Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát a macska kínzásáról? És a lábakról?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi volt a kutyám, fogócskáztunk, én futottam ő meg utánam.Ma már nagyobb,és erősebbet harap.Sajnos megbántam hogy fogócskáztunk,mert amikoe elkezdek futni, akármiről legyen szó, ő jön és játéknak veszi, elkezd futni velem,és elém ugrik.De sajnos van amikor a sarkamat csak úgy harapgálja, és az bizony fáj.Szegény macskákat rendszeresen kínozza!Próbáltam már leszoktatni róla,azt is hogy amikor rajtakaptam hoyg eszi a macska fülét,rácsapta és leszidtam, de utána ment a másik macskát enni.Amikor el akarom verni elszalad és el se leeht kapni, csak egy jó kiadás rohangászás után.Már volt olyan hogy a macska fülén nem volt szőr meg piros volt, mert a kutya úgy kínozza őket.Arról nem is beszélve amikor csak egyszer úgy hipp-hopp odakap.Az a legfájdalmasabb, és szegény macskákat mindig ezzel bántja.Valaki segítsen hogy letudjam szoktatni erről a kutyát!
2011. jún. 22. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
az a kinzás, amit a te kutyád csinál semmi az enyémhez képest. az én labradorom is gyűlöli a cicákat, de ő pontot is tesz a történet végére. magyarul elroppantja őket. sajnos sehogyse tudom leszokatni róla, mára külön területe van az ebnek, de a cicák mindig odamennek.. a saokharapásnál adj ki visitó hangot, és akkor kizökkenti.
2011. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer, ha megtanítotok neki egy hagyd parancsot! Először jutalomfalattal, később a macskával társítsátok a parancsot. Ha elakadtok, írjatok, mert az én kutyám is szedte a macskákat, de már póráz nélkül megy mellettük, baj nélkül! :) Sok türelem kell hozzá - mint általában mindenhez a kutyakiképzésben.
2011. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző vok. Csak annyi, hogy nekem is labim van, és nem lehetetlen, bármennyire is annak tűnik az elején.
2011. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Harapdálja a sarkadat? Bizonyítsd be neki, hogy ez kellemetlen. (Ha máshogy nem megy, akkor az egyik lépésnél sarokkal reflexből rúgd orrba. Ha más nem, akkor ez kedvét fogja szegni).

A fogócskázást meg te szúrtad el, ugyanis nem neki kell üldöznie téged, hanem neked kell őt üldözni.

Más testrész harapdásásakor az is be szokott válni, ha vissza harapsz.

A macskakínzásról meg nem fogod tudni addig leszoktatni, míg nem vagy felette a sorban.

És van egy olyan sejtésem, hogy a fejedre van nőlve.

Ha előtted megy ki a bejáraton, vagy ha megpróbálsz kajálás közben a tálja körül legyeskedni és morog, ha hívod és tojik rád, ő akarja simogatást és nam akkor jön hozzád, amikor te szeretnéd őt birizgálni, ezek mind olyan jelek, amit komolyan kell venni.

A tarkójának a bőrét ha marokra fogod és lenyomod a földre, mint büntetés alkalmazása elsőosztályú.

Tehát érd el, hogy ő menjen ki utolsónak a bejáraton, vagy jőjjön be.

Ha zabál és te úgy döntesz, hogy ennyi volt, és ezzel kapcsolatban nem tetszését fejezi ki, ez főben járó bűn és az eset súlyosságától függően a szankció vége az egyba-főbe-verés is lehet(ha megmar vagy vérző sérülést okoz).

Ha hívod vagy odajön, vagy megtudja, hogy tudsz te nagyon kellemetlen is lenni.

Ha azt akarja, hogy símogasd, hagyd figyelmen kívül. Ha símogatni akarod, akkor hívd magadhoz és akkor szeresd.

Ha a macskát fosztja, akkor az akció közben a tarkójánál fogva a földhözvágod és közlöd vele, hogy ezt nem szabad.


Sok sikert!

2011. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket,ssokat segítenek,és az én kutyám nem öli am cskákat, csak játszani akar velük,de nagyon durva játék és szegény macskák hiába jelzik hogy fáj nekik.Nekem szerencsére nem öli meg őket, de leeht hogy megfogja, mert már volt olyan is hogy a földön húzta őket :(
2011. jún. 23. 11:03
 6/7 A kérdező kommentje:
D.O.81! Kérlek,ha ilyeneket javasolsz inkább tartsd meg magadnak.Én soha nem verném meg a kutyám,akár milyen rosszat is csinál.Amikor eszik nem morog csak a macskákra.Amikor simogatom ő jön hozzám vagy én megyek,el is mehet, ő dönti el hogy mit akar.Ő megy ki előbb az ajtón,de ez nálam nem jelent semmit,mert ha tudja hogy rosszat csinál elfut.Remélem neked nincs kutyád,mert nagyon sajnálom ha van,szegény kutyát a földhöz csapni,igazából én az ilyen emebreket akasztófára kívánom!Kérlekl az én kérdéseimhez többet ne tegyél olyan javaslatot,ahol az állatot verni kell!Köszönöm!
2011. jún. 23. 11:12
 7/7 D.O.81 ***** válasza:

Kérdező!


Nem azt mondom, hogy üsd agyon a kutyádat, hanem minden variánsból a legrosszabb verziót hozom fel, mert sok ember, amíg nem történik vele valami súlyos esemény, fel sem tudja fogni, hogy milyen felelőséggel szórakozik.

A kutya az egy kutya. Nem ember, hanem kutya és a farkasból alakult ki. Ha te emberkét próbálod kutyádat kezelni, sok sikert hozzá. Viszont, akkor fogadd el azt is, hogy más, máshogy látja helyzetet és nem úgy, mint te.

Majd, ha netán kifogsz egy belevaló igencsak domináns egyedet kíváncsi leszek mi fog kisülni belőlle, de addig is tégy saját belátásod szerint, én leírtam a véleményem.


Üdv!

2011. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!