Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a beagle-ről?

Mi a véleményetek a beagle-ről?

Figyelt kérdés
Most lesz 18.-án a ballagásom,és mivel már régóta szeretnék egy beagle-t,ezért azt kértem.Arra lennék kíváncsi,hogy mit gondoltok a beagle-ről? Milyen kutya?
2011. jún. 12. 11:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%

Első kutyának csak akkor ajánlanám, ha kutyasuliba is viszed majd, oktatók mellé. Makacs, nehezen kezelhető kutya, akit csak akkor fog érdekelni az, amit tanítasz neki, ha az érdekesebb lesz a szagoknál - ugyanis az orra viszi. Bármilyen feladatot hajlandó egy idő után végrehajtani jutalomfalatért, mert imád enni.

Emellett érdemes tudni, hogy a beagle-nek 3 féle ugatása/vonyítása van, mindegyik jelez valamit - és nem szeret csendben maradni. Ezért a fentebbinek üzenném, hogy nem tudod megtanítani a kutyát arra, hogy csendben maradjon, és nem azért, mert buta. Az egyik legjobb barátnőmnek beagle-je van, és abszolút nevelhető - mert ráfordította az időt, a pénzt, megtanulta, hogyan kell képezni, motiválni a kutyát, és meg is van.

Kiássa a kerítést? Még jó hogy, vadászkutya! Neki nem feltétlen elég a kert, őt pluszban rengeteget kell sétáltatni, hadd vigye az orra, ugyanis az evés és a makacsság mellett ez a legjellemzőbb rá. A szagokért mindent. Ezért szökősek, csak képes annyira elvinni őket az orruk, hogy nem találnak haza.

Ezért ha beagle, akkor: nagyon komoly kerítés; komoly utánajárás az oktatásának; a kert mellett plusz sétáltatás; a szomszédok jófejsége, ugyanis az ugatásról nem fog leszokni.

Szerencsére elég egészséges kutyafajta, az állatorvosi számla nem lesz túl komoly, ha normális kennelből hozod el, papírokkal.

2011. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyából lehet normális, jó kutyát nevelni!!!
2011. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 tetro ***** válasza:
46%
szóval a beagle jó kutya, csak körbe kell hozzá betonozni a kertet, ólmot önteni a szomszédok fülébe, és rászánni azt a napi 4-5 órát. annyira fura, mert gyerekkoromban volt egy vizslánk (az is vadászkutya ugye?, én nem értek hozzá), és valahogy azzal nem voltak ilyen gondok.
2011. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Szétrág mindent, a kertet szanaszét túrja, akik beagle-t tartanak, mást se hallok, mint azt, hogy egy romhalmaz a ház/kert. Erről nem lehet "lenevelni" mert ilyen a természete, benne van a génjeiben, mivel kotorékeb. Szerintem is nagyon aranyos kutya, de emiatt biztos nem tartanék.
2011. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
Volt.Szökik! Ivartalanítás nem ér semmit, ugyanúgy szökik. Szereti a szomszéd kisállatait levadászni, tyúk, nyúl, minden jöhet. Vakondot, pockot is begyűjti mondjuk. Jó fej, aranyos amúgy, nem bántana senkit. Szökésben autó elcsapta, egy hónapig jártunk állatorvoshoz, szörnyen festett, nem hittem ,hogy túléli, aztán amint lábra tudott állni megint szökött. Amúgy társa is volt egy keverék, az nem szökött, de jókat játszottak.Mit mondjak még, hasát szereti, enyém kissé domináns volt a többi kutyával szemben, az orra után megy, szét sem néz, végül sajnos ez lett a veszte.Ennyi.
2011. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő beagle kutyám van.Nagyon eleven (én hiperaktívnak mondom mindig),játékos,aranyos,imádnivaló kutyák.Nem buták,mert pontosan tudják,hogy mit szabad és mit nem.A kajáért bármikor képesek bármit megtenni.Inkább arról van szó,hogy a saját feje után megy.

Én Angliában élek,és köztudott hogy az angolok nem csak a kertekhez értenek hanem a kutyákhoz is.Egy nagyon kedves angol kutyaoktatóm elmesélte hogy képzeljem el a beagle és a németjuhász gondolatát.-Németjuhásznál:

-JAck lábhoz!

A németjuhász: Hívnak!Megyek hogy a gazdim örüljön és játsszon belem.Hopp már a lábánál ülök,és simogat!

A beagle:

-Bob lábhoz!

A beagle gondolata: miiinddjááárt! csak van itt egy érdekes szag...na várjj még..itt érdekes dolgok vannak...naaa jóóó ne kiabálj..megyek már!Valami van a gazdi kezében..ez már érdekel..

Nagyon találó mert tényleg ilyen a beagle.A kutyaoktatók nem is oktatják csak 1 éves koruktól mert addigra egy kicsit komolyodik.

A beagle kutyákhoz végtelen türelem,és erős gazdira van szükség.Megverni sosem szabad,mert akkor sosem fog rád hallgatni.Házőrzőnek sem jó,mert a játék kedvéért még a széf kódját is megmutatná..Viszont mint írtam imádni valóak,játékosak.Figyelni kell ara,hogy ne unatkozzon,mert akkor kitalál magának dolgokat.

beagle nem buta,csak nagyon önfejű.HA vadászni kéne vele akkor tanítani sem kéne mert a vérében van.AZ egyik legjobb vadászkutya..

Még valamit..Ha van kutyatársa akkor nyugisabb a kutya is.Amióta ketten vannak kevesebb a gondom velük..

2011. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan. A beagle nem vált még teljesen az ember kénye-kedve szerinti szolgává, hiszen a vadászatokon a hajtásnál a vadász nincs mellette hogy megmondja mit csináljon, saját magának kell megoldani a helyzetet. Nem arra lett kitenyésztve hogy a gazdi lábánál lihegjen, és cirkuszi kutyaként funkcionáljon, hanem arra hogy önállóan megoldja vadászat közben a feladatokat.

Egy vadász nézőpontjából viszont egy német juhász "használhatatlan", buta erre a célra.

2011. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 szófogadó és okos begle-t ismerek, annak a gazdája kutyaoktató. Amúgy nincs semmi olyan tulajdonsága, ami nekem tetszene, úgyhogy véletlenül sem kellene ilyen fajta kutya.
2011. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából egy kan tacsi-vizsla keverék kutyánk van,de remélem majd kijönnek egymással. :D
2011. jún. 12. 12:12
 20/26 tetro ***** válasza:
nekem most egy francia buldogom van. nem okos, ezt nem mondanám rá, de az eddigi legjobb fej kutyám :D igaz nem nagyon tanítgattam. nem várom tőle hogy pitizzen, és agility pályára sem hordom. bőven elég, hogy nem rohan oda más kutyákhoz ha rászólok, és megáll a járda szélén megvárni engem, és nem rombolja le a lakást.
2011. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!