Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz, ha orvossal megcsinál...

Mi lesz, ha orvossal megcsináltatom a kutyám fül vágását?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy a dobermannom úgy nézzen ki logó fülekkel mint egy kopó, vagy pointer. Egy dobermannazért lett olyan, hogy legyen félelmetes, megjelenése, és ne menjenek már oda babusgatni mint egy vizslát.

Hallottam, hogy tiltva van.

És akkor mi lesz?

Megbeszélem egy állatorvossal, hogy elvállalja a műtétet, oda megyek, és ott vár majd a rendőrség, engem lecsuknak állatkínzás gyanújával, és a kutyámat elkobozzák?

Persze sok ember meg megússza, hogy éhezteti meg veri a kutyáját, max. pénzbírság, de aki normálisan gondozza, tartja, neveli a kutyát annak meg tiltsuk meg, hogy ne vágassa már lesz szegény dobermann kutyus fülét nem?


2011. jún. 26. 09:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

az én orvosom a farokvágás előtt elkérte. Nem ha nincs tk. ja nem fajtatiszta csak fajta jellegű keveréknek számít innentől kezdve nincs standardja amibe bele kell illenie és nem kell csonkolni. Ennyi..

Nem tudom a google dokumentumot megnyitja e de itt a hivatalos MÁOK álláspont:

[link]

2011. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
az én kutyámhoz nem adtak törzskönyvet, de mégis kupírozott farokkal vettem meg.
2011. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%
Mert ahonnan a te kutyádat vetted (utolsó) az egy szaporító volt, aki a kupírozást nem állatorvossal csináltatja, hanem saját maga a kertben elvégzi ezen műtéteket. Mint ahogy a császármetszést is házilag csinálják sajnos és minden más egyéb műtétet... Így jutottál te kupírozott farkú kiskutyához (szerintem).
2011. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13%

Az én kutyámnak is vágott farka van, tk nélküli.

Utolsó! Menj a p....ba ezzel a szaporítós dumával. A mai napig tartom a TENYÉSZTŐVEL a kapcsolatot. Nem ezen múlik, hogy ki a szaporító és ki nem.

2011. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
Hol fogod vágatni? Mert nagyon-nagyon nem mindegy. Ha a doki gyakorlott a dobermann fülekben, akkor jó, de ha nem, akkor inkább hagyd ugy, mert inkább egy lógó fül, mint egy elrontott.
2011. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%

14.49-es:szaporítótól vetted,ha tetszik,ha nem,tenyésztő ugyanis SOHA nem ad el tk és adásvételi szerződés nélkül kutyát.Olyan sincs,hogy a vevő nem kér törzskönyvet,az ilyen vevőt egy tenyésztő elküldi.

Attól,hogy tartjátok a kapcsolatot,még szaporító.

2011. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

Jól van, én egy utolsó senki szaporítótól vettem kutyát aki minőségi tápokkal etette, szabadon tartotta, képezte, szerette és mindig ellátott minket tanácsokkal. Bármikor fordulhatok hozzá bármivel. De egy g..i vagyok én. Sőt még a fülét is kupíroztattuk. Már meg mi lesz. Bárcsak minden szaporító ennyi gondossággal járna el és legalább így szaporítanának.

Egyébként meg a feketén és a fehéren kívül van más is. De mindegy is. Ha te így gondolod...

2011. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Semmi! Lesz egy gyönyörű kutyád! Csak nagyon figyelj az utókezelésre,mert szerintem nincs gusztustalanabb egy vádott, de lógó fülű kutyától.

A sok agybeteggel meg ne foglalkozz. A fülvágás se nagyobb trauma a kutyának mint az ivartalanítás.

2012. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez állatorvostól függ,hogy mennyire tartja be a szabáályokat,tényleg kér-e TK-et,vagy nem érdekli,csak fizetsd ki a műtétet és kész. Erről érdeklődj állatorvosoktól.

Én annyit tudok,hogy 20 évvel ezelőtt volt kis dobermannom,akinek levágattuk a fülét. Törzskönyve volt. Akkor nagyon brutálisan vágták a kiskutyák fülét. El se altatták,max érzéstelenitőt adhattak neki de szerintem még azt se, kint a rendelő előtti téren hallottuk a nyűszitését, ami addig tartott,amig kész nem lett,nagyon rossz volt hallani a fájdalmát. Gondolom manapság már elaltatják,igy nem érez semmit,nem olyan brutális,mint régen... Sokat kell majd masszirozni,állitgatni a fülét,mert attól,hogy le van vágva még nem fog felállni magától. Ha türelmes vagy,van időd naponta cserélgetni a kötést,kenegetni,masszirozgatni,állitgatni a fülét,akkor vágasd le.

2012. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

ma 14:45

20 évvel ezelőtt snauzeroknak vágattam fület. Altatás volt. Sőt, égették már bizonyos dokik.

2012. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!