Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok venni Gyöngyös...

Hol tudok venni Gyöngyös közelébe kiskutyát?

Figyelt kérdés

Egy fajtiszta labradort kellene.

Eger még szóba jöhet de nem akarom hosszabb útnak kitenni a kicsit. És ha lehet tenyésztőtől legyen. És ne legyen több 25000 forintnál.


2011. jún. 12. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Használd a netet!

[link]

(google első találat)

2011. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 12. 12:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hogy ez nem tenyésztő az biztos... a szűrések, etetés, törzskönyv, chipp ára több mint 25 ezer... szűréseik gondolom nincsenek..

chipp nélkül törvényellenes kutyát eladni de Magyarországon ugye senkit nem érdekelnek a törvények..majd ha jön az ebadó és kötelező lesz a chipp és ivartalanítás akkor szívja mindenki a fogát.

2011. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező 25000ig kérte, én mutattam neki olyat. Majd ha törzskönyvezettet akar rászán többet.
2011. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Fog ő rászánni többet is a műtétre, ha a DP miatt (amire a fajta erősen hajlamos) műteni kell a kutyát... Az oldalanként kb. 40 ezer....
2011. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőtől nem kapsz fajtatiszta kutyát 60-70 ezer alatt. Egy tenyésztő tenyészszemlére viszi a kutyáit, ultrahangra viszi a vemhes kutyát, jó minőségű tápon neveli a kölyköket, akik megkapják a 2 kötelező oltást, kapnak chipet, és kiváltja a törzskönyvet.

Ez nagyjából 40-50 ezer forint kölykönként, nem beszélve arról, hogy 4 havi munkája van benne.

A tenyésztés nem egy megélhetési lehetőség, inkább "hobbi", de nyilván senki nem akarja 30-40 ezer forintos veszteséggel eladni a kölyköket.


Persze expresszen és hasonlókon találsz eladó kutyákat ennyiért, de olvass utána, hogy milyen sok örökletes betegség van. És egy 20 ezer forintos kutya csoda, ha a kötelező oltásokat megkapta, nem hogy a szűrései meg legyenek.

2011. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől egészséges labradort ritkán kapsz 100 ezer alatt. A távolság pedig nem akadály. Én 300 km-ről hoztam a kutyámat, a tenyésztője meg svédországból hozott kölyköt.
2011. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 panettone ***** válasza:
100%

hagyjátok csak ha a szempont az hogy olcsó legyen és közel legyen és fajtatiszta akkor had vegye meg az elsőt amelyik elékerül...

Ha nekem az lenne a szempont hogy helyben legyen és max 25 ezer akkor kimennék a helyi gyepire és hoznék onnan egyet aztán a 25ezerből oltatnám, chpi van bennük így ivartalanítattnám és megvenék mindent ami kell majd neki a maradék lóvét meg odaadnám a gyepis kutyáknak....akik amúgy a fenti "csúcs tenyésztőktől " kerülnek ki.

De ha esze van és kicsit utánna olvas akkor elteszi a pénzt és vár amíg tud venni egy rendes kennelből...

De ez már a kérdező dolga.

Amúgy létezik fajtamentés őket is lehet figyelni, kölyök ugyan ritka de fiatalok, felnőttek mindig vannak...

2011. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő nem ad 25 ezerért kutyát, csak szaporító. Tenyésztőnél olyan 80-100 ezertől indul, viszont az a kutya garantáltan egészséges és törzskönyves lesz.


Kérdező!

Ha "olcsón" akarsz kutyát, akkor pötyögd be a google hogy labrador fajtamentők, ők talán tudnak neked segíteni, esetleg közeli menhelyen is ráakadhatsz.

2011. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok válaszokat!

De nekem nem kell törzskönyves mert nem akarom versenyre vinni. Én csak egy fajtatiszta ebet szeretnék. Ja és a legjobb táppal etetném.

2011. jún. 13. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!