Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a két kutyával külön...

Ha a két kutyával külön szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

azt hogy csináljam? Arra gondoltam, hogy az egyiket pórázon kikötöm egy fához a közelünkben, remélem lefekszik és ott marad. Eleinte csak 4-5 percenként cserélném a 2 kutyát, és ezt az időt növelném, végül ha már nyugodtan ülnek, akkor póráz nélkül is meg tudnák csinálni, hogy türelmesen várnak, míg velük nem foglalkozom?


Klikkereznék velük, de mindig mind a 2 ott van és így nem lehet rendesen.


2011. jún. 22. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha két kutyád van, ennyire kell érteni Hozzájuk, hogy az első, amit meg kell tanítani mindkettőnek, a marad!

Ha az megvan, és ottmaradt eleinte egy percig, akkor kap jutalmat és csere. Ha a másik is marad, akkor Neki is a "Mehetsz" előtt jutifalat... Nekem egy kutyám van, de volt már, h ismerősöm kutyjának tanítottam új trükköt és addig az enyém szépen lesett 2m el távolabbról.. Utána jól megdícsértem. :) Ennyi!

2011. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az első parancsok között van a marad,ahogy az előző írta.

Félek a "remélem lefekszik és ott marad" mondatodtól.

Így nem lehet kutyát nevelni.

Mennyi idősek?

2011. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kösd ki őket vagy zárd be addig. Nekem 3 kutyám van és látom az előttem válaszolók kissé el vannak tévedve. Egyik kutya sem tökéletes azon kívül nem felnőttként születik. Ha pl a kérdezőnek pár hetes kisutyája van akkor rossz lenne csak mert nem marad helyben (még ha amúgy tudja is?) Arról nem is beszélve hogy így egyik kutyára sem lehet koncentrálni mert mindig figyelni kell. És ha jön valaki vagy egy másik kutya? Már ha kint vagy. Kertben nem lényeges.

Igen meg lehet csinálni ha már gyakorlott vagy. Nekem a két kutyám vár amíg a harmadikkal foglalkozok, csak az én kutyáim már több évesek és több mint 10 éve kutyázok... De még én is inkább megkötöm őket addig általában mert úgy esély sincs semmi rosszra.

2011. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs,kedves előző, de biztosnincs kint a kérdező,mert akkor egyszerű lenne a helyzet, csak 1 kutyával menne ki.

Biztos nem párhetesek,mert azt nem kötöm fához.

20 éve kutyázom és a kertben a 4 hónapos kutya ottmarad, ha mondom neki.

2011. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is mondhatnám, hogy biztos nincs a kertben ugyanis ott egyszerűen bezárhjatná a : boxba, szobába, konyhába, előszobába, másik szobába, harmadik szobába, hátsókertbe, első kertbe, kerti kennelbe, fészerbe, soroljam még?

Ja meg persze a hátsókertben könnyű helyben maradni. Csak mi nem ott gyakorolunk, hanem ott ahol kutyák szaladgálnak és gyerekek üvöltöznek. Mert ezt tartom hasznosnak. És az én kutyáim is helyben maradnak 4 hónaposan, csak szerintem had ne kelljen nekik még akkor. Más a maradás mint gyakorlat és más amikor várnia kell.

A párhetes alatt pedig 8 hetestől fölfelé értettem, annak semmi baja nem lesz ha kikötik, a póráz sem sokban más attól.

2011. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!