Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rühes a kis palota pincsi...

Pink07 kérdése:

Rühes a kis palota pincsi kutyám. Egy 100% módszer kellene, van ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy palota pincsi kis kutyám, olyan mintha a testvérem lenne, és szegény beteg, de már hosszú ideje rühs, AZ orvost egy-két hó-naponta hívjuk, és csak a pénzt viszi el, de a kutyát nem gyógyítja meg. Volt már ampullás kezelése, a teljes nevét nem tudom, advocet, vitamin...

De meggyógyulni nem gyógyult. És folyamatosan romlik. Na én utána néztem a kezeléseknek, amit ő adott neki, és ott le is kellet volna borotválni a fertőzőt területet, de még azt sem tette. Kéne egy módszere, ami biztosra megoldja a betegségét, amit még én is megtudok csinálni vel, vagy ilyen nincs? Egy biztos elaltatni nem akarom!!!!!!!!!


2011. jún. 10. 08:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A bőrvizsgálat lenne a legjobb mindenféle kezelés elött.

Ha már biztosat tudtok akkor könnyebb lesz a kezelés is.


Neostomosan:

Egy ampullát egy liter vízben kell feloldani. A kutyát ebben az oldatban kell megfürdetni, szó szerint az orra hegyétől a farka végéig jól át kell áztatni. Majd meg kell szárítani. Az oldatot nem szabad kiöblíteni hanem bele kell szárítani. A kezelést ismételni kell, mert az időközben kikelt petéktől az állat újra fertőződik.

2011. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy rühes? Ha az orvos kezeli, és nem használ, lehet, hogy más a baj. Az én kutyámnak is hónapok kellettek mire kigyógyult a bőrbetegségéből (szegény mint egy kínai meztelen úgy nézett ki, és csak vakarózott állandóan), több szert is ki kellett próbálni, csak kb. az 5. féle sampon volt hatékony, abból csak egy csepp kellett a vízbe, és minden nap fürdetni vele, de már 4-5 nap után látszott a javulás, kevesebbet vakarózott. Végül azt hiszem valamilyen gombafertőzés lehetett, de most sem tudom pontosan. Ha egy szertől 1 hét alatt nincs semmi javulás, lehet, hogy váltani kell. De ezt mindenképp beszéld meg az orvossal. Sajnos a szerek nevét már nem tudom, ez kb. 10 éve volt.
2011. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam egy valamilyen gomba elleni sampont, és ez mintha javítana...
2011. júl. 10. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!