Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, milyen kutya...

Mit gondoltok, milyen kutya lenne jó számomra?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyákat és elég sok tapasztalatom is van velük kapcsolatban. Egyedül élek, egy mondhatni "nem túl kutyabarát" környéken. (Ezalatt azt értem, hogy az utcánkban nem egyszer fordult elő olyan eset, amikor az emberek örömmel nézték, ahogy kutyáik egymásnak ugrottak.) Nem tudom milyen fajta kutyát vegyek, naponta 4-5 órát dolgozok (kivéve hétvégén) olyat szeretnék ami nem szökik el, engedelmes, hűséges és barátságos. Nem ragaszkodom a kölyökkutyákhoz és a méret sem olyan fontos. Házban szeretném tartani, de amíg dolgozom addig egyedül lenne. Mégis az a legfontosabb, hogy ne szökjön el, mert annak nem lenne jó vége. Ez a kutya jelentené számomra a családot, ezért nem akarom elsietni a döntést. Aki valamilyen tanácsot tudna adni, hogy melyik kutya lenne a legalkalmasabb, azt nagyon megköszönném!
2011. jún. 17. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem fontos, hogy fajtiszta legyen, akkor egy menhelyről hozz el kutyát. Nagyon ragaszkodók tudnak lenni, főleg, mivel ők ismerik az élet kevésbé napos oldalát is. Szerintem látogass el egy közeli menhelyre, és nézz körül, hogy "megtetszetek-e" egymásnak egy kutyussal. Ha nem, akkor sem vesztettél semmit, keresheted máshol is a neked ideális kutyust.
2011. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát mondanám azt, hogy menj el egy menhelyre, ott vannak szebbnél-szebb kutyusok,akik csak a szerető gazdit várják. De nem akarom rád tukmálni, sokan nem szeretik... Egy foxi?:) Vagy egy beagle is ideális lenne. De a vizslát is szoktam ajánlani, csak lehet, hogy túlteng majd benne a vadászösztön, és azt eredményezi,amit végképp nem szeretnél, a szökést. vagy bassethound,ami nem valami energikus,elszunyókál magának:)

Remélem,segítettem.

2011. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is gondolkoztam már ezen. Csak attól tartok, hogy mostanában sokkal többet kell dolgoznom és az első napokban nem lenne elég időm a kutyussal foglalkozni, tanítani. Ezért szeretnék inkább egy olyat, akit már nem kell tanítani, csak magamhoz szoktatni..:)
2011. jún. 17. 21:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Az előző kutyusom is beagle volt, de őt nem tudtam kordában tartani, pedig nagyon jól összeszokott csapat voltunk..:( Sajnos a szomszédok kezére került...
2011. jún. 17. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:

ööö figyu semelyik kutya nem születik olyannak mint amiket te leírtál.nem kekeckedek, de ha egy beagle nem tudtál kordában tartani akkor egy másikat h tudnál?azért egy beagle habár makacs, nem egy tarthatatlan fajta... főleg egy ilyen ellenséges környezetben.

olyan nincs h nem szökik el,meg engedelmes , meg hűséges. olyan van h a kutya mozgásigényéhez mérten eleget mozgatod és a tanítgatásssal szellemileg lefoglalod ezért nem érzi az igényt a szökésre, olyan van h te megtanítod a feltétel nélküli behívhatóságra és ő majd mindig akármi van visszajön, olyan van h nem kényezteted el, nem emberként hanem kutyaként kezeled, mert neki nem testvér hanem falkavezér kell és ő ezért hűséges lesz.

csak úgy magától semmi nem fog működni.

nézd, az h volt kutyád az még nem tapasztalat. azért mondom ezt mert ha nem bírtál egy beaglell mi lesz azzal a szegény párával aki ha menhelyi, vagy elkényzetett és ráuszitják a szomszédok a sajátjukat? h fogod te megfékezni a kutyát h ne ő kezdje az acsarkodást? mert ha nem tudsz vezérként viselkedni akk ő fog, ami azt jelenti h ha ő szerinte veszély van akkor támadni fog.

és ilyen környezetben csak pórul járhattok mind a ketten.

szerintem ebbe a környezetbe amiről te is elismered h egyikőtöknek sem ideális ne vigyél kutyát.elhiszem h magányos vagy és hiányzik vki, de hát te is látod mennyi baj forrása lehet ez.

2011. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen az orokbefogadas lenne a legjobb dontes. Rengeteg alapitvany dolgozik ideiglenes befogado rendszerrel ami azt jelenti hogy a kutyak csaladoknal vannak elhelyezve es ugyanugy tartjak oket mint a sajatokat. Tehat szoktatva vannak emberhez, gyerekhez, egyedullethez, kirandulashoz stbstb....

Merre laksz? szivesen ajanlok egyesultet.

Felhivod oket, elmondod mit szeretnel es ok raboknek a megfelelo kutyara. Az is elony az ilyennel hogy kovetik a kutya sorsat es ha gond van segitenek, visszaveszik.

2011. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem nagy kutyát nemjó házban tartani. Én beaglet vagy foxit ajánlanék:) De te döntöd el.
2011. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!