre valaki választ? (a kutyus gyerek kora óta nálunk van, semmi jelét nem látom abnormális viselkedésnek , ugyan sajátossága az , hogy egyes tárgyakat magával visz az ólba amit nem lehet tőle elvenni , házon kívül tartjuk naponta el van engedve 6-8 órán át , a macskákat eltűri együtt alszik velük )
2011. jún. 7. 17:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
Engedd meg, hogy gratuláljak. Miért is ne a kutya szívja meg már megint...
2011. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az a legnagyobb baj, hogy lesz másik kutyátok:((
2011. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
Remélem téged is inkább "elaltatnak", minthogy meggyógyítsanak ha majd valami bajod lesz...
2011. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Még meggondolhatod magad. Vidd el egy szakemberhez és foglalkozzatok rendszeresen a kutyával. Ez nem egy olyan döntés, hogy kidobom a régi ruhámat. Sokkal komolyabb.

Soha nem késő elkezdeni foglalkozni egy kutyával. Meg különben is jobb későn, mint soha. Ne a kutya szívja meg, hogy a gazdája nem nevelte meg.

2011. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én határoztam így, az állatorvos döntött úgy ,hogy veszelyes az emberekre.
2011. jún. 7. 19:15
 16/23 anonim ***** válasza:
40%

Én is nagyon sajnálom, ha az én kutyámmal történne ez, nem is tudom mit csinálnék. Bár én rengeteget foglalkozom vele - nem felvágásból, de ez a garancia arra, hogy a kutyád nem púp a hátadon, hanem igaz társad lesz-, úgyhogy ez valószínűleg nem fog bekövetkezni.

Persze, nem egy ruha, de ilyen esetben nincs mit tenni, muszáj elaltatni. Hogy miért? Mert a kityád - ha igazat mondasz -, ok nélkül támadt rád. Tehát nincs mit csinálni. Nagyanyámnak volt régen egy uszkárja, ő is ilyen idegbeteg lett, ok nélkül nekem akart jönni, voltam vagy 4 éves. A különbség az, hogy ő nem vitette el, nem is lett elaltatva, én pedig alig mertem hozzájuk felmenni. Ezenkívül nem találkoztam még személyesen ilyen esettel, Victoria Stilwell műsorában egyszer egy olyan kutya, amelyikkel már nem lehetett mit kezdeni, mert ő is ok nélkül támadt az emberre. Ez nagyon-nagyon szomorú dolog, de muszáj megtenni, különben csúnya következményei lehetnek. Ezért kell foglalkozni a kutyával. Egyik korábbi válaszoló voltam.

2011. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy történet, amiről hallottam. Egy jól nevelt, nagyon barátságos puli. Egyszer csak "bekattant", mindenkinek neki ment, még a családját is megharapta minden előjel nélkül. Már beszéltek valami kutya pszichológus féleséggel is. Én javasoltam, hogy előtte nézessék meg orvossal. Kiderült, hogy egy csont elakadt a végbelénél, ami nagyon csúnya munkát végzett. Nagyon fájt neki, attól zakkant meg szegény. Mire felébredt az altatásból újra az a bűbáj kutya lett.

Fura orvos lehet, ha azonnal az altatást javasolta.

2011. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatorvosnak általában fogalma nincs a kutyanevelésről,nem is ez a dolga. Érdekes, hogy pont ő javasolta az altatást. Ez eléggé sántít...
2011. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

"az állatorvos döntött úgy"

Ezt csak nekem olyan nehéz elhinnem? A legrosszabb, hogy semmi szomorúság, semmi ellenállás nem tükröződik a soraidból. Szerencsétlen kutya...

2011. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

A lábam varrni kellett , a bokámon több mély fognyom maradt.


Az orvos jelezte nekem ,hogy mást is megtámadhat ami gondatlan veszélyeztetés és stb. törvényeket von maga után.

Hidd el ragaszkodnék az állat megmentéséhez.


A gyomor és hasi fájdalma esetén nem evett a kutyám. Innen tudtam h valami gyomor problémája van, de nem volt neki semmi erre utaló jel.

2011. jún. 7. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!