Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát?

Milyen fajta kutyát?

Figyelt kérdés

1. kutyámat "keresem" leginkább juhászkutyák foglalkoztatnak [persze nem kizárólag], bérházban lakok így olyan fajtát keresek ami ezt elviseli rendszeres testmozgás mellett természetesen [plusz pont: őrző védő ösztön, kevés lehullajtott szőr persze nem követelmény 1ik sem]


pár fajta ami tetszik: collie, border collie, tátrai juhász [és ehhez hasonló fajták] malinois, görni, labrador retriever, törpe skót, mudi


2011. jún. 15. 21:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
gröni*
2011. jún. 15. 21:07
 2/20 anonim ***** válasza:
ha az őrző-védő is érdekel, és első kutya, akkor talán a gröni... esetleg - de csak nagyon esetleg akkor, ha nagyon, NAGYON elhivatott vagy - mali.
2011. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod... a leírtakra mindegyik fajta jó lehet (ha egyiknél másiknál eltekintünk egy-egy kívánalomtól).

Itt majd mindenki jön, leírja a saját tapasztalatát és prefeenciáját, szubjektív véleményét, amit általában a saját kutyájára alapoz csak. Ergo nem mérvadó egyik sem.

Ezen kívül felsoroltál - ha merőben nem is de - elég eltérő jellemű kutyákat.

Komolyan, senki nem dönthet helyetted. Ezen kívül kapsz itt valami véleményt valakitől, aztán annak hatására veszel egy olyan kutyát, és kiderül h emberünknek aki a tanácsot adta isteni szerencséje volt a saját kutyájával, vagy nagyon ért hozzá, vagy egyszerűen ők tuti kombinációt alkotnak, míg veled az istenért nem lesz meg az összhang. Ismerj meg olyan kutyákat amilyenek tetszenek és döntsd el magad.


- egy labrador és egy border collie gazdája, aki mellesleg mali imádó (de tudja h neki sosem lesz) -

2011. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én a mudit ajánlom, de ahogy az egyik mondta, azért mert nekem az van és nagyon meg vagyok velük elégedve.

De azért az jó lenne ha pontosabb szempontjaid lennének.

2011. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

akkor kicsit bővebben:

-energikus legyen

-intelligens

-egészséges

-sok foglalkozást igényeljen

-ne legyen benne fölösleges agresszió

-ne utasítsa el 1döntetűen az idegeneket

-relatíve könnyen kiképezhető legyen

-jöjjön ki jól más kutyákkal és egyéb állatokkal

-nem kötelező jelleggel: őrző védő ösztön

-nem kötelező jelleggel: kevés elhullajtott szőr


ha lenne 1mást kizáró tényező: akkor a fontosabb a családi kutya vonal és persze a kutya jóléte sem mint a kevés porszívózás :)

2011. jún. 15. 21:56
 6/20 anonim ***** válasza:

Ezek alapján kiesik SZERINTEM a tátrai juhász és társai, a törpe skót és a collie.

Marad ugye a border, a mali, gröni, labrador, mudi.

Ha a plusz igényeidet is figyelembe vesszük, akkor marada gröni. Border őrző-védőzésre nem jó. Labrador úgyszintén. Malinak brutálmód tud hullani a szőre - a gröninek sokkal kevésbé attól függetlenül h hosszú szőrű. A mudi elég bizalmatlan az idegenekkel.

Egyébiránt a groenendael jó választás lenne. Én ismerek nem egyet, nagyon tuti kis kutyák. És persze rájuk is igaz h meg kell nézni honnan vesz az ember. Én ha grönit vagy tervüt vennék akkor a Bergerac de HU kennelből.

2011. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy kutyának a tulajdonságait majdnem 100%-ban te alakítod ki :) Ha kiskorában is tanítgatod már, nem csak fél éves kora fölött, akkor sokkal fogékonyabb lesz, aztán az agressziót kutyaovival tudod kiküszöbölni...:) Az energikusság az általában minden juhászkutyában meg van:) Én a vizslát is ajánlanám, kitűnő első kutyának, de a kant ivartalaníttasd, mert könnyen szöknek :) A kevés szőr hullajtás is jellemző a vizsike, plusz pont: nem szagos a szőre, inkább illatos :)
2011. jún. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Groenendael, nekünk is az volt, csak a szőrével volt probléma, de azt napi fésüléssel meg lehet oldani. :) Nagyon okos kutya, intelligens, energikus, egészséges is, ha jó alomból választod.
2011. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
napi fésülés? nem sok az 1 kicsit ? első ránézésre hasonló "állagú" fedő szőre van mint a skótnak amit a füle mögötti részt kivéve 2 hetente kell fésülni
2011. jún. 16. 09:59
 10/20 A kérdező kommentje:
a vizsla: ha jól tudom van 1 olyan hóbortja hogy nyalogatja magát mint a macskák ezzel a szőrrel mit kezd?
2011. jún. 16. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!