Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted "TERMÉSZETES", ha...

Szerinted "TERMÉSZETES", ha egy kutyának be nem áll a szája?

Figyelt kérdés

Szomszédom vett egy kis yorkit, és az a mindene. Mindenhova viszi magával, folyton róla beszél, szóval foglalkozik vele.

Csak az a furcsa, hogy a kutya akkor van csöndbe, ha eszik, vagy alszik. De, egész nap ugat.

És minden kis apróságra ráugat.

Elmentünk sétálni, ugatja a kutyákat mintha kötelező lenne, mintha mutatná nekik, hogy "itt vagyok, sétálok" és rángatja a pórázt, de nagyon. A gazdi meg csak rángatja, hogy gyere már! A kutya meg csak ugat.

Tüsszentettem egyet, és utána engem ugatott vagy 2 percig.

Mondtam neki, hogy nem, meg minden, és még jobban ugatott.

Szóltam a gazdájának, hogy szólj már rá, de szerinte ez a természetes. Elrepült egy galamb, észre vette, és azt ugatta 3 percig, hogy elrepült egy galamb.

A gazdája meg nem is foglalkozik azzal, hogy a kutya egész nap mindenre ugat.

Szerinted is az a természetes, hogy a kutya ugasson mindenre?


2011. jún. 17. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem természetes. Lehet egy kis ideggörcs az a kiskutya sajnos.
2011. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg jó házőrző génje van, és mindenre ráugat. ez természetes.
2011. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ideggyenge yorki.Nem természetes
2011. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem természetes, a kicsi kutyák gyakran azért ugatnak állandóan, mert nincsenek rendesen szocializálva (a kis icuripicuri kutyát minek is szocializálni, gondolják néhányan...) vagy egyszerűen csak a kis testméretük miatt mindentől félnek. És legjobb védekezés a támadás.
2011. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És amellett picakutyuli, mindenféle kisebbségi komplexussal megáldva...
2011. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy mindenhova magával viszi, az nem jelenti azt, hogy neveli is. Ez egyértelműen neveletlen.

Nekem is yorkim van, tegnap este mentünk sétálni, és az utca összes kutyájával "beszélgetett" volna, jó hangosan...rászóltam, hogy csönd legyen, és megértette. Pedig imádja megugatni a többi kutyát a kerítés mögött.

2011. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az állatoknak nincsenek kisebbségi komplexusai...

Nem szabad abba a hibába beleesni, hogy ilyen emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel a kutyákat. A kutya nem azért ugat, mert kisebbségi komlexusa van az aprósága miatt, hanem mert nem lett rendesen szocializálva és nincs tisztázva a falkavezérség sem (szerintem). A kutya valószinüleg feszült az utcán, sok ismeretlen dolgotól, hangtól megijed és ugatással vezeti le a feszültséget. Ennyire egyszerű, könnyen korrigálható ez a viselkedés, már ha a gazdi szeretné egyáltalán korrigálni.


Az én kutyám 1.5 kg és nyugodt, jólnevelt kutya, büszke is vagyok rá. Nem nehéz egyébként kutyát nevelni, inkább nehéz rávilágítani, hogy 5 kg alatti kutya is kutya és vele is kutyaként kell bánni. Nem azért van sok idegroncs kistestű kutya, mert ők eleve "ideggyengék", hanem mert a gazdáik úgy bánnak velük, mint egy kisbabával a termetük miatt, így lesznek végül ölben cipelt, elékenyeztetett, antiszociális, neveletlen kis idegroncsok... És én nem utálom így sem ezeket a kutyusokat, inkább a gazdáikat tudnám néha jól pofonvágni, mert nem a kutya hibája, hogy rossz kutya. :-)

2011. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Meg olyat is csinál, hogy mentek bringával az utcán, és beakart ugrani a bringás elé, a kerék elé. A gazdája meg pórázon visszarántotta, és üvöltött vele, hogy nem szabad!

Ugyan ezt csinálta, csak mikor autóval mentek el.

Ezt miért tette?

2011. jún. 17. 15:53
 9/10 anonim válasza:
a kutya azt hiszi h ő az alfa...elég önfejűek a yorkik...mond meg a gazdijának h csináljon vele valamit mert téged nagyon zavar
2011. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jó n ekem nem yorki hanem németjuhászo mvan de mig pici volt ugy ugatott 1ik felnőtt nméetuhászra h mgé azijett meg, ugyanugy kaukázusi meg min den ami nagyobb nála ugatással próbált védekezni mert félt. minden nagyobb kutyához odaakart menni aki engedte ahoz odais vittem de amint a másik kutya is megakarta szaglászni v csak simán megbökte orrával akkoris vinnyogva futott mögém.. mái napig ugatással jelzi ha fél bár ha ottvagyok akkor azzal h bújuk hozám mintha muszáj lenne de joideig velem is aludt panelba szoval azérthető h engem nemrángat... viszont 1uj kutya lehet lassan szokja me a gazdáját nemtudom :/
2011. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!