Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekek mellé Boxert?

Gyerekek mellé Boxert?

Figyelt kérdés

2 kisgyeremek mellé egy kertesházba szeretnénk Boxert...

Kint is és bent is lenne a kutya.

-Kan vagy szuka? (A kerítés körbe 2 méter minden hol,szökés veszély nem áll fenn.)

-Cica-kutya barátság? Van 2 cicánk,(tudom szoktatás kérdése,de azért sajnálnám ha nem jönnének ki jól egymással).

-Kert kérdés? Füvezett az egész kert,de nem örülnék neki ha felásná(főleg a kicsi gyerek miatt),mennyire tapasztalható ez a boxernél?

Késő van,más most nem jut az eszembe..

Kérem csak olyanok írjanak akiknek Boxerük van vagy közeli ismerettségi körben van a kutya.


2011. jún. 30. 01:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2011. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha már okoskodásnál tartunk: Dominikot, akiről beszéltél, nem boxerek, hanem bullterrier keverékek téptek szét. De igazábol lényegtelen is, mert abban a történetben egyértelműen a szülők voltak a hibásak! A kedves ismerősödnek meg (aki csak úgy eladja, veszi a kutyáit, ha az unokák látogatóba mennek) csak gratulálni tudok! Igazi felelős állattartó! 8:40 voltam
2011. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat...

Kedves első válaszadó.34 éves vagyok,felelőség teljes embernek ismerem magam,a két gyermekem pedig semmiféle veszélynek nem tenném ki,nem azért szültem őket.

Nagyon is tisztában vagyok a kutyatartással,Rottweilerem volt első kutyaként,akit saját magam tanítottam és vittem munkavizsgázni.Én jómagam,ismerem azt a fajtát,ismerem az előnyeit és hátrányait,Rottweilert azért nem szándékozom vásárolni(nem azért mert megeszi a gyerekeket)hanem,mert egy domináns típus és még egy gyereknél is többet kell vele foglalkozni,hogy megmaradjak a falkavezér szerepében.

A szomszédom Palota pincsije anno,úgy megharapdálta a kisunokáját,hogy napokig kórházban feküdt az a szegény gyermek.Nem lőtték le utána,nem verték agyon,hanem amikor ment az unoka elzárták.Ők nem nevelték a kutyát,ő csak volt a nagy semmibe.

Azért mert Boxert szeretnék,nem érzem magam rossz embernek,felelőtlennek.Az,hogy esetleg a neked nem szimpatikus az magánvélemény..Nekem is több kutyafajta nem tetszik,de nem hangoztatom,nem szólok le másokat azért mert ők "azt" a bizonyos fajtát választották.

Elnézést,hogy hosszúra sikeredett a válaszom.

A belinkelt oldalakat átnézem köszönöm,most minden hasznos információ érdekel.

További szép napot mindenkinek és örömteljes kutyázást!

2011. jún. 30. 10:06
 14/20 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló miatt írok. Teljesen felháborító, hogy valaki akinek életében nem volt boxere, egetverő baromságokat írkál. A boxer fajta egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy imádja a gyerekeket és az embereket. Nekem volt, és jelenleg is van boxerem és gyerekeim is vannak. Mint minden kutyát, a boxereket is nevelni kell, bizonyos szabályokat be kell tartani, de nem azért mert boxer, hanem azért mert kutya.
2011. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kicsi gyerekek voltunk, amikor boxer került hozzánk a hugommal (24 L vagyok). 12 gyönyörű évet éltünk együtt, jobb kutya nem kell, ha személyi testőrt és játékostársat szeretnél a gyerekek mellé. végtelenségig türelmes, sértődékeny :). A gyerekek biztosítani fogják neki az elegendő játékot, amit igényel, engem a legjobb barátnőmtől is meg akart védeni. Rengeteg energia van benne, meg kell tanítani neki, hogy játék közben ne harapjon nagyot,+vigyázzon, hogy a mancsával mekkorát boxol + ha hallgatsz rám, az ugrálásról is leszoktatod ;). Ásni nem nagyon fog, törni, zúzni annál inkább, főleg, amikor nem vagytok otthon (édes a bosszú... :P ) Ugatni, a mienk akkor ugatott, amikor "üzenet" ment végig az utcán, egyébként viszont a fagyiskocsival fog énekelni, de sokkal csöndesebb, mint a többi kutyafajta. A cica csak szoktatás kérdése, de mielőtt elhozod bizonyosodj meg róla, hogy nem volt-e már ránevelve, hogy üldözze, mert leszoktatni nem fogod tudni róla.

A családért mindent megtesz, rendkívül tanulékony, együttérző (hányszor jött vigasztalni mikor sírtam, meg sebet begyógyítani).

Kunyerálós, nyálazós, nálunk a rokonok ezért nem szerették, ja és mindenképp kinti-benti kutya, egy kanapét áldozzatok fel rá, ha ugyan a gyerekek nem szoktatják ágyba, mert rendkívül kényelmes.

A hatalmi viszonyokat le kell tisztázni, de sztem a rottweiler kapcsán úgyis tudod, mik az alapvető teendők.


Imádom, és nekem nagyon hiányzik :( Még egyszer: a legjobb kutya a világon.

2011. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Egyik kutya sem veszelyes csak van amelyiknek tobb figyelem kell mi pl golden retrivert nem is probaltuk nevelni mert az magatol is 'jó'' de pl boxerre nem art figyelni. Az ilyen RTLklubhiradobol informalodo parasztokra meg ne is figyelj -.-
2011. júl. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akik esetleg még vissza-vissza nézik a kérdéseket!Azoknak üzenem,ma érkezik a Boxerünk,egy sárga csíkos kislány!
2011. dec. 4. 07:53
 18/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Ha teheted vidd kutyaoviba, amint az összes oltása megvan. Nagyon fontos a korai szocializáció.
2011. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szia! Az unokatestvéreméknek is van 2 gyrekük és még emelett van 3 boxerük.., rendkivül türelmes és aranyos kutyák főleg hogy a gyerekek a fülüket huzzák meg rajta játszanak "doktornéniset".. szóval ha kutyát szeretnétek a gyerekek mellé én mindenféleképpen a Boxert javasolom!
2012. ápr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kedves első! Ugyan régi poszt, de az írásodtól kiakadtam. 2 boxerünk van, imádják a gyerekeket sőt konkrétan mindenkit. Nevelés kérdése. Nekem régen volt egy csivavám, aki harapott meg kisgyereket,tehát hagyjuk ezt. Biztos fingod nincs a fajtától, ha ilyet írsz!!!!
2021. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!