Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a beagle-ről?

Mi a véleményetek a beagle-ről?

Figyelt kérdés
Most lesz 18.-án a ballagásom,és mivel már régóta szeretnék egy beagle-t,ezért azt kértem.Arra lennék kíváncsi,hogy mit gondoltok a beagle-ről? Milyen kutya?
2011. jún. 12. 11:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:43


Rendben, legyen neked igazad, a beagle buta, ne kelljen senkinek. Ne haragudj, de amíg nem ismered minden kutyának a jellemzőit, csak azért, mert volt egy vizslád, aki vadászkutya... Minden kutya más és más, mindegyiknek más van a génjeiben, mindegyiket másra tenyésztették ki. Ez olyan, hogy a westie is vadászkutya, de ő meg képes olyan mélyre ásni magát az állatok után, hogy nem képes kijönni. Olyankor van egy vészugatása, amit hallat, olyankor a vadász kezdheti kiásni a föld alól, és a farkánál fogva kihúzhatja (a westie-nek van a legerősebb farka, a farktövénél a csont olyan vastag, mint maga a gerince), ugyanis nem fáj neki (ha megfelelően teszik, persze). Akkor ez alapján a westie-re is rámondhatjuk, hogy hülye, nem?

A másik meg az, ha valaki szeretne egy kutyát, akkor legyen hajlandó oktatni is. Ne azért legyen kutyád, mert az úgy már kész van, mert okos, mert nem kell már vele foglalkozni csak játszani meg néha rászólni ha ugat vagy ugrál, egyébként meg csak arról szól a kapcsolat,hogy játszunk, boldogok vagyunk, összebújunk, de jó. Ha van egy hülye kutyád, akkor csinálj belőle okosat, nem lehetetlen.

2011. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
49%

Én sem tartom okos fajtának. Ez lehet, hogy amiatt van, mert kopó, aki ha szagot fog, akkor kikapcsol az agya. Ők erre lettek tenyésztve. Arról nem is beszélve, hogy óriási mozgásigénye van.

Pesten lakunk, és itt felénk rengeteg beagle van. Néhány olyat ismerek csak, akit rendszeresen visznek futni, túrázni, vagy vadászni. A legtöbb viszont elég randán el van hízva a mozgás hiánya miatt:(

2011. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
47%

Szolga? Ilyeneket csak azt mond akinek nincs szófogadó kutyája és valamivel győzködni akarja magát. Mióta lenézednő dolog ha egy kutya szót fogad mert elismerni hogy a gazdája szerencsés esetben jobban tudja. Mekkora dicsőség is, hogy a beagle maga dönti el hogy kiszalad-e az útra és elüti az az auóta, mert hát ha visszajönne akkor jellemtelen cirkuszi szolga lenne ^^

Lehet hogy a beagle nem buta de én nem bírom a makacs kutyákat. Más fajták is vannak amiknek van valami eredeti feladata, de mégis képesek voltak alkalmazkodni az emkberhez, anélkül hogy feladatuk elvégzését elfelejtették volna. Vadászkutyák is. Rohanni a vad szaga után falkában nem nagy mesterség, bármelyik keverék meg tudja tenni.. Az igazi vadászkutyák ennél sokkal többet tudnak és tökéletesen irányíthatónak kell lenniük. Ha a beagle nem tud alkalmazkodni, az "az ő baja".

2011. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk eddig 3 beagle kutyánk volt és egyik sem csinált ilyeneket mint amiket itt felsoroltatok. Most van egy vizslám is, mindenki mondta, hogy rossz és nevelhetetlen fajta, érdekes nekem az se ás, nem ugat éjszaka a semmiért stb. Azok a kutyák rossz kezekben vannak. Ennyi.
2011. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nekem ingyen se kéne.

Ismerek jópárat,kutyaiskolába járókat is,és talán az egyik legidegesítőbb fajta.

A beagle-gazdik legtöbbjétől csak a panaszt lehet hallani.Ez nem azért van,mert mindegyik gazdi tudatlan hülye a kutyákhoz,egyszerűen a fajta ilyen.

Mikor kutyapanzióban dolgoztam,hoztak kettőt bentlakásos kiképzésre.Felnőtt kutyák voltak,és a nevüket sem értették.Jó,ez extrém példa,itt a gazdik voltak a hibásak eddig.Igen ám,de más kutya rövid idő alatt megtanulta a rendet,meg hogy hol a helye,ezt a két tökagyút még hetek múlva is a pályán kellett vadászni a helyükre való bevitelkor.A kiképzők szerint,akik foglalkoztak velük,ennyi idő alatt,míg ezekkel kellett szerencsétlenkedni,bármely más kutyafajtából hármat is be lehetett volna tanítani.

2011. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Nekem beagle kutyám van, és nincs vele nagy gondom. Okos kutya, könnyen tanítható, és nagyon cuki. Csavarogni viszont szeret, de mindig visszajön.Lakásba nem ajánlanám.


És , igen a kutyus viselkedése nagy részben a gazditól függ. Nekünk éjjel soha nem nyüszít, és nem is utálatos. Meg lehet neveni, hogy ne ásson gödröt, és ne ugráljon.

2016. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!