Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első nap, amikor a kölyökku...

Az első nap, amikor a kölyökkutya új otthonába kerül, akkor még nem kell elkezdeni a tanítást, ugye?

Figyelt kérdés

Meddíg kell hagyni, h szokja az új helyzetet?

Mikor kezdhetem tanítani?


2008. febr. 24. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pár napig hagyd békén a komolyabb tanítgatással, amíg megszokja a helyet, de legfőképpen titeket, az új gazdikat. Ilyenkor még úgyis nagyon pici, ráér tanítani! Egy pár nap - hét múlva. De addig is tanítsátok meg neki az új nevét, hívjátok hogy "gyere ...", de csak kedvesen és játékosan, de ez amúgy is ösztönösen jön hogy hívjátok a kiskutyát. Ha meg rosszat csinál, "nem szabad" - ha valamit nem akartok hogy csináljon, jobb az első alkalomtól ráébreszteni (ilyen pl. a bepisilés). Aztán később ül, marad, stb...
2008. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első hosszászóló szépen leírta mit kell tenni. Annyival egészíteném ki,hogy a "nem szabad" parancs helyett a "fúj" szót érdemesebb használni,mert ez hangsúlyosabb,könnyebben megtanulja a kutyus,hogy ami fúj,azt nem szabad,nem jó.
2008. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
SZia! Én is múlt héten hoztam két angol cocker spániel lány kutyust. Egyenlöre csak a nevükre tanítom öket, gyere ide, kimegyünk pisilni. Szerintem ilyenkor érdemes a szobatisztaságra szoktatást is elkezdened, szerintem ilyen korban ha gyakran viszed öket pisilni, nagyon hamar megtanulják. Én úgy olvastam hogy 3-4 hónaposan érdemes elkezdeni az ül, fekszik, marad tanítását. És persze ha megkapták az oltásaikat, azután a pórázon sétálást.
2008. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!