Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő akkor, mikor...

Mi a teendő akkor, mikor kutyasétáltatás közben ránk támad egy kóbor kutya?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 21:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
a kutyádat magad mellé tenni és a korbor kutyát meg rugdosd ha tudod kapd el a torkát
2010. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó kérdés. Elméletben sok mindent, de mikor helyzet van, pillanatok alatt megvan a tragédia, tehát ha van valakinek használható tippje arra én is kíváncsi lennék.
2010. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképp ne keveredj szerintem harcba a kóbor kutyával, mert ő kutya, lehet beteg, és lehet erősebb is, mint te. Ha ugat, morog és rád akar támadni, akkor ő is fél, és ha a szemébe nézel, rátámadsz, azzal 100%-ig biztos, hogyőt is támadásra kényszeríted! Fordíts hátat és teljesen higgadtan sétálj tovább, mint ha ott sem lenne. Lassan és nyugodtan. Ne mutass felé egy pici érdeklődést sem!! Akkor sem ha ugatva követ! A kutyusod, ha pici, vedd fel, kevesebb a gond, ha nagyobb, akkor parancsold neki, hogy menjetek tovább. Ne támadj, semmiképp, tragédia lehet belőle!
2010. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Velem volt már ilyen...és tényleg igaz hogy akkor nincs idő gondolkodni, az agyad leblokkol és teljesen ösztönösen viselkedsz...velem legalább is így történt.

A barátnőmmel átstáltunk a 2km-rel arrébb lévő faluba,ő a picike kis palotapincsijével,én a hatalmas kaukázusi keverékemmel.Aztán egy malamut addig rángatta az kaput amíg sikerült kiszöknie.Egyenesen a barátnőm kutyájára rontott és tépte,rázta,harapta ahol érte. Én leblokkoltam egy pillanatra de éreztem hogy Démon(a kutyám)húzza a pórázt,menne a másik kutyára.Gondolkodás nélkül engedtem neki de a pórázt nem hagytam hogy kihúzza a kezemből.Nyakon harapta az "ellenséget" az meg elmenekült,de követett amíg ki nem mentünk a faluból.

Csak később,amikor már lenyugodtam,gondolkodtam el rajta hogy mi történhetett volna ha a malamut szembeszáll Démonnal...lehet hogy haza sem értem volna vele... :S

Úgyhogy szerintem mindenki úgy cselekszik ilyen helyzetben amit az ösztönei(nem tudom máshogy leírni) diktálnak...

2010. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
gazspray, nálam ez van ilyenkor, meg máskor is!
2010. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Legyen nálad bors vagy paprikapré. Kb. 2000 ft.
2010. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
paprikaspré nem pré
2010. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Én elkergetem őket, ha valaki piszkálja a kutyám elszáll az agyam és az se érdekel ha egy óriási vadállat a támadó. És nem érdekel mi lesz velem. Eddig minden kutya megijedt akármilyen nagy szája volt, pedig nálunk kb minden séta alkalmával ránkront egy-két kutya. De mostanában már inkább hordok sprayt is. Amúgy utolsó előtti, az én kutyám is Démon, csak ő egy mudi. xD
2010. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
hát én is jártam már ugy hogy jött utánam egy koborkutya és nagyon betegnek tünt és futott felém erre én a kis kutyámat a lábamhoz fogtam és rá ba.sztam egyet a fejére a kobor kutyának mivel arra sem solt idöm hogy meg forduljak és fel kapjam a kutyusom de ö csak támadot és támadot(komondor) erre én védekeztem mivel nem a kutyámnak támadt hanem nekem persze a "gazdája" is kint volt és röhögöt rajta mikor meg már jól meg vertem a kutyáját akor jön oda patogni hogy miért bántomén meg mondtam tán mert nem kéne még biztatni is meg nevelje meg a dögét!nagyon ideges voltam de nem fogom hagyni hogy rám támadjon.am kérdezö vegyél gáz avgy bors,paprika sprayt az hatásos szokott lenni
2010. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Akiteki ***** válasza:
62%

Ja, ha ölbe kapod a kutyádat, jó eséllyel a karod is letépi. A legrosszabb megoldás, erre azonnal ugrik még a legjámborabb kutya is, hogy megnézze mi van a kezedben.

Én a saját kutyámat gyorsan lefektetném, a kóbornak meg elkapnám a két hátsó lábát, jól megpörgetném és eldobnám olyan messze, amennyire csak tudom. Persze csak akkor ha nem nagyobb nálam.

Még szerencsére nem próbáltam ki kutyánál, de támadó gúnárnál már bevált, csak neki a nyakát fogtam.

2010. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!