Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg, hogy...

Hogy tanítsam meg, hogy jelezzen, ha ki kell mennie?

Figyelt kérdés
A kutyusom 3 hónapos,kinti-benti kutya. Odáig eljutottunk,hogy ha kiviszem 1-1,5 óránként,akkor kint pisil,kakil. Eléggé sokszor,sokat van bent,pláne ebben a melegben, szeret hűsölni,illetve bent alszik éjjel. A baj az,hogy ha véletlenül belefeledkezem a házimunkába, vagy pl. éjjel nem húzom fel a telefonom,hogy 2 óránként kivihessem,akkor megtörténik a baj. Hogyan taníthatnám meg,hogy jelezzen valahogy? Meg akkor végre nem kéne 2 óránként kelnem,csak akkor,ha "szól".
2011. jún. 24. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem is van kutyám és benti én pl: úgy tanítottam meg akkor ha bepiszkított akkor meg szagoltattam vele és kitettem és ezt töbször meg kell csinálni hogy megtanulja és ha kell neki valamit kint sinálnia(pisi,kaki) akkor odaáll az ajtó elé!
2011. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából még csak bepisilt,kaki nem volt bent, azt azért mindig elkapjuk, a pisit viszont nem lehet kivinni :) :)

Csak az a baj,hogy ő nem jelez,nem áll oda,hanem ha érzi,hogy kell,akkor ahol éppáll,odacsurgat. Ha kiviszem,és mondom,hogy na,pisilj,akkor pisil,csak azt szeretném elérni,hogy "szóljon" magától,ha érzi,hogy kell,ne pedig ott csurrantson,ahol áll :)

2011. jún. 24. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy amikor láttam, hogy "csurgat", akkor felkaptam és vittem ki.

Nyugi, még kicsi, még nehezen tudja szabályozni, de meg fogja tanulni! Fontos, hogy jól takarítsd fel a nyomokat, hogy ne érezzen semmi szagot, ami pisilésre készteti. Az ecetes víz jól fertőtlenít és szagtalanít.

2011. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Azt gondolom kevés olyan ember van aki éjnek idején kiviszi a kölyök kutyáját az utcára pisilni.

A kölyök az éjszakát végig alussza, vagy ha nem akkor felkel és bepisil.

Ez ellen nem tudsz mit tenni.

De ha korán reggel felkelsz az legyen az első, hogy a kutyát kiengeded a kertbe pisilni és ha elvégezte a dolgát megdicséred.

Egy idő múlva saját magától is jelezni fog, ha ki akar menni. Csak ezt neked észre is kell venni, vagyis tudnod kell, hogy mit akar.

2011. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát,én felkelek,éjjel is, 2óránként. És így nincs is baleset. De ha 10 percet kések,akkor igen.

És hogy fog jelezni? Odaül az ajtóba? Vagy nyüszög? Sosem volt még olyan kutyám,ami bejárt, fogalmam sincs erről a szobatisztaság dologról :(

2011. jún. 24. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
az elsö válaszolo vagyok amíg kicsi a kutya addig nem nagyon tudja szabályozni de ha már elmúlt 6 hónapos akkor majd jelezni fog
2011. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!