Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyust érdemes...

Szuka vagy kan kutyust érdemesebb vennem?

Figyelt kérdés

Sosem volt még szuka kutyusom, de most gondolkozok rajta, hogy inkább azt szeretnék. Na nem mintha a fiúkkal bármi gondom lett volna, csak kíváncsi vagyok, hogy egy lány mennyivel és miben másabb. De tartok tőle, hogy pl. tüzelés idején nehéz lesz majd visszafogni (vagy éppen a környékbeli kan kutyákat), vagy hogy szülésnél bármiféle gond adódik, amiről még nincsen tapasztalatom. Jogosak az aggodalmaim?

20/L


2011. jún. 15. 10:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
hát ha kertes házban laksz akkor inkább maradj a kanoknál mert nekem is szuka van most van a tüzelési időszakban és megvannak érte veszve a kanok.ha szukát akarsz és már meglessz és ott lesz a tüzelési időszak jól keritsd el ha nem akarsz korcs kutyát.a kanok erőszakosbbak.nekem a szukák jobban bejönnek mert kecsesebbek és nyugodtabbak.
2011. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért elletnéd akutyát? Tenyésztő vagy?

Ha szukát veszel szépen ivartalaníttatod és nincs gondod se tüzeléssel,se a kan kutyákkal.

2011. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ha ivartalanítod megoldódnak a problémák. Egyébként fajta és kutya függő, van ahol a szuka dominánsabb és nehezebben nevelhető van ahol a kan. Nekem minden van itthon vegyesen (16 kutyám van) és igazán nincs különbség a két nem között bár talán a szukák valamivel genyábbak, sokszor dominálják egymást és szelektíve süketek...én kan párti vagyok, legalábbis a saját kutyáim közül :D a kanok kedvesebbek, bújósabbak, kis macik.

A szukáknál az elzárás problémásabb, nálunk a kert kb egy erőd, mindenhol kennelek, kifutók stb nagyon nagyon kell vigyázni, hogy ne legyen véletlen szaporulat.

Az ellést meg nagyon gondold meg, nálunk már halt bele szuka, veszélyes üzem az biztos. Meg alapból törzskönyv nélkül, kiállítási és szűrési eredmény nélkül nem hoz le az ember almot... Plusz a chipp, oltások, etetés, féreghajtás kölykönként jó pár 10 ezres az előszűrések és a törzskönyv ára ehhez képest aprópénz...

2011. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Már miért kéne ivartalanítani???

Szerintem nektek se esne jól, ha valaki csak levágná/leoperálná a nemi szerveteket.

2011. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
90%

Én se értem, hogy miért kell kasztráltatni a kutyákat... oké hogy ne szaporítsuk az éhező kóborkutyák számát, de könyörgöm, erre való a kerítés...

nekem amúgy nőstény skót juhászom van, az elléseivel soha semmi gond nem volt, megoldotta magának. okos, szép, barátságos, visszahozza a labdát és megérzi ha bármi bajunk van, olyankor olyan aranyosan az ölünkbe hajtja a fejét :) mondjuk nekem kankutyám még nem volt.

2011. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja a skót juhászok kb 80% hordoz valamilyen szem betegséget és a nagy részük (4 collieból 3 a mutáns génnel rendelkezik) MDR1 génhibás... de persze szaporítsd csak... a tenyésztők vért izzadnak a szembetegségek kiszűrésével de hát ugye minek...
2011. jún. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

pl.azért mert az ivaros szukáknak, akik nem ellenek folyamatosan, 86 %-a kap gennyes méhgyulladást és/vagy emlőrákot. na akkor lesz aztán drága a műtét.

(természetesen ha valaki ilyenkor azt mondja, hogy oh 8 éves a kutya elaltatom...az olcsóbb. csak nem hiszem hogy a helyes eljárás)

2011. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kutyáknál nagyon gyakori a méh, emlő daganat ami korai ivartalanítással megelőzhető és növeli az átlag élettartamot is. Csak, hogy a skót juhászos példánál maradjak...nekem még nem volt olyan idős colliem akit mikor ivartalanítottunk ne lett volna legalább egy petefészek cisztája és a többi tenyésztőnél is hasonló a statisztika. Köszönik szépen jól vannak és elélnek 13-15 évet de az ilyen típusú daganat nagyon gyakori pl ebben a fajtában
2011. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ok gratulálok rosszúl vikizted ki az adatokat :) a colliek 60% CEA hordozó de ez szűrhető nem hiszem h csak a tenyésztők tudnának olyan "trükköket" mint: merlet merlevel nem pároztatunk v h csak törzskönyves jó vérvonallal rendelkező kutyával fedeztetünk és persze elvisszük minden szükséges vizsgálatra :) ahhoz nem kell champion kutya hogy itthonra legyen még 1 colliem elég ha egészséges sztem..
2011. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
valamilyen szembetegséget írtam nem konkrétan a CEA ra gondoltam hanem a PRE és a KAt is szóba jöhet. Tudok neked jó vérvonalú szuper kant aki erősen örökíti a PRA-t. De a szembetegségek mellett ott van a csípő vagy az MDR1....az meg alap, hogy merle-merle és sable-merle párosítás nem engedélyezett. Alig van tiszta szemű collie alom még a legnagyobb körültekintés mellett is ami szerintem nálatok nincs meg...
2011. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!