Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni egy kutyáva...

Mit lehet csinálni egy kutyával amelyik folyton kiszökik, és vadászik a csirkékre?

Figyelt kérdés
Van kerítés, foglalkozva van vele, normálisan kap enni, mindene megvan ami kell.
2011. jún. 15. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen kutya?

mennyit sétáltok vele naponta?

Ha munkakutya,akkor mennyi feladatot kap?

2011. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szabadon van a kertben minden nap játszunk vele és egész nap kinn vagyunk vele gyakorlatilag. Ezen kívül kb hetente sétálni is szoktam vinni. A belső kert iszonyat nagy kb fél hektár, úgyhogy tud rajta szaladgálni. A fajtája kaukázusi és akita keverék. Kössz a kommentet fontos lenne a segítség!
2011. jún. 15. 19:55
 3/10 nory0722 ***** válasza:
100%
Az én beagle-m is folyton szökött,míg csak játszottam vele. Olyan kell neki,amivel lefárad(ez nálunk a bújócska). Ezen kívül legalább 2-3 naponta kellene neki séta/futás/biciklizés különböző helyeken,nem mindig ugyan ott. Én pl egyik nap sétálni,másik nap biciklizni az erdőbe viszem. Mivel ott mindig új szagok vannak,így kielégíti a vadászigényét,lefárasztja magát. A kaukázusi és az akita is örző-védő,harcra tenyésztett kutya. A csirkével kapcsolatban: A másik kutyánk is támadja őket. Még mielőtt rárontana(mikor már hegyezi rá a fülét)akkor zökkentsd ki,szólj rá erőteljesen,esetleg vedd pórázra,úgy gyakorolj vele. Találd meg azt az elfoglaltságot,amivel kifárasztod könnyen,és kielégíted az igényeit. Mivel munkakutya,pl huzathatsz vele szekeret,vagy labdázzatok,vagy bármit,amit szeret a kötélhúzáson kívül. Az is jó,de azt csak módjával!
2011. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy uszkár kutyut fogadtam örökbe 3 éve, először csak a házban volt, de aztán muszáj volt kiengedni, de állandóan kiszökött. Volt olyan hogy hajnali 3 órakor szaladgáltam utána.Sokáig így ment, megcsináltuk a kerítést, de azon is kiszökött. Egyszer betelt a pohár, és kinyitottam neki az ajtót; mehet, menj! De bezzeg akkor nem ment... nyitva hagytam az ajtót egész nap, nem ment ki. Azóta már megjavult a picike.:) Persze nem ajánlom ezt a módszert :P
2011. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

naponta kellene sétáltatni és kezelni, helyes irányba terelni a zsákmányösztönét

séta=vadászat amit a vezető irányít!-ha lábmellett sétáltatod és csak engedéllyel távolodhat el a lábad mellől akkor ez is segíthet (így tudja, hogy az ember irányítja a zsákmányolást, vadászatot...helyzetfüggő ha nem boldogulsz akkor hívj házhoz egy kutyagondokra specializált szakembert

2011. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vadászösztön benne van. jól mondták, foglalkoztasd, nem elég hogy fáradt, de agyilag is hulla legyen a foglalkozások végén. esetleg egy kutyaiskolába is eljárhattok, ott is kifárad kellőképp. nekem labradorom is csirkevadász, nem tudok mittenni ellenne, a pipiket jó helyre zártam.
2011. jún. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KovacsAdam ***** válasza:
100%
Szerintem tobb seta kell neki.
2011. jún. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Honnan szökik ki? és ki kertjében üldözi a csirkéket?

Mindenesetre akármelyik is, kerítést kell építeni, és kész! Ami a kutyát a területén tartja!

Ennyi!

2011. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármekkora területen él egy kuitya, ott nem fárasztja le saját magát. Láttál már olyan kutyát, ami futkározott több kilométert a saját kertjében? Ugye hogy nem. Ezért kell a séta. MINDEN NAP! Egy ilyen kutyának meg főleg. Nem a kutyával kell a jelen esetben csinálni valamit, hanem veled.
2011. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az agykárosult bullterrierem addig rohan a kertben mindenfelé villámgyorsan,míg össze nem esik.
2011. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!