Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rühek kezelése kutyánál?

Rühek kezelése kutyánál?

Figyelt kérdés
a kutyám a farka körül kopaszodik és egyfolytában vakarózik, állatorvos sajnos csak egy hét múlva lesz de addig is kéne valamit csinálni :S biztos rühes? ha igen mit tudok tenni vele? van valami a gyógyszertárban amit vény nélkül kiadnak?
2011. jún. 9. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Neostomosan-> Nálunk kertboltban lehet kapni, de szerintem kisállatkereskedésben is. 590Ft egy ampulla, 15 liter vízzel kell feloldani vagy pedig permetezni is lehet a kutya fekhelyét vele.
2011. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
huh, köszi! már mindenhol böngésztem a neten de egyfolytában vényköteles oldatokat, meg ilyen kis szutyok cseppeket találtam :S
2011. jún. 9. 21:17
 3/10 anonim válasza:
Nem biztos, hogy rühes. A mi kutyánknak is nagy foltokban kijött egyszer a szőre, a farkáról is lejött. Elvittük dokihoz, azt mondta, hogy bolhaallergiája van és antibiotikumot írt neki, meg cseppentett rá valami bolha elleni szert. Utána javult valamennyit. Sosem látok benne bolhát, de most van, mikor kiritkul a szőre.
2011. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ez nagyon jó szer. Kicsit büdös, de ki lehet bírni. Az a legjobb, hogy megcsinálod az oldatot, egy 05-1 literes üvegbe félreteszel és a többibe pedig megfürdeted a kutyát, de vigyázz, hogy a szemébe ne kerüljön.

A maradékkal, amit félretettél pedig befújod a házát, fekhelyét, ahol lenni szokott.

Jobbulást neki!! :)

2011. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
énis gondoltam a bolhaallergiára, de már több mint 1 éves és pont most jött volna ki rajta? nemértem :/ amugy egyik napról a másikra jött ki a szőre, és világéletében vakaródzós volt
2011. jún. 9. 21:22
 6/10 kutyák és macskák ***** válasza:
Ha a legközelebbi patikába bemész ott is ajánlanak hatékony szereket. Ha nem, akkor irány az állatpatika. Sajnos házi praktikát nem tudok rá, mert nekünk is az orvos segített. De egy hét alatt teljesen lerágja a húst magáról, annyira viszket neki. Mielőbbi gyógyulást neki.
2011. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kutyák és macskák ***** válasza:
Ha nem vagy biztos benne, akkor ott ahol rágja magát tapogasd végig, és ha apró csomókat érzel akkor biztos, hogy rühes.
2011. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
végigtapogattam de a farka tövénél eleve ráncos a bőr mert foxi és felvan vágva a farka. amugy nem éreztem nagyon semmit, meg a színe sincs elváltozva. remélem nem rühes :S
2011. jún. 9. 21:57
 9/10 kutyák és macskák ***** válasza:

Ha rühes, akkor gombostű fej nagyságú csomókat érzel. Én is remélem, hogy nem az, bár jobb a rüh, mint az allergia, mert könnyebben kezelhető. Mutasd meg orvosnak, ő majd biztosat mond, ha te bizonytalan vagy. De itt is kérdezhetsz:

[link]

2011. jún. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
most megfürdettem bolhasamponnal hátha csak a bolhák miatt csócsálta meg magát kicsit mer ismerősöm is mondta hogy az ő kutyája is a bolhától csinálta ezt. ha nem javul akkor viszem orvoshoz amint tudom
2011. jún. 10. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!