Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1hete vásároltam egy 5hónapos...

1hete vásároltam egy 5hónapos staffordshire bullterriert. Nagyon fél, nem mer hozzám közel jönni. Hogyan tudnám rávenni, hogy megbarátkozzon?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három napja van új kis kutyám,egy három hónapos roti,de el se tudnám magam mellől kergetni. Máris ragaszkodó aranyos,bár még "tanuljuk egymást",de nem fél tőlem. Nem tudom,nálatok mi lehet a baj?

Bocs,hogy nem kaptál választ,csak leirtam,hogy nálunk mi a helyzet.

Valaki,biztos tud majd jó tanácsot adni Neked.

2009. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan élénk érdeklődő kell hogy legyen egy kiskutya.


ha nem az, akkor valami komoly probléma történt a szocializációs időszakban! Valószínűnek tartom, hogy nem nagyon találkozott emberekkel így nem tudja mire számítson tőlük. Az hogy nem mer odamenni hozzád azt mutatja hogy rossz élményei van az emberekkel kapcsolatban, különben ösztönösen érdeklődő és ragaszkodó lenne.


kérlek írj nekem privátba és megoldjuk, de nem lesz rövid!

2009. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
előző voltam: bocsi a béna fogalmazásért....
2009. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már velem is előfordult ilyen, pedig jó helyről került hozzánk. Nekem az a módszer vált be, hogy türelmesen kivártam, amíg ő közel mer jönni, nem erőltettem, de éreztettem vele, hogy szeretem. Két hónapig tartott, de azóta én vagyok anyja helyett az igazi pótanyu. Én csak arra tudok gondolni, hogy valaki bántotta(annak ellenére, hogy nincs okom feltételezni), és abból az alomból ő lehetett a legérzékenyebb, amit a szülők gazdija is igazolt. Úgyhogy türelem, meg fog oldódni!
2009. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ezzel a meg fog oldódni dologgal csak az a baj, hogy később akár komoly viselkedési zavart is okozhat a szocializáció hiánya. Hiába leszel vele türelmes - bár biztos hogy beválik, és bízni idővel fog benned - nem te vagy az egyetlen ember akivel életében találkozni fog.


Így alakul ki egyébként a félelmi agresszió, ami az egyik legsúlyosabb és legnehezebben kezelhető viselkedési zavar!

A kutya félelemből támadhat, aztán észre se veszed és már az utcára sem tudod majd kivinni mert mindenkire ugatni morogni fog aki közelebb jön mint kellene.


ilyen kutyákkal foglalkozom! mielőbb meg kell tanítani a kutyának a helyes kommunikációt az emberrel

2009. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Kedves segítő válaszoló, ment a privát, ami egy kicsit hosszura sikerűlt. bocsika.

2009. márc. 26. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is így gondoltam! Nem később fog kialakulni a viselkedési zavar, hanem már van! Először a félelmet kell feloldani és a bizalmat elnyerni, utána pedig fokozatosan elérni azt a szocializációs szintet, ahol már tartania kellene. Nekem a kölyöknél 2 hónapos utómunka volt az elmaradások pótlása. Most viszont egy 6 éves kannal, aki sosem volt sétáltatva és az összes kutyától fél, gondolom picit tovább fog tartani.
2009. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem próbálkozz meg jutalom falatokkal hogy lássa nem kell tőlled tartania amugy ha érzi rajtad hogy szereted elöbb utobb megbékél veled nekem is ilyen volt a kutyám
2009. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől vetted? Ha nem, lehet, hogy a szüleit harcoltatták, talán őt is arra akarták nevelni (elég kétbalkezesen) ezért fél ennyire. Vagy Lehet, hogy egyszerűen ütéssel próbálták nevelni. Igaza van az előttem íróknak, a gond már megvan, tessék orvosolni. Legyél vele nagyon kedves, foglalkozz vele sokat de mindeközben figyelj oda azért a dominanciaviszonyra.
2009. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ne erölködj csak ülj levele 1 szobába minél többet maradj vele ha van olyankaja amit szeret azzal probáld odacsalni nem feltétlenül a kezedböl ezetleg 1 fél métere teddle vagy a lábadhoz ez gyakran segit akitöl vetted is megkérdezhetnéd hogy történt e olyan amiért félne
2009. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!