Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes- nagytestű kutyusoknál...

Közepes- nagytestű kutyusoknál melyikek azok a fajták amik nem olyan dominánsak?

Figyelt kérdés
Tehát könnyebben kezelhetőek, de jó házőrzők és más kutya mellé is ajánlott?
2011. jún. 29. 14:06
1 2
 11/20 anonim válasza:
Zuzuki, látszik nemvolt még rotid. Ha egy kutyával felnő akkor a büdös életen nem fogja azt bántani. én egy 7-8 éves tacskó mellé vettem 1 kicsi rotit és remekül megvoltak, még csak nem is bántották egymást miután eltelt egy másfél hét, hogy megszokták egymás..
2011. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 zuzuki ***** válasza:
Nem szeretnék a roti tulajokkal harcolni.Nagyon okos és engedelmes kutyák!Ráadásul az egyik legjobban idomítható fajta,de... Nem adnám oda a westie-met neki.:) Így ok? Persze nyilván ők is toleránsabbak,ha együtt nőnek fel a picivel.Viszont pici kutyákhoz nem vinném őt be.Lehet ezért engem nem szeretni,de én biztosan nem kockáztatnám az életét egy tacsinak,csak azért,hogy bizonyítsam nekem van igazam....
2011. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 zuzuki ***** válasza:
58%

Palex


Kutyakiképző voltam a rendőségnél!:) Te miről beszélsz?:) Mondom...elhiszem,hogy szereted a rotit,én is,de nem adnám oda a Westie kutyusomnak.

2011. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a "harcot" te kezdted el, milyen már valakinek az írni, hogy te nem vagy eszednél??? Neked még most sem szólt be senki. Nem arról van szó, hogy veled akarnék én "harcolni" vagy a másik rotis gazda, csupán leírtuk a tapasztalatunkat, ami neked nyilván nincs meg. A roti sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, mint a némtetjuhász. Tény, hogy ránézérsre keménynek tűnik a roti, de nem ez alapján kell ítélkezni. Senki nem kérte, hogy add oda a westidet bárki kutyájának is. A kérdésre válaszoltunk, és abban az szerepelt, hogy a kistestű kutyával nőne fel. Semmi probléma nem lenne vele, eleinte kell egy kicsit odafigyelni, amíg megtanulja, hogy egy kisebb kutyával finomabban kell játszani.
2011. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 zuzuki ***** válasza:
Ráadásul tíz éve volt...úgyhogy lehet,hogy változott a technika,de én még úgy emlékszem,hogy baromira erős egy roti.:)
2011. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 zuzuki ***** válasza:
Persze... Egyébként elnézést kérek Tőled,ha túl nyersen fogalmaztam!Nem szokásom(korrekt pali vagyok ám).Szóval.... Ha együtt nőnek fel,mint például az én westie kutyám és két dobim,akkor nyilván semmi gond,de mint két idegent,nem engedném össze őket.Na..így ok?:)
2011. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy állat mennyire erős, meg mennyire használja ki az erejét két külön dolog. Én nem akarom mindenáron bizonygati, hogy a kérdezőnek rotit kell venni, sőt ha nincs elég ideje rá, vagy nem tudja eléggé kemény kézzel fogni akkor nem ajánlom. Engem csak felháborított, hogy kapásból lehülyézel valakit, mert ajánlani merte a rotit.
2011. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

szerintem is teljesen jó lenne a roti, de csak megfelelő neveléssel. ha már két kutyát felneveltél akkor menni fog ő is.

esetleg bullmasztiff?

én imádom a kájt és az orosz fekete terriert, de ők tényleg nem valók mindenkinek, jelenleg én se merem bevállalni.

2011. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ...most láttam egy fajtát ami nagyon tetszik eddig nem ismertem.... amerikai bulldog asziszem...őt ismeri valaki?
2011. jún. 29. 22:45
 20/20 anonim ***** válasza:
a dominancia szerintem nem fajtafüggő, hanem egyedfüggő. Tehát bármilyen ö.v. fajtát választasz, fontos, hogy kiegyensulyozott, jó idegrendszerű legyen. Szerintem.
2011. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!