Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bántaná?

Szerintetek bántaná?

Figyelt kérdés

Van egy 1éves fiú keverék kutyám,és mellé szeretnénk egy kiskutyát is,mivel eléggé unatkozik egyedül..

olvastam valahol, hogy a nagyobb kutyák bánthatják a kölyköket.. ez igaz?


2011. jún. 9. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha unatkozik a kutyád akkor foglalkozz vele többet. Ha lesz még egy kutyád akkor nem kevesebb dolgod lesz velük hanem sokkal több. Nem fogják egész nap egymást szórakoztatni. Veled akarnak majd lenni. Vagy ha nem akkor annyira "elvadulnak" hogy nem lesz köztetek szoros kapcsolat. Sosem értetttem a logikát, hogyha az első kutyára nincs elég idő akkor vegyünk mégegyet...

Amúgy a kutyák általában nem bántják a kölyköket, de nem ebből indulj ki, mert ha egy kutya nem jól van nevelve, akkor nem fogja érdekelni. M

2011. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha meg van rendesen nevelve, akkor nem. Összeszoknak, és jó haverok lesznek, de ez sem biztos. Meg kell próbálni. De ha tényleg rendesen van szocializálva a kutya, barátkozik más kutyákkal, akkor nem lehet gond.
2011. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*meg aztán a a kiskutya egyszer felnő. Szóval nevelni kell, ez a lényeg.
2011. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jól ellesznek, de arra is vigyázz, hogy ketten több kárt tudnak tenni. De ha tényleg el fogsz tudni tartani még egy kutyát tudsz vele elég időt foglalkozni, akkor miért ne?
2011. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem a tacsküm mellé lett egy kölyök kopó, sokkal több gond. ha unatkozik akkor miért nem foglalkozol vele? nem fogják egymást állandóan szórakoztatni, az enyémek is csak akkor aktivak ha itthon vagyunk (szomszédok mondták).

ha a kutya nincs szocializálva kor bizony bánthatja akicsit, csak a jólnevelt,kiegyensúlyozott felnptt nem bántja őket

2011. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az eltartással nemlenne gond,viszont eddig nemnagyon volt időm, munka miatt,a meglévő kutyusomra..viszont munkahelyet váltottam,és sokkal lazább az időbeosztás is,ezért is gondoltam még egy kölyökre.:)
2011. jún. 9. 15:07
 7/8 A kérdező kommentje:
egy ismerősünktől kapjuk a kopó kölyköt
2011. jún. 9. 15:08
 8/8 léna.:) ***** válasza:
Igen, de csak akkor, ha nem te vagy a falkavezér. Falkavezérnek csak úgy tudsz válni, ha nem az vagy, hogy egyenesen jársz és NYUGODT ÉS MAGABIZTOS vagy. Kizökkented akkor a kutyádat, ha domináns vagy rosszul viselkedik. Kizökkentés:megérinted a kutyát a nyakánál.
2011. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!