Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ilyenkor? Vemhes...

Mit tehetek ilyenkor? Vemhes lesz avagy sem? SOS

Figyelt kérdés

1éves keverék lány kutyám van. Szerettem volna ivartalaníttatni de féltettem őt (előző kutyám műtét után elpusztult:( ) ezért döntöttem fogamzásgátló mellett. .Június végére számoltam a tüzelésének a várható időpontját ..ám de tegnapelőtt egy idegen fiú kutyát találtunk az udvarunkon...(Kisméretű keverék ...lyukat ásott a kerítésnél...) Aztán megnéztem a kutyámat és láttam hogy tüzel:S Nem tudom volt e akció nem tudom mióta tüzelhet (1 hete még nem volt véres):( Szeretném tudni hogy mit tehetek ilyenkor? Mivel kiskutyákat nem akarok, de ivartalaníttatni sem szeretném, eddig azt hittem majd a fogamzásgátló jó lesz erre a célra neki dehát így :S

És ha megis esett...miből veszem észre?A vérzés elmúlik?


2011. jún. 14. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudod semmiből,majd a 23.nap után csináltathatsz ultrahangot.

Műttesd meg. Naponta sokezer ivartalanítást végeznekminden gond nélkül.

Nem tudom mi volt a gond az előző kutyádnál,lehet, hogy csak az orvos volt hülye. Vidd egy jó orvoshoz és eghy hét alatt mindenen túlvagytok.

2011. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos tud neki adni olyan tablettát, vagy injekciót (már nem emlékszem), amitől elvetél. Hívd fel a dokit és kérdezz rá.
2011. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért vedd figyelembe, hogy az abortálás nagyon nagy adag hormonnal történik, sok esetben soha nem jön helyre a méh és előbb utóbb úgyis ki kell venni a sok gyulladás miatt.
2011. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kutyád miért pusztult el az ivartalanítás után?
2011. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Van olyan injekció amitől elvetél, de azt azt hiszem 24 órán belül be kell adni neki és nem olcsó, szóval jobb ha kiivartalanitattod, de akkor nem ugyan annál az orvosnál akinél az előző kutyid volt. megmondod merre felé laksz biztos tudok ajánlani jó dokit :)
2011. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló sokkal veszélyesebb mint az ivartalnítás. Az abortálás meg főleg. Ezt nem tudtad? Az állatok fogamzásgátlói nincsenek olyan szinten mint az embereké. Nagyon gonoszul fog hangzani és én sem viselném el ha az én kutyám lenne, de kockázata mindennek van ha altatni kell, és a te kutyád pont belesett abba a nagyon kicsi %-ba. Ez nem jelenti azt hogy a másik kutyád is meg fog halni. Ellenben a gyóygszerektől lehet hogy beteg lesz.

Egyáltalán miért halt meg? At orvos hibázott, a kutyádnak volt valami baja... De biztos nem konkrétan az ivartalanítás miatt.

2011. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre vidd, ahol van altatógép és légzésfigyelő, így minimális a komplikáció kockázata.


A hormon terheléssel többet ártasz, mint amennyi az altatás kockázata.

Ha vemhesült azt csak az ultrahangon fogod látni, más egyértelmű jele nincs sajnos.

2011. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ellésbe sokkal,de sokkal több kutya hal bele,mint ivartalanításba.
2011. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát a legjobb amit tehetek az az hogy doki ultrahang és műtét...ha vannak kicsik ha nem.

Előző kutyámat mintha kicserélték volna ivartalanítás után...az addig életerős játékos kutyából mélabú kedvtelen kutya lett.1 hét alatt meghalt.A doki azt mondta hogy természetes a műtét után hogy kicsit másabb mint amúgy...ezért azt hittem ez a normális.Nem derült ki hogy mi lehetett a baj, a doki azt mondta bármi okozhatta:(

Ráadásul egy jó vérvonalú kutyusról van (volt ) szó.Ő volt az életem.

Ez 5 éve történt...1éve éreztem úgy hogy most már készen állok új kutyát "befogadni" akkor fogadtam örökbe a mostani kutyusomat akit szintén nagyon imádok...szóval nem akarok még egy tragédiát (se ivartalanítás miatt sem kiskutyák miatt.)

2011. jún. 14. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:
nem normális, hogy a műtét után a kutya elpusztul.Én tuti kértem volna boncolást, valamit elrontott a doki.
2011. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!