Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós megütötte a gyerekemet....

Anyós megütötte a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy 7 éves lányom. Tegnap anyóséknál volt, ott is aludt. Délelőtt mentem érte, itthon mesélte el, hogy az anyósom megpofozta, mert kiöntötte véletlenül az üdítőt a földre. A kislányomnak nem a férjem az apja. Észrevettem már, hogy nem szeretik annyira, de egy ilyenért miért kellett megütni? Apósomat felhívtam telefonon, azt mondta minden úgy történt, ahogy a kislány mondja.
2009. szept. 12. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
97%

Megbeszélni anyóssal, már ha olyan típus, hogy le lehet vele ülni.

Ha nem hallgat rád, akkor inkább ne vidd oda, mert ez így nem jó.

2009. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
98%

Menj el anyóshoz és szépen beszélgess el vele.Kérdezd meg,hogy utálja e a lányod,mert nem a fia az apja,meg amit belülről jön.Fakadj ki nyugodtan,jobb ilyenkor.Kérd meg,hogy legközelebb ne tegyen ilyet,a nevelés a te dolgod:)


A kislányt pedig puszilgasd meg,szegénykém nem tehet semmiről...vannak ilyen bolondok akik máris nemtudják úgy elfogadni a fogadott unokát ha vérszerint nem az övét.Mellesleg ha meg így gondolja egy seg.g mert idegen gyereket sem üt meg és ezek szerint a lányod is idegen neki,akkor őt sem.Ahogy látom azért az apód melletetek áll:)Férjed mondott valamit?Ő is a kislány közt minden ok?

2009. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:

1 éves volt a kislány, mikor a férjemmel megismerkedtem. Ő nem tudja, hogy a férjem nem az apja. Úgy érzem, 7 évesen még pici ehhez. Ő is ki van akadva.

Beszélni anyóssal? Már rákérdeztem délelőtt, volt-e valami gond vele. Azt mondta nem.

Örülnék ha nem kellene odavinnem, de após szereti és elfogadja, anyós nem. És mivel a férjem szülei, néha oda is kell vinnem.

2009. szept. 12. 14:24
 4/71 A kérdező kommentje:
Én egyébként nem szoktam verni a gyerekemet, csak nagyon ritkán. Évente kb 2x van, hogy annyira rossz, hogy meg kell nevelni. De azon az elven vagyok, hogy inkább elmagyarázom neki, miért nem szabad. És megérti.
2009. szept. 12. 14:25
 5/71 anonim ***** válasza:
74%

Van, aki még abban nevelkedett, hogy ez a nevelés módja. Azzal nem fogod megértetni, hogy hirtelen felindulásból ne üssön rá a gyerek kezére, vagy ne keverjen le neki egy pofont. Gondolom, nem ütlegelte, csak ez egy reflex azoknál, akik még ebben a szellemben éltek (lehet, hogy a saját gyerekénél is ezt alkalmazta). Lehet, hogy a kedvenc nem tudom, mijét locsolta össze az üdítő, akkor még inkább előjön ez a reakció (nagyanyámnak ilyen kedvencei a virágai, na, arra "harap").

A kislányoddal beszéld meg, miért csinálta a "nagyi", és hogy legközelebb óvatosan bánjon az üdítővel, ha nem ejti le, nem lesz baj. Anyóst már nem tudod átnevelni, a kislányodat viszont még tudod úgy nevelni, hogy az ilyeneket elkerülhesse.

2009. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
80%

off:Nagyon jól teszed hogy nem bántod a lányod :)..manapság kevés az ilyen szülő..

engem utoljára 3 évesen "ütött" meg anyu..de akoris csak a fenekemre vágottmert hisztiztem :D

azt büszkén elkönyvelheted magadba hogy ha évente max 2x kell megnevelni a lányod akkor majd őse foglya bántani a saját gyermekeit :)

nagyon jó anya vagy :)

13/l

2009. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
56%
*fogja...bocsi reflexből jön az ly
2009. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
41%

Csak mondd meg, hogy ti nem veritek a gyereket. Hogy még erről nem beszéltetetk, és te elhiszed, hogy rossz volt, de a jövőben kéred,. hogy mellőzzék a pofont!

A gyerek meséjét ismered. lehet a felnőttek nem az üdítőt látták, hanem pl. mire kiöntötte, előtte már egy fél órát vadult, többször szóltak, vagy szemtelen volt, pimasz..sokra képesek a gyerekek, amit nem is hinnénk. Lehet, ha nem vagy ott , provokálja őket, mert érzi, hogy nem szeretik maradéktalanul. Nme tudhatod,produkálnak a gyerekek meglepő dolgokat. férjed látta? Vele mondasd el, négyszemközt. Szól, és ennyi elég! A jövőről beszélj, ne amúltról. Ez nem volt eddig egyeztetve. van, ahol 1-2 pofon elfogadott.

2009. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Műanyag padlóra ömlött ki a rostos baracklé. Após felmosta, anyós meg megpofozta a lánykát. Nem direkt volt, véletlenül. Más kislánya nem csinál ilyet? Akkor ti megveritek? Én azt mondom, hogy jó, töröld fel szépen, és ha lehet, ülve igyál legközelebb.
2009. szept. 12. 14:39
 10/71 A kérdező kommentje:

Eddig nem bántották, tudják hogy a gyerek abból tanul ha elmagyarázzák neki, nem abból ha megverik.

Azért hívtam fel az apóst, kérdeztem meg az ő verzióját is. Ő csak elmondta volna, ha a gyerek előtte provokálja őket.

A gyerek nem vesz észre abból semmit, hogy anyósék nem szeretik, nem tudják hogy nem vér-szerinti rokonok.

2009. szept. 12. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!