Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit tegyek a kutyusommal?

Minikitty kérdése:

SOS Mit tegyek a kutyusommal?

Figyelt kérdés

A roti kiskutyám rémesen harapós. Még csak 9 hetes, de már tele vagyok sebekkel, a karomat, a lábamat, párszor már az arcomat is megmarta. Minél hamarabb le akarom erről szoktatni, mert ha már most ilyen erősen harap, nem akarom megtudni milyen lesz később. Mindig mikor megharap vagy kap egy pofont, vagy ellököm magamtól, de mintha észre se venné, azonnal folytatja és ez megy több mint egy hete. Viszont azt sem szeretném, hogy azt gondolja, hogy a harapás rossz, mert őrző védő kutyát akarok belőle nevelni.

Tudtok valami trükköt, hogy megértse, hogy a gazdit nem szabad megharapni, de az idegeneket igen?


2011. jún. 21. 20:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A pofán vágod vagy ellököd, az neki játék, azért folytatja. Semmivel se jelzed neki, hogy ez kellemetlen.


Fel kell vonyítani. Én az enyémnek, ha erősen harapott, elkaptam a fülét és ráharaptam. Rájött, hogy az erős harapásnál fájni fog a füle. Kész.

2011. jún. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, ez ilyen korban minden kölyökkutyánál természetes. Ahogy előttem is írták, a hangos sikítás hasznos lehet, illetve nálunk bevált a falkából való kizárás is. Kimentünk a szobából, pár percig nem foglalkoztunk vele, stb... Kb. 3 hónapos korára ki is nőtte a boxerem a harapdálást!:) Ezen kívül én is ajánlom a sulizást, főleg az őrző védő fajtáknál ajánlatos már egészen kis korban megmutatni, ki is a falkavezér.
2011. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!