Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erősen megharapott a saját...

Erősen megharapott a saját kutyám. Miért?

Figyelt kérdés
Nos,a kutyám rendesen van etetve, macskatűrő , nem szökik el , nem harap senkit egy abszolút pozitív természetű állat. Azonban valamelyik nap épp mentem be a házba , jön utánam szokás szerint lóbálja a farkát ahogy szokta, és egyszer csak rákap a bokámra, morog közben csikar és amit csak bír ,hogy nekem ártosn. Nos nem volt rajtam olyan ruhadarab ami felfogta volna a harapást így véreztem utána sokáig. Az állatot persze nem tudtam hirtelen hova tenni, azóta sem történt semmi ilyesmi. Erre valaki választ? (a kutyus gyerek kora óta nálunk van, semmi jelét nem látom abnormális viselkedésnek , ugyan sajátossága az , hogy egyes tárgyakat magával visz az ólba amit nem lehet tőle elvenni , házon kívül tartjuk naponta el van engedve 6-8 órán át , a macskákat eltűri együtt alszik velük )
2011. jún. 7. 17:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom. Kérlek legközelebb jól gondold meg, hogy vállalsz-e kutyát, mert láthatod, hogy ez így, ilyen formában, ahogy eddig csináltad nem működik. De lehet, hogy inkább egyáltalán nem kellene kutyát vállalnod.
2011. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Nem is igazából magam miatt, hanem ha a gyermekemre való tekintettel választom ezt.

Ha a 4 éves fiam kapja meg helyettem akkor súlyosabb következményei lettek volna.

2011. jún. 7. 19:46
 23/23 anonim ***** válasza:
96%

Azért durva lenne,ha az állatorvos döntené el,mi legyen a kutyám sorsa ilyen esetben...

Milyen kutya egyébként?

Elmondom a durva hibákat,amiket elkövettél,csak hogy tanulj beléjük és legközelebb vasból vagy fából vegyél kutyát:

-kutyát nem tartunk folyton láncon

-naponta sétáltatjuk,nem csak elengedjük a kertben

-keményen tartjuk a falkavezérséget

-kutyaiskolába járunk olyan kutyával,aki mellett gyerek is van

-kutya semmilyen körülmények között NEM csavarog az utcán.

Nekem bullterrierjeim vannak,veszélyesnek mondott "harci"kutyafajta ugyebár.Egyikük visszapofázós,egy alkalommal megharapott,mikor nem tetszett neki valami.Tisztesség ne essék szólván,csúnyán elvertem a hátsóját azzal,ami épp kezembe akadt,történetesen egy lovaglópálcával.

Azóta ha matekol valamit,elég megmutatni a pálcát és már spuruzik a helyére.Nem vagyok a verés híve,de ha egy kutya megtámadja a gazdáját,megérdemli.Ez az egy ok van arra,hogy megüssek egy kutyát.Egy betonfejű "harci"kutyáról van szó,de eszembe nem jutott volna megöletni.Én rontottam el,ezért nem fogom elvenni az életét.

Mi összefüggés van a megölt sündisznó és a veszettség között,mondd már el!

2011. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!