Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek kutyával való biciklizé...

Tippek kutyával való biciklizéshez?

Figyelt kérdés
Annyira húz, hogy tekernem sem kell, és ez nagyon veszélyes, mert simán begyorsít 40 km/h-ra! Hirtelen fékezésnél gáz van! Kénytelen voltam levenni róla a pórázt, nehogy mindketten elessünk. Így is jó, de pórázzal való futás bicikli mellett lenne a cél! Hasznos tanácsokat várok! 1 éves nagyméretű ivartalanított kan kutya!
2011. jún. 29. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha a rend derék őre meglát,díjazni fogja.Micsoda baleset veszély!!!
2011. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
69%
Meg bűntetnek a csendőrök Teee!!! Nem szabad ezt! Katica
2011. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy séta közben is meg lehet tanítani, hogy szépen menjen melletted, ugyanúgy biciklizésnél is meg lehet. Ha futtatni akarod, inkább vidd ki egy erre alkalmas helyre, és engedd el, hadd szaladgáljon kedvére! De a biciklit ne ő húzza, pláne ilyen fegyelmezetlenül. Nevelni és tanítani kell.
2011. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
76%
Sehol nincs leírva, hogy ezt nem szabad, én is szoktam így a labrador kutyánkat futtatni, de 500m után már nekem kell húzni mert olyan lusta. xD Úgy szoktattam hozzá, hogy előbb gyalog megtaníttattam vele, hogy ne húzzon.
2011. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 xnorkax ***** válasza:
67%
Nálam is ugyanezek voltak a problémák, ráadásul sokszor hirtelen befékezett megszagolni valamit és olyankor elég rossz volt a helyzet. :D De mi természetesen egy isten háta mögötti földúton gyakoroltuk ezt, ahol csak birkák legelnek. Rendes útra ki sem merészkednék vele. De utána én is elengedtem és úgy jó volt mindkettőnknek, mert ennyit még úgy sem futott, mivel nem vártam meg, ha leállt szaglászni és mindig be kellett érnie, úgyhogy azóta így megyünk. Amíg kiérünk a földútra, addig valahogy elszenvedek vele biciklivel és pórázzal, de utána már jó az egész. :) Ráadásul lehet, hogy hülyeség, de ez javított a behívásunkon is, mert amikor csak eltávolodtam tőle egy olyan 20-30 métert és szóltam neki, rögtön jött. :) Ráadásul a biciklicsengő is elmegy már valami kutyasípnak is..XD
2011. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

1 évesen még ne nagyon futtasd bringa mellett. Ez az elsô. 1.5-2 éves korára fejleszd fel a kutya izomzatát rendes futással, h bicikli mellett tudjon futni. Tudom én h már most tud, és meg se kottyan neki, meg minden, de attól ez még nem egészséges egy növésben lévô nagytermetû kutya ízületeinek és csontjainak. Ezt tartsd szem elôtt!!


A láb mellett laza pórázon közlekedés hogy megy??

2011. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ne aggódjatok! Faluban lakunk, és arra van olyan út, ahol nulla a forgalom!

Ezt már mondták mások, is, hogy 1 éves koráig ne futtassam! Most meg inkább már 2? Csak később nehezebb lesz, ha nem tanulja meg, nem? Tegnap csak 1000 m-t futtattam kezdetnek. Nagyon élvezte, bár jól ki is fáradt. Nagyon erős, és esztelen. sétánál tudom uralni, de ez még új neki.

2011. jún. 29. 12:00
 8/19 anonim ***** válasza:

Először úgy kell kezdeni, mint a pórázas sétát. Te szépen tolod a biciklit és úgy korrigálod.

Elengedni meg nem tanácsolom, akár te magad is simán elgázolhatod.

2011. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen nagytestû - de nálam a nagytestû az 35-40 kiló feletti. Ezeknek a kutyáknak 1.5 éves koráig fejlôdik a csontozata. A 2t azért írtam, mert pl egy dán dogot az alatt nem egészéges bicikli mellett futtatni.

És a futtatáshoz hozzászoktatást ne bicikli mellett kezd, hanem elôször rendesen fuss vele, majd azért h az izomzata jobban fejlôdjön jöhet a gumis módszer amikor mögé kötsz egy kisebb, majd egy nagyobb autógumit és csak ezután tértek át a bringával való futásra.


Én személy szerint póráz nélkül bringázok az enyéimmel. Iszonyatosan balesetveszélyes a pórázos verzió. Én ezt hanyagolnám. Illetve arra kell figyelni, h betonon NE fusson a kutya!

2011. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem nagy gondot okozott korábban a kutyafuttatás biciklivel, több okból is.

Az egyik, eleve 2 kutyám van és sajnos nincs annyi időm, hogy külön-külön vigyem őket futni. 2- rend büszke őrei büntetnek, ha pórázzal futtatod, 3- mivel elég sűrűn lakta helyen élünk elkerülhetetlen, hogy más ebekkel összefussunk biciklizés közben.


Számunkra amegoldás a "walkydog" lett. Ez egy kutyafuttató kar, a két kutya együttesen sem tud elrántani a biciklivel, és a rendőr sem szól bele (már többször találkoztam velük)


Csak ajánlani tudom mindenkinek!

[link]


korábbi kérdés, én ezután vettem meg az enyémet

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__331983-kerekp..

2011. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!