Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát hogy lehetne...

Felnőtt kutyát hogy lehetne megnevelni? (2 éves, többi lent)

Figyelt kérdés
szóval kölyökként került hozzánk a kutyám aki most asszem 2 éves és kiskorába is tanítottam neki h ül marad fekszik de lehet nem elég hatásosan mert akkor sem volt túl enegdelmes most viszont már ugrál, összekoszol és nem lehet parancsolni neki. Van módszer ilyenkor megnevelni egy kutyát?
2011. jún. 28. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

először el kell érni h tiszzeljen, falkavezér legyél ne haver:


[link]

2011. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menny előre fele és ne nézz rá, amikor izgatottan ugrál. Legyél NYUGODT ÉS MAGABIZTOS!!!
2011. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettek :)
2011. jún. 28. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Koki mikor felugrik. Garantáltan leszokik :)
2011. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha van türelmed szerezz be egy klikkert meg vámos nagy nóra klikk című könyvét, kb 5000ft lehet együtt a kettő és azzal nekiállhastz tanítgatni
2011. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a klikker híve, az még okos kutyáknál is elég lassú... Én úgy értem el, és dolgozom most is a kutyámon, hogy egyszerűen főnökként viselkedem. Ha olyasmit csinál, ami rossz, megszidom, esetenként rákiáltok, volt, hogy rákoppintottam az orrára, mikor pofátlankodott mondjuk ebédnél, és most (kilenc hónapos) már egészen normális, bár az is igaz, hogy csak a családdal. Keverék, és van benne valami keményebb fajta, mert bár volt másik kutyákkal, nem szereti az idegen kutyákat/macskákat, erről nem fogom tudni leszoktatni. Viszont rám is ugrált egy időben, csupa mocsok lettem tőle, még most is csinálja néha, de én azt csináltam, hogy mikor rám akart ugrani, akkor elléptem - ő meg nyekkent egyet, mikor elesett, mert ugyebár arra számított, hogy megtámaszkodhat rajtam, plusz ilyenkor elkaptam, és a szemébe nézve alaposan megszidtam, nem engedtem el, amíg nem láttam rajta, hogy rám figyel. Most már elég egyszer mondanom, hogy NEM, mikor meglátom, hogy rohan felém - már nem vetődik rám különösebben.


Én azt mondom, hogy viselkedj főnökként. Fektesd le a szabályokat, amiket tarts is be: egyél te először, és csak utána kapjon ő kaját; te menj ki és be először az ajtókon; ha nincs kedved foglalkozni vele, vagy idegesítően próbálja magára felhívni a figyelmet és pofátlankodik, akkor fordulj el... szóval legyél te az, aki diktálja a tempót, ne ő. Szigorúnak és következetesnek kell lenni. Az én kutyám sem tökéletes, ahogy én sem, de én ezt az egy egyszerű szabályt követtem, és ahhoz képest, hogy semmi segítségem nem volt kutyanevelésileg, egész jó úton haladok. Neked is sok sikert hozzá! :)

2011. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A klikker a tanítás eszköze, egyáltalán nem lassú, csak tudni kell használni. Először is a kutyát kondicionálni kell, nyílván magától nem fog rájönni gyorsan, hogy mit jelent a klikk hang. Az ugrálásról leszoktatást én inkább szabályok bevezetésével oldanám meg, amikor belépek az ajtón nem veszek tudomást a kutyáról, bármit csinál. Nem reagálok az ugrálásra (nyugogtan elfordulok), ne is nézek rá. Bemegyek és teszem a dolgom. Ha a kutya megnyugodott és már 3-4-5 perce nyugodtan fekszik, akkor behívom magamhoz és üdvözlöm. A lényeg, hogy legyél következetes és minden haza érkezés így történjen. A kutya az ugrálással a figyelmedet kéri és meg is kapja, ha csak annyit rászólsz, hogy nem.
2011. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!