Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát érdemes tenyészt...

Milyen fajtát érdemes tenyészteni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy fajtába (sokat járok kiállításra), de elborzaszt a tenyésztők ellenségeskedése, a rengeteg kennel, ami ebben a fajtában van, és az állandó "hadviselés", amit itt tapasztaltam... Én is ebbe a fajtába szerettem volna belekezdeni, de inkább nem teszem...


Egy másik fajtát keresek, amibe "érdemes" belefogni. Ha tudtok ilyen fajtát nekem mondani, nagyon megköszönném, hol merre induljak el. A pénz nem akadály.

Az "elvárásaim":

* Kevés tenyésztő tenyészti, akik segítik egymás munkáját, nem ócsárolják és pocskondiázzák egymást.

* Nem agyonszaporított, elterjedt fajta.

* Közepes vagy kis termetű, az sem baj, ha társasági kutya

* Közepes vagy hosszú szőre van, ami nem hullik.

* Nem baj, ha fésülős, kozmetikázós.

* Egy életvidám, kedves kutyafajtát keresek,akivel könnyű" együtt élni... Szereti a gyerekeket, cicákkal jól kijön, emberközpontú.

* Nem baj, ha munkakutya.


Szerintetek létezik olyan kutya, ami megfelel az elvárásaimnak? El vagyok keseredve, hogy a kedvenc fajtámon belül mi van :(


2010. júl. 2. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem Pit BUll-t...viszik őket mint a cukrot...
2010. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%
Akkor a te kedvenced a Westie! Ugye? :)
2010. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Óriás uszkár kevesen tenyésztenek az országban, a tenyésztők közötti kapcsolatot sajnos nem tudom. Mit értessz azon, hogy "érdemes"? Mert tenyésztésből megélni nem lehet, elég költséges hobbi.


Itt láthatsz egy költségvetést: [link]

2010. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

[link]


xoloitzcuintle


nagyon ritka fajta...

2010. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Tenyészteni semmilyen kutyát nem érdemes. Tenyészteni azt a kutyát szokták akibe beleszeretnek. Megélni nem fogsz belőle ha jó tenyésztő akarsz lenni. Nem értem mi bajod, tán fejedhez tartják a pisztolyt hogy neked kötelező tenyészteni? Nem hinném. Élvezfd a kedvenc fajtád, ahhoz nem kell tenyészteni. Ha olyan fajtát tenyésztesz amit "érdemes" amit mi ajánlunk akkor nem leszel jó tenyésztő.
2010. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak csatározások, nem csak nálunk, de külföldön is, úgyhogy, ha ez zavar, akkor bele se kezdj. Tenyészteni meg szerintem azt érdemes, amelyiket szereted. Mert azt szerintem már te is tudod, hogy ez nem más, mint egy baromi drága hobbi. Ha ilyen könnyen elfordulsz attól a fajtától, amivel eddig foglalkoztál, akkor nem is szeretted annyira.
2010. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha azt nézed, hogy mit érdemes, akkor valóban a kiképzett harci kutyák jöhetnek szóba. Ha szereted a kutyákat, akkor na tenyéssz!
2010. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Évek óta adok itt NORMÁLIS válaszokat a kérdezőknek... Évek óta járok kutyakiállításokra, informálódok a kedvenc fajtám iránt, ami egyébként ANGOL COCKER SPÁNIEL, de hányingerem van attól, amik a fülembe jutnak, és amiket a kiállításokon tapasztalok!


Nem a pénz érdekel... Az van éppen elég, sőt! Több mint elég, és szeretném belefektetni egy fajta nemesítésébe, ami NEM az angol cocker spániel!

2010. júl. 2. 16:45
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Hiteltelen vagy a szememben. Ha nem szerelemből, hanem érdemességből csinálod, akkor sosem leszel jó tenyésztő, meg semmilyen tenyésztő, csak egy ócska szaporító. Tök mindegy, mit tenyésztesz, előbb-utóbb a legritkább fajtát is utolérheti a divat. Amit pedig egynél több ember csinál, ott mindig meglesz az esélye a viszálynak, még akkor is, ha amúgy a szemedbe mosolyognak. Kit érdekel a többi tenyésztő, ha te nemesíteni akarsz egy fajtát szerelemből, akkor úgyis tojsz a többi fejére. Párt keresni a kutyádnak pedig nem csak Magyarországról lehet!
2010. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes, én értem mit értesz "érdemes" alatt. Az a baj, hogy minden fajtát utolérnek a szaporítók. De én a helyedben vagy terelő vagy vadász kutyát tenyésztenék, mert velük elérhetsz sok mindent, munka: terelés/vadászat, agility stb. és kiállítás szinten. Vagy választhatsz magyar fajtát is, szerintem ők is nagyon okosak és szépek. Ha már egyszer ide születtünk nemesítsük a miénket alapon!
2010. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!