Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alapengedelmességi vizsgárol...

Alapengedelmességi vizsgárol pár kérdés?

Figyelt kérdés
debrecenben vagy környékén hol lehet megcisnálni? mennyibe kerül a vizsga? miket kell tudnia hozzá a kutyának? (feladatokat irjatok légyszi főleg aki már volt neten nem találtam konkrétat) kutya iskolába nemakarok menni emrt csak rám hallgat másra annyit se hallgat h odamenjen hozzá még családtagoknak se szoval kutyaiskola felejtős ezért kérdezem hogy miket kell tudnia konkrétan. tanitással neelsz gond elég sokmindent tud már ígyis és azt is egyedül tanitottam meg neki
2011. jún. 30. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolában te neveled a kutyát, nem más. Szóval még lenne mit tájékozódnod.

Keress rá a k99 és BH vizsgára, fent vannak.

2011. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaiskolában is te dolgozol vele,nem más,úgyhogy simán elviheted.
2011. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

[link]

Azért ahhoz, hogy egy vizsgára felkészíts egy kutyát, kell a kutyaiskola, amennyiben nem vagy tapasztalt ilyen téren. A kérdésedből ítélve pedig nem sok tapasztalatod lehet ilyen téren. Addig jó, hogy a kutyád sok feladatot tud már eddig is, de az ilyen vizsgákon megvan a szabály a feladat pontos végrehajtására, egységes parancsszavakat használnak. Ha még soha nem képeztél ki vizsgára kutyát, akkor érdemes lenne kutyaiskolába menni. A kutyaiskola mellesleg sokkal inkább szól a gazdák képzéséről, mint a kutyákéról, hiszen itt tudod megtanulni, mit és hogyan tudsz megtanítani a kutyádnak, és a kutya is találkozhat más kutyákkal, neki ez egyben jó szórakozás is.

2011. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó azért nem kell általánosítani. Én az első kutyámmal nem (meg a többivel sem) jártam alapképzésre, egyedül készültünk fel a vizsgákra, és utána kezdtünk iskolába járni agilityre meg ilyenekre. És nem "épp hogy átmentünk, a lényeg hogy meglegyen" eredménnyel, pedig első kutya volt. A kutya nevelést ezen az oldalon túl lehetetlennek festik le.

Lehet hogy a kérdező kicsit furán gondolkodik vagy fura a kérdése vagy valamiben tájékozatlan de attól még megvan az esély, hogy a kutyáját tudja nevelni.

Ja és egyik engedelmes vizsga szabályzatában sem olvastam, hogy megszabják a parancsszavakat, csak azt szabják meg ezzel kapcsolatban, hogy hány parancsot adhatsz ki.

2011. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

szia. itt egy video a BH vizsgáról. Igy kell kinéznie. Viszont a kutyaiskolára is szükséged lesz, mivel egyszerre mindig 2 kutya dolgozik a pályán, igy fontos, hogy a kifektetést is gyakoroljátok (pl. ne fusson el a másik kutya után). Ezenkivül csoportban való haladás. Itt a video, és alatta a feladatok:

http://www.youtube.com/watch?v=TOj6yJ-Ym_8


[link]

2011. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindenkinek :)

nem szalad el más kutya után, sokat viszem kutyák közé és ha idegen kutyát lát akkoris ha látom h érdeklően nézi és ha a másik kutya gazdája is megengedi akkor engedéllyel oda megy de engedély nélkül nem megy semmi után. szoktam vinni póráz nélkül is földutakon ilyesmi ott mindig mellettem jön ha elengedem h mehet akkor is mindig max 5méterre megy el szoval az ilyenekkel nincs gond

nem ő az első kutyám, apámnak köszönhetően kb 5-6éves korom óta részt veszek a kutyák tanitásában, őis foglalkozik vele viszont ő nem vizsgákra készit fel kutyákat hanem örzővédő kiképzés meg az alatpok az ül fekszik ilyesmi szoval ő se tudja mik kellenek konkrétan.. ez az első olyan kutyám amit egyedül tanitottam, mindenki elcsodálkozik h milyen engedelmes csak utána család mégis mindig szidja mert nekik nem csinál semmit akármit mondanak :S de aki már látta h nekem szótfogad az tökéletesen megvan elégedve vele meg családis mikor velem van csak ha nem vagyok ott akkor nemtudnak neki parancsolni.. ha párpercre hagyom ott mert pl elmegyek a kisboltba és mondom neki h maradjon ott akkor max inni megy el közbe de utána visszamegy oda ahol ottkellett maradnia..

és konkrét kutyaiskolákat tudnátok mondani?

2011. júl. 3. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Mi ide járunk.

Hát ha a többi családtag nem foglalkozik olyan sokat a kutyával, akkor nem csoda, ha a kutya sem nagyon hallgat rájuk. Sok feladat van amit a kutya nekem megcsinál, másnak meg nem, mert én tanítottam neki, az én jelzéseimet, hangsúlyomat, szavaimat hallva megcsinálja, a többiek meg, ha máshogy mondják neki, akár csak a hangsúly is más, akkor már nem engedelmeskedik. Ezzel szerintem sok más kutya is így van.

A te esetedben azért lenne jó, ha elmennél, mert sokat segíthetne a feladatok pontosításában, mert lehet, hogy sok mindent tud már a kutyád, csak a vizsgán könnyű pici hibák miatt is pontokat veszíteni. Persze biztos van akinek anélkül is sikerül, de szerintem nem ez az átlag.

2011. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) hát a családra ha ottvagyok és jutalomfalat akkor megcsinálja amit akarnak de ha nemvagyok ott akkor rájukse néz szinte csak megy a saját feje után.. de ha jutalomfalattal próbálkoznak nélkülem akkor is v kiszedi kezükböl v elmegy aludni de nemfigyel senkire igyértettem h csak rám hallgat.. kicsikora óta próbálják tanitani többiek is de 2hónaposan hoztuk el és már akkoris csak rám figyelt... lehet ahoz van köze h 2hetes kora óta látogattam de volt h más családtag is jött velem :S
2011. júl. 7. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!