Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas kutyasuli elott...

Timtimi kérdése:

Ivartalanitas kutyasuli elott vagy utan?

Figyelt kérdés
Labim most fel eves es szeretnem suliba vinn, de nem tudom, hogy az ivartalanitast elotte vagy utanna erdemes elrendezni.....szuleim kerlelnek, hogy csak addig varjak, mig lesz tole egy alom, mert, hogy milyen okos, szep stb........de szo se lehet rola, o nem egy torzskonyves kutya, meg azt sem tudom, hogy kesobb neki lesz-e valamilyen gondja, nem hogy a kolykoknek..ugy hogy ezt hamar ki is zartam....szoval az ivartalanitas suli elott vagy utan? kb mennyi ideig gyogyul a seb es mire figyeljek?
2011. jún. 24. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Miért nincs kutyák között egyáltalán? Kutyák között nem csak kutyasuliban lehet. Futtatóban, parkban is.
2011. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Eddig Kolozsvaron eltem, nincs futtato.....a szomszedoknak van kutyajuk....de nem tudom milen megfontolasbol nem engedik jatszani..egy 9 honapos huskyjuk van...parszor kertem oket, hogy csak egy rovid idore engedjuk mar oket jatszani, az enyem ha csak meglatja boldog, ugy csoval, hogy esik le a farka:)) leultetem, megdicserem es utanna odaengedem...de a szomszed elhuzza a kutyajat es odaebb all....mondtam neki, hogy legalabb engedje, hogy kicsit megszagoljak egymast de hiaba...a masik kutya meg egy ilyen...na most ez lehet csunyan hangizk, ha valakit sert elnezest elore is de "idos holgy" kutya, borzaszto elkenyeztetett es harap, a gazdira nem hallgat...multkor labszaron harapott, nem volt kellemes erzes erre a gazdi annyit mondott, hogy jaj Maja nem szabad, persze Maja magasrol tesz ra.......holnap viszont utazom haza Szatmarnemetibe, a legjobb baratnomnek is van kutyaja egy nagyon nyugott kiegyensulyozott 3 eves shi tzu...ugyhogy otthon lesz tarsasaga es van tolunk 5 percre egy park ahova sok kutyat visznek setalni, remelm ok mar engedik a kutyajukat jatszani:)
2011. jún. 24. 11:47
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy nincs Kolozsváron kutyafuttató. Nagyáradon van 4 is, lehetetlen, hogy Kolozsváron ne legyen.
2011. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Meg ha nincs is, akkoris leheteten, hogy ne vidd 6 hónapos koráig kutyák közé. Ott is vannak parkok, meg ilyen kutyasétáltató helyek, nehogymár ráfogd a szomszédra, hogy a te kutyád félévig nem ment kutyák közé.
2011. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
:)) nem fogom ra a szomszedra, csak elmondtam, hogy az mennyire jo lett volna es, nem ertem miert nem engedi....a parkokkal kapcsolatban meg annyit, hogy a legtobben jatszoter van es ki van teve a tabla, hogy kutyaval belepni tilos, a masik dolog, hogy amikor olyanba vittem amiben epp nincs jatszoter akkor a rendor ramszolt, hogy ha megegyszer elcsip akkor penzbirsagot fizettet velem, mert, hogy ez nem arra van , hogy itt kutyak setaljanak es piszkitsanak, mondtam, hogy en osszeszedem a kutyam utan...de nem hatotta meg....nincs miert ramtamadni, ami rajtam mulik azt megteszem....
2011. jún. 24. 13:03
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkoris santít, amit mondasz, akárhogy is van. Ezekszerint a kolozsváriak nem viszik ki a kutyájukat soha? Ugyanmár... Várad sokkal kisebb és mégis rengeteg hely van kutyasétáltatásra. A Szamos partjával mi a helyzet? Nálunk a Körösparton is sokan sétáltatnak kutyát. Olyan nincs, hogy a parkokba nem viheted be, max a játszótér részre nem. Ha pórázon van, senki nem szólhat semmit. A magyarországiakkal lehet el tudod hitetni, hogy olyan nomád körülmények vannak nálunk, hogy nincs hova vinni a kutyát, de velem nem.
2011. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

te jo eg, mi ez boszorkanyuldozes?:)))))

nem tudom miert kaptad fel a vizet? nem mondtam egy szoval se, hogy nem viszem a kutyat setalni, rengeteget setal...azzal nincs gond, amit mndtam, annyi volt, hogy nincs kutyak kozott es itt nem ara gondolok hogy, seta kozben talalkozik par kutyaval es eljatszadoznak, jaj de jo........az mas , az mindennapos...en azt mondtam, hogy nincs direkt kutya park...ha nem hiszed nezz utanna......nem akarok en senkivel semmit elhitetni, csak azt tudom, hogy mar sok peticiot benyujtottunk ezugyben de meg nem jott ossze.....kulonben sem igazan ertem miert ragadz ki egy szot a szovegbol es azon lovagolsz, a kerdesem nem is ez volt.....ha meg magyarorszagi es romaniai viszonylatrol akarsz beszelni, tedd mashol, ez pont nem a politikarol szol......

2011. jún. 24. 15:13
 18/19 anonim válasza:
14:49 Te meg mirol beszelsz? :)) Ha Varad ilyen jo hely, gratulalok. De mar 3eve lakom Kolozsvaron, menhelyeknek segitek, kutyakat mentek meg es nagyon sok kutyatarto ismerosom van. Valoban nincs hely ahova itt viheted a kutyadat tobbi kutya koze. Es igen, valoban nem lehet egyetlen parkba sem menni, mert mindenhol tabla jelzi, hogy magas buntetessel jar. Nem ertem miert bizonygatod ennyira a magadet, mikor a kozelben sem laksz, en meg mar 3 eve. Szerintem en jobban tudom, mint te. Es mi ez a duma a magyarokkal? Elhitetni veluk a NOMAD elet baromsagot.. Mutasd mar meg hol volt erre utalas. Mas bizonyitani tudja, hogy igaza van, te megis tamadod. Ha csak piszkalni akarsz masokat a hulyesegeiddel rossz helyen vagy. Ha meg ennyire intelligens vagy, hogy mindent tudsz sok km tavolsagbol irj egy konyvet, mert itt senki nem kivancsi a hasznavehetetlen mondandodra.
2011. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én Budapesti vagyok. Nálunk nem volt soha kitéve a parkba tiltó tábla.

Viszont egyik évben kitettek. Tudod meddig volt ott? Estig amíg a többi kutyással ki nem rugdostuk.

Utána megint kirakták, megint kirugdostuk, de már a szemétbe is bedobtuk.

Aztán már egy táblát sem raktak ki többet.

Szerintem is tök mindegy mikor ivartalanítod ki. Suli előtt vagy utána. Lényeg, hogy ki legyen.

2011. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!