Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házba kutya? (Lent)

Kertes házba kutya? (Lent)

Figyelt kérdés

Van egy kis/közepes méretü kertes házunk. Volt eddig rengeteg féle kis méretü kutyánk. (<10kg) Most szeretnék egy nagyobbat. Van egy Westie kis kanom, ivartalanítva lesz. Van étel-ital mozgás heti 2x sétálnánk, kozmetikushoz is tudom vinni, szeretném nagyon és tanítgatnám is klikkerrel. Nem muszály fajtatisztát, nem is akarok. Valami keveréket szeretnék, csak valami fajta alapja legyen. Én leginkább a mudira gondoltam, vagy a belga juhászra, de a skótjuhászt és a terrierféléket. Staffra is gondoltam, de nem merném bevállalni :) 15 éves lány vagyok. Jövőre napi 6 órám lesz középsuliba fél óra utazással. Tehát akkor is beleférne még a játék :)

Előre is köszönöm a segítséget :D:)


2011. jún. 20. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
heti 2 séta kevés
2011. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

ha jó a menhelyi keverék, akkor azt ajánlom h ne fajtaalapon keresd a keveréket!:-)

sztem sétálj be a legközelebbi menhelyre és mondd el az önkénteseknek, hogy hova vinnéd, mekkora helyen lenne, mennyi időt szánsz rá. milyen aktiv kutyát szeretnél.és ők majd ajánlanak Neked több hozzádillő kutyust és választhatsz h melyik tetszik.

2011. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Welsh Terriert kertes házba nem ajánlom. Nekünk is Welsh-ünk van és még a kerítést is "kirágja", és folyton elszökik.


Összegalázolja a virágokat. Szóval bármit, csak Welsh-et ne.

2011. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

kutyától függ h kevés e neki!ne egy örökmozgó mudit válassz, mert nekik tényleg nem elég.

DE ha minden nap jut rájuk legalább egy órád játszani, tanítgatni,szeretgetni nem lesz semmi bajuk.

ezért javaslom, h mondd el a kutyákat jól ismerő gondozóknak h mik az elvárásaid, mit tutsz neki nyújtani és tucatnyi kutya közül választhatsz akinek nincs más vágya mit veled heti 2szer sétálni.terrier alapút se válassz, hamár fajtákról is beszélünk. még a foxinak is nagy a mozgásigénye hiába kicsi, de ha uncsizik felássa a fél kertet. ezért mondom h egy közepes aktivitású kutya lenne neked jó.

2011. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A mudi jó lenne neked, esetleg a belga juhász vagy a collie. Őket könnyű nevelni egy fiatalnak is. Én 10 évesen kaptam az első mudim és egyedül neveltem, ja és nem felejtettem el, nem buliztam helyette, és felvettek a gimnáziumba is meg egyetemre szóval nem lehetetlen. Vannak mudimentők is, de a mudi amúgy is "olcsó" jó helyről is...
2011. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

sajnos a legközelebbi menhely 30km-re van :S a heti 2 sétát úgy képzeltem el hogy nem 1-2 óra hanem olyan 6-7 is lehetne :) lemozgatnám rendesen.

a fajta alapot azért gondoltam, mert hát ha hasonlít a keverék egy mudira mint vérben, mint kinézetben, mégis menhelyi akkor az gyönyörű tud lenni:)

2011. jún. 20. 15:05
 7/17 anonim ***** válasza:

nos, a szökős kutya vagy nincs eleget mozgatva (mert a kertben nem kocog a kutya, ahogy te sem futkározol a szobában), vagy ivaros volt és azért szökött, amit pedig 90%ban megold az ivartalanítás.

de terriert tényleg ne.

2011. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

de akkor honnan tervezted a kutyát?amugy 30 km nincs messze. buszozz el, és kezd azzal h ha meglenne a nagy ő akkor el tudnák e hozni neked. sztem szivesen segítenek, hisz kocsival kb 20 perc, és nekik is jó ha egy kis védencük gazdához kerül.

de fel is hivhatod őket megkérdezni h van e erre lehetőség.

2011. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*vagyis tudsz nem tutsz....:S
2011. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akár napi 10 órát is sétálhatsz vele, az csak AZNAPRA fárasztja le, másnapra már nem. Egy kutyának MINDEN NAP sétálnia KELL!
2011. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!