Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el hogy hallgasson...

Hogy érjem el hogy hallgasson rám a kutyám?

Figyelt kérdés
van egy bichon frise fajtájú szuka kutyám...és nem hallgat rám ha elengedem 50 szer kell szólni neki mire oda jön vagy pedig nekem kell oda mennem és akkor meg kötöm vagy csak a nyakörvét megfogom attól egyből felpattan..kutyákkal nem jön jól ki habár letudom állítani mielőtt ugatna vagy bármi csak örülnék ha boldogon oda tudnám engedni más kutyákhoz.. sajnos 1 évesen hoztuk el egyik ismerősünktől egy nagy kertesházban élt sok kutyával együtt de szerintem nem sétáltatták és így nem is szocializálódott csak azzal az 5 kutyával akik ott éltek azokat megszokta és velük jól el volt...az volt a baj hogy kicsi voltam még akkor 10 éves voltam és ő volt az első kutyám már akkor is elég agresszív volt más kutyákkal szemben aztán ahogy teltek az évek szinte mintha csak rosszabodott volna a viselkedése de tavaly óta amikor is láttam a csodálatos kutyadokit akkor jöttem rá mit kell tenni és egy hónap alatt rengeteg változást tapasztaltam amúgy 19 leszek szeptbe szóval a kutyum 9 éves már ..sokat szoktam vele foglalkozni itthon és az utcán pl ül ,fekszik , marad stb...de ha a parkba vagy az utcán elengedem(persze ha kutyát látok egyből megkötöm) akkor nem mindig hallgat rám szóval van olyan amikor oda jön és van amikor nem ...szerintem nem tekint falkavezérnek... a csodálatos kutyadokiból rengeteget tanultam és jobban viselkedik meg én is más hogy állok hozzá de vmi még mindig hiányzik hogy ahhoz hogy sokkal engedelmesebb és ne legyen agresszív más kutyákkal szemben....van egy szakember akit találtam a neten amolyan magyar kutyákkal suttogó írtam is neki e-mailt de elég drága már az is hogy felmérje a kutya állapotát hát gondolom a rehabilitálása akkor mennyi lenne ..sajnos nekem nincs erre pénzem....tudnátok vmilyen tippeket adni hogy érhetem el azt hogy engedelmes legyen????
2011. jún. 20. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
azért nem jön vissza, mert tudja, hogy megteheti. Köss rá hosszúpórázt és ha nem jön akkor húzd magadhoz. MINDIG dícsérd meg hogy visszajött! Sét a közben hívd magadhoz többször is, de ne kösd meg, hanem engedd hogy újra elmenjen.
2011. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

itt egy link!


*****


nézegesd meg

remélem segítettem.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi..megnézem..
2011. jún. 21. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!