Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alkalmas lehet ez diéta alatt...

Alkalmas lehet ez diéta alatt reggelinek?

Figyelt kérdés

Diétám alatt úgy gondoltam hogy reggelire natúr gabonapelyhet ennék magasabb rosttartalommal!

Van itthon két féle, pehely ezek nem natúrak és nincs dobozuk mert lemérték őket (Auchan-ból)

Az egyik egy vegyes cucc: neve Gyümölcsös müzli

Összetevők: árpapehely, búzapehely, rozspehely, zabpehely, mazsola, banánchips apríték, kukoricapehely, papaya, füge, datolya,

Nincs semmi tápanyagjelzés, energiatartalom, szénhidrát, stb Szerintetek ebből 100g/ hány kalória és szénhidrát lehet? Alkalmas lehet reggelibe egy ilyen diéta alatt? És diéta után csak egészséges normál étkezés részeként?


A másik sima cornflakes szintén Auchan-os, az van ráírva: kukoricadara, cukor,( hogy mennyi az ????) jódozott só, maláta kivonat, emulgeálószerek:zsírsavak mono és digliceridjei


Én őszintén, vennék magamnak egy totál natúr magas rosttartalmú gabonapelyhet, de előtte ezek használhatóak lehetnek a diéátámba? És ha igen mennyit egyek belőle kb

Köszönöm szépen!


2011. okt. 27. 19:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat véletlenül rossz helyre írtam a kérdést!
2011. okt. 27. 19:18
 2/12 anonim ***** válasza:

A gyümis műzli 100grammja 360-400kal körül van.

Eheted nyugodtan,ha beleszámolod a napi kalóriaadagodba akár fornettit is ehetsz,bár nem éri meg,de lehet.

2011. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mindkettő jó

én is szoktam ilyet venni

amúgy kimérve is van még natur zabpehely, rizspehely, árpapehely

edd nyugodtan

2011. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen akkor jó lehet, nap indításnak jó is ez a kis kalória bomba ilyen formában, meg a sok vitamin, nyomelem.

Viszont azt nem tudod mennyi lehet a szénhidrát tartalma?

2011. okt. 27. 22:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Fornettit nem nagyon eszek mostanában( diéta alatt jó hogy nem :D ) marha finom úgyhogy könnyű rászokni vigyázni kell vele; Egyébként mi veszélyes nála az a zsírtartalom 4 szem fornetti ( a kicsi pizzás) az kb 250 kalória, 33 szénhidrát de vagy 15g zsír)
2011. okt. 27. 22:18
 6/12 anonim ***** válasza:

nem cukorbetegek mondják, hogy 33 szénhidrát?

rühellem, mert így nem beszélünk mennyiségekről. mennyiségeknek van egy mértékegysége is.


kukorica pelyhet hagynám. nem azért, mert tönkre fog tenni ha azt eszed, de minek cukros holmit enni? plusz a zabos cucc jobb is lehet. én általánosítanék, és zabnak számolnám a helyedben. azzal az energia és tápanyagtartalommal számolhatnál, mint ami zabra vonatkozik. reggelire meg ehetnél még sonkát mellé, csak hogy az esti kiürülés után legyen újra fehérje beviteled.

2011. okt. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia! Véletlenül hagytam ki a g-t a szénhidrátnál, mint láthatod a zsírnál már ott van :)


Igen a kukoricás cuccot én se akarom megenni, a másik jónak tűnik, én mondjuk kis gondolkodás a diákcsemegéhez hasonlítottam ( tehát kb 100/g 400-450 kalória) az aszalt gyümölcs tartalom miatt, szerinted? Tehát a szénhidrát tartalma véleményed szerint nagyjából megegyezik a zabéval? Köszönöm szépen!

2011. okt. 28. 15:59
 8/12 A kérdező kommentje:

Fehérjét alapból rendesen eszem minden étkezésnél 30 g megvan. :)

Megnéztem, akkor kb 65-70g szénhidrátot tartalmaz 100g -nyi adag! vagyis mivel 150 160 g vel tervezek per nap akkor nagyjából így nézne ki a szénhidrát bevitelem:

reggeli: ebből vagy natúr gabonapehelyből egy tál- 60g

délelőtt:egy alma:10g

Ebéd: adag rizs, vagy főtt krumpli( 3-4 szem)50- 60g

Délután: un mint az ebéd csak minimálban: 20-30g

Utána max gyümölcs ha nagyon kell;

Mellette étkezésenként megy a csirke, sovány túró, sonka

+ a vacsora is ezek;

A zsír ellátást ezekből a kajákból származóan pont jó szerintem! Szerinted?

2011. okt. 28. 16:09
 9/12 anonim ***** válasza:

zsírhoz vagy halat vagy olajos magvakat én ennék. én néhány szem diót szoktam bekapni, vagy olivaolajjal eszem salátát.


te ugye húsokat, tejtermékeket eszel, olajos 'magv' csak a reggeli pelyhedben van, de ahhoz még lehetne adni némi tökmagot, diót vagy lenmagot. nem mintha a mostani összeállítás nem lenne jó!

2011. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Diót szoktam néha enni, de csak pár szemet, mondjuk kettő diót megtörök, de nem minden nap csak heti 2 3 -szor. Elvileg az a 2 szem dió kb. 300 kalória ezt jól tudom?
2011. okt. 28. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!