Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudni, hogy egy kutya...

Honnan tudni, hogy egy kutya kóbor, vagy csak ki****ák sétáltatni?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm egy csomóan nem viszik sétálni a kutyát, csak kiengedik az utcára, hogy sétáltassa meg magát.

Ez komoly?


2011. jún. 30. 17:30
1 2
 11/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egy elveszett kutya elsősorban egy idő után mikor ráébred, hogy nincs gazda, megpróbál emberekhez szegődni, ha szerencséje van hazaviszi valaki, ha nem, akkor érheti negatív tapasztalat. Sok ember elkergeti, bántalmazza.

Ilyenkor az emberekkel szemben bizalmatlanná válik és csak azt láthatjuk, hogy hol itt fekszik vagy ott fekszik. És ez így megy napokon, heteken keresztül, míg menhelyre nem kerül, vagy ki tudja hova.

2011. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

A miénk is így van kiengedve sokszor, de csakis este 9-10 után, mert akkor már nincs sok ember az utcán.

De félreértés ne essék, nem az embereket sajnáljuk, mert barátságos kutya, csak nem akarjuk, hogy valaki bántsa öt...


Amúgy meg sokaknak nincs idejük sétáltatni..

2011. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egy erdélyi kopó (Kopi) gyakran ki van engedve a barátnőm utcájába. Nem megy el onnan, elég jól elvan
2011. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez sajnos tényleg komoly, a mi utcánkban is van egy öreg beagle, amit emeletről leenged a bácsi, aztán utána vár a bejáratnál, ha vki jön, azzal visszamegy...
2011. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is van 2 ilyen keverék, hónapokig azt hittem, hogy kóbor kutyák, aztán egyszer láttam őket az utca másik végén egy kertben. Elég gyakran ki vannak engedve. Itt szoktak sétálgatni a környező utcákban, aztán gondolom hazamennek. Persze az is lehet, hogy kiszöknek... Nem tudom.

Viszont elég hibásnak éreztem magam, amikor a tüzelő szukámat követve az egyik elkísért minket 20 percnyire innen, vissza meg már nem jött, mert lemaradt valahol. Azóta láttam már, de akkor is...


A parkban pedig mindig van egy kutya, nyakörvvel, akit össze akartam szedni és felhívni a gyepmestert, de jött a többi kutyás és mondták, hogy itt lakik az egyik panelban, és le szokták engedni sétálni. Gyakran van ott, Általában körülszaglászik a parkban aztán elmegy. Néha jön a gazdája, pórázra veszi és elmennek.

Hihetetlen, hogy ezt valaki meg tudja csinálni. Én összepisilném magam az aggodalomtól, hogy vajon mi történik a kutyámmal...

2011. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
mi is ki szoktuk engedni,olyan helyen lakunk h a hátsó kert egy bozótoshoz nyílik.ha jól ápolt és van nyak örve akkor biztos van gazdája is.
2011. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, melyik megyében, melyik településhez laksz közel? A magyar vizsla miatt kérdezem.


Mi nem kiengedtük az utcára, hogy "sétáltassa meg magát", hanem az egyik elszökött, és magával csalta a másikat.

2011. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk egy fekete kaukázusi kutya van"önsétáltató módon"

És nem is egyszer elkapta a kutyáím volt olyan seb amit varrni kellett sz orvosnak!Nem a kutyát hibáztatom hanem a gazdát!

2011. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát általában látod a szőrén, alkatán, stb. De lehet, hogy minden nap tud enni, ezért nincs lefogyva, vagy ilyesmi. Az én kan kutyám is kiszökött, de mi ráírtuk a nyakörvére a nevét és a telefonszámukat, hogy ha lenne valami, akkor hívják föl, nehogy azt higgyék,kóbor. Egy csomó szuka kutya tüzelhet, mert múltkor bandázni láttam úgy 3-4 kannal együtt, de nekik is volt nyakörvük. Nem tudjuk, hol szökhet ki, a kapu elé téglákat raktunk, hogy ne ássa ki magát, a hátsókertben a drótkerítés előtt is elbarikádoltuk...mégis kiszökött. Ez a kangörcs nagyon megőrjíti őket. Pl. nem eszik, nem iszik. Amikor ma hazajött úgy 10 percre, próbáltam belétuszkolni egy szelet rántott húst, de nem ette. A vizet pedig fecskendővel nyomtam a szájába nehogy kiszáradjon...De sír egész nap, ha itthon van...
2011. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sajna a mi kutyáikon nincs nyakörv. Az egyikről leszakadt - nem tudom, milyen minőségű az, ami három év alatt szétmegy.

A másik nem tűri meg magán a nyakörvet. Viszont az egyik dagi, a másik normális vizslaalkatú.

2011. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!