Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csau csauról vélemények,...

Csau csauról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Külsejéről és belső tulajdonságairól egyaránt!
2011. jún. 20. 10:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Szőrzete: A fajtának két szőrzetváltozata van, a kettő közül a hosszú szőrű az ismertebb és elterjedtebb.


Hmm akkor ezek szerint rövid szőrű is van?? Azt hittem csak hosszú. Rövid szőrűt lehet Magyarországon kapni?

2011. jún. 20. 10:44
 2/18 anonim ***** válasza:
Közepes termetű és rettentően erős kutya. Neveléstől függően de elég veszélyes.Régen medveölésre használták, de a googleban sokmindent megtalálsz róla. Nekünk volt, de mégegyszer nem szeretnék, este nem lehetett tőle bemenni a kapun.
2011. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ :), tudom google a barátom, ezt a rövid szőrű dolgot is ott olvastam az imént, csak kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra illetve véleményeitekre :)
2011. jún. 20. 10:46
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Amerikában az egyes államokban nem adnak ki életbiztosítást az olyan gazdinak, akinek csau-csauja van, mert nagyon veszélyes kutya, az egyik legnevelhetetlenebb, legagresszívabb fajta. Én személy szerint seninek sem ajánlom, ez legyen az utolsó kutya, amit bárki is akar magának.
2011. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
én ötöt akartam venni, de nem javasolták itt.
2011. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
olvastam a kérdésed, nagy iq-fighter lehetsz
2011. jún. 20. 10:55
 7/18 anonim ***** válasza:

jó neveléssel nem kell attól tartani,h. vad lesz.

pont tegnap láttam róluk egy műsort az Animal Planeten, kisgyerekek mellé nem javasolják, sok egészségügyi panasza lehet, de jó neveléssel, és szeretettel, nagyon hűséges, a műsorban pl. a gazdáit az életük kockáztatásával védte meg a két csau egy medvétől.

2011. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

wikin ezt olvastam: "Idegenekkel, más kutyákkal bizalmatlan. Igaz, a többi kutyafajta sem szereti a csau-csaut. Azért nem szeretik, mert állítólag nincs "kutyaszaga", így a többi állat bizalmatlan felé."


mi az hogy egy kutyának nincs kutya szaga :D milyen szaga van akkor? gyík?

2011. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam normális idegrendszerű csau-csaut. Igaz, csak 3-4-et ismertem eddig. Más kutyákkal agresszív, nem nevezném igazán okosnak sem.

Nekem anno a 3 hónapos kölyökkutyámat támadta meg egy felnőtt szuka csau-csau, csúnya sérülést okozva az orrán. Előtte már jó párszor találkoztak, semmi gond nem volt, aztán egyszer beleharapott és nem is akarta elengedni. Szerencsére néhány hónap alatt teljesen meggyógyult és visszapigmentesedett az orra. Most már több mint 2 éves a kutyám, szívesen ráengedném arra a dögre, csak egy rongycsomót hagyna belőle.


Egyébként megnézném azt a medvét, amire egy 20-25kg-os kutyával vadásztak. Plüssmedve? :-)

2011. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

nem vadásztak a medvére!

a pasi éjjel zajt hallott, kinyitotta az ajtót, ott volt a nagy medve, megindult a pasi felé, a csauk meg kirohantak, nekimentek a medvének, aztán elcsalták a kert végébe, a medve meg elment. a lány csaunak semmi baja nem lett, a fiúnak sem lettek nagyon komoly sérülései.

2011. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!