Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam rá 3 hónapos...

Hogyan tanítsam rá 3 hónapos kutyámat arra ha ki kell mennie hangosan jelezzen?

Figyelt kérdés
Tudja hogy az ajtóhoz kell állnia ha ki akar menni pisilni de csak ül némán és nem jelzi hanggal,valaki írjon nekem valami okosságot.
2011. jan. 17. 17:09
 1/4 anonim válasza:

Nem kell feltétlenül hangosan jeleznie. A mienk pl. odajön hozzánk és felugrál ránk. Vagy mondjuk játék közben hirtelen leáll és néz ránk nagy meredten, esetleg kicsit nyüszög. Szerintem minden kutyánál más és más, hogyan jelzi. Arra megtanítani, hogy kifejezetten hanggal jelezzen, nincs ötletem, de talán felesleges is megtanítani neki ilyeneket, egyszerűen csak meg kell figyelni a reakcióit. Egy idő után már tudni fogod, mivel jelzi, hogy ki akar menni. Szerintem örülj, hogy 3 hónaposan már egyáltalán közel van a szobatisztasághoz, hogy odaül az ajtóhoz... Sok kutya ennyi idősen még nem jut el ide :)

Annyi biztos, hogy minden alkalommal, amikor észreveszed, hogy jelez és sikerül kint elintéznie a dolgát, nagyon meg kell dicsérni, simogatni, jutifalit kell neki adni. Össze fogja kötni a két dolgot elég hamar.

Esetleg azt megteheted, ha már teljesen megtanulta, hogy csak kint végezheti el a dolgát, akkor csak olyankor adj neki jutifalit és dicséretet, ha hanggal jelezte a lemenetelt. Ez hosszabb idő lesz, de talán összeköti a két dolgot, hogy ha le kell mennie, hangosan jelezzen.

2011. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb variáció: csináljatok egy kis csengőt az ajtó mellé, amit ő is elér az orrával. Minden séta előtt látványosan lökjétek meg a csengőt és azonnal menjetek sétálni. A kutya így hamar össze fogja kapcsolni a csengőt és a sétát. Nálunk egy 2 hétbe telt és máig így jelez ha ki kell mennie.
2011. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat a csengős nagyon klassz ötlet ki is próbálom.
2011. jan. 18. 15:38
 4/4 anonim válasza:
Nálam ugyanez a gond,a csengőset énis kipróbálom!=)
2012. jan. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!