Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a golden...

Hogyan szoktassam rá a golden retriever kutyámat hogy merjen bemenni a vízbe úszni?

Figyelt kérdés
már mindennel próbálkoztam...de nem mer bemenni.... egyszer beleraktuk de annyira félt hogy azonnal kiugrott...ötleteket kérek..
2011. jún. 12. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi szegény kutyámat mindig beledobáltuk, aztán egy idő után már szaladt magától is a vízbe :)

A lényeg, hogy kell egy húzóerő, egy olyan kutya, akivel eljátszik, és a másik imádja a vizet. Engedjétek el őket, és ha a 'húzóerő' belement, a tiéd is menni fog, igaz félénkebben. Egy másik módszer az, mikor te is bemész a vízbe, leülsz, játszol kicsit a labdájával, stb. nyugodtan... Hogy megszokhassa milyen a víz, csepegtess a szőrére stb. :)

De vannak olyan kutyák, mint az én kis border colliem, akik eleve imádják, mert a tenyésztő volt olyan kedves és rászoktatta. Nem lehet tőle locsolni, sem sepregetni, de mikor kiviszem a tóhoz, órákig el van benne :)

A staffordshire terrieremnél azért már más a helyzet, őt mindig beledobáltuk ,de vele volt egy húzóerő,egy pitbull aki imádta, és az enyém egy idő után követte.

2011. jún. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már kiskorától vittem magammal a vízben kézben, jutifalattal,és egy idő után ellazult. Már nem rohan ki,igaz,még magától csak akkor megy be,ha mondjuk én a patak túlfelén állok,és hívom. De szerintem hamarosan az is megles mert már nagyon közelít a tóhoz:)
2011. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáljátok egy másik kutyával szoktatni, aki belemegy a vízbe. Ha látja a tied, hogy a másik is belemegy, akkor valószínűleg ő is követni fogja.

Másik módszer az, ha te bemész és úgy hívod, esetleg bedobod a labdáját, ha szeret labdázni.

Erőszakkal ne próbálkozzatok, mert úgy csak jobban fog tőle félni, úgy a jó, ha magától jön rá, hogy jó belemenni.

Az én kutyám is golden, ő szerencsére imád úszni, viszont meredek partszakaszon nem mer belemenni, csak olyan helyen, ahol fokozatosan mélyül a víz, ti is ilyen helyen próbálkozzatok.

2011. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos nekem nincs rá lehetőségem belemenni a vízbe....:S
2011. jún. 13. 12:07
 5/5 anonim válasza:

Én is ugyanilyen helyzetben voltam a goldenemmel. Még nem volt egy éves amikor elkezdtük vinni egy tóhoz. Először bementem és hívogattam, de nem akart jönni, utána bevittem a karomban, és végig tartottam, hogy ne féljen nagyon. Aztán volt ott egy másik kutya is aki szeretett vízbe menni, és vele bemert menni, de még nem ment a mély vízbe, majd egy idő után már együtt úsztunk :)


a legfontosabb, a gyakoriság, és ne erőszakosan tegyed

2011. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!