Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb lakásban lehet nagyobb...

Kisebb lakásban lehet nagyobb testű, nyugodt kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Tanácsot kérnék Tőletek! Pro és kontra, fajta, etc.

Köszi!


2009. márc. 23. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mindent lehet ha biztosítod neki a napi szükséges testmozgást, levegőzést és a szomszédaidat sem zavarja!


A fajtaválasztásnál azt kell figyel ni hogy hozzád a te életformádhoz milyen fajta illik. Mennyit sportolsz, kirándulsz, mennyi a munkaidőd, vagy-e hétvégi kötelezettséged..stb.?


Fajtát ismeretlenül nem jó ajánlani, mert lehet bérházi tartáshoz alapvetően megfelelő egy fajta, de talán épp hozzád, a te személyiségedhez nem illik.


Nézz be ide:


[link]

2009. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Napi 8 órás munkám van, bár egyenlőre a napközbeni sétát is meg tudnám oldani míg meg nem szokja.

Mivel én egy nyugodt természetű egyedülálló nő vagyok, így egy nyugodt fajtát keresek. Sportos természet, bár néha kicsit lusta.

2009. márc. 23. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor semmiképpen ne válassz vadász kutyát, se nagyot se közepeset, mert neki nem tudnád az igényeit kielégíteni.


Talán egy közepes termetű keverék kutyus menhelyről megfelelő lenne, azért, mert nekik már kialakult természetük van, a gondozók meg is tudják mondani milyen, nagyon hálásak, ragaszkodóak.


Egy menhelyi kutyus szívesen sétálna veled vagy akár heverészne otthon ha nincs kedved kimenni. Nincsen probléma a kölyökkori szoktatással, hiszen 8 óra alatt (tapasztalat!) gyakorlatilag romba dönthető egy egész ház, ha a kölyök unatkozik.


A kölyök kutya sír ha nem vagy vele, ettől a szomszédok frászt kapnak és az is az ellenséged lesz akit eddig nem is ismertél.


A menhelyre többször kimehetsz, megismerheted a kutyust, sétáltathatod, pár nap alatt megláthatod hogy Ő az igazi vagy sem.


nem rábeszélni akarlak csak nekem ez a véleményem!

2009. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Menhelyen gondolkozom én is. Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor nem kölyökkutyára gondolsz az esetemben, hanem egy kicsit 'idősebbre'.
2009. márc. 23. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
A kölyökkutyának az első évében nagyon sok törődésre van szüksége és ez idő alatt bepisil, bekakil, rongál(ne tudd meg, mennyire:). Érdemes kimenni egy menhelyre és ott "beleszeretni" egy kutyába. Ismerkedni kell vele. Személyes tapasztalatom, hogy így nagyon egymásra tud találni gazdi és kutyája! A menhelyi gondozók pedig segítenek a Te életmódodhoz és egyéniségedhez megfelelő kutyust választani. Sok örömet a leendő ebhez:)
2009. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, megfogadom a tanácsod és köszönöm!
2009. márc. 23. 17:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Jelentem elmentem egy menhelyre és elhoztam egy kutyust!! :)
2009. ápr. 5. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!