Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet pároztatni mini yorkit...

Lehet pároztatni mini yorkit középtermetü yorkival?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 22:25
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Elöször is ezt a hangnemet nem kéne megengedni egyeseknek.Kérdez vmit az ember és ezt kapjuk!Szépek vagytok sok okos barom!!!Tisztelet a kivéteknek.
2011. jún. 30. 22:42
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Kivétel=aki azt mondja,amit hallani szeretnél.

És egyáltalán nincs igaza.

Hangnem?Bocsika,elegünk van azokból,akik minden alapvető tudás nélkül szaporítani akarnak olyan kutyákat,amik a fajtájuk selejtjei.Tudod,azért találták ki a standard nevű dolgot és azért határozott meg az FCI alsó súly és mérethatárt,mert ha annál kisebb egy kutya,jó eséllyel beteges.Ezért tiltották meg ilyen kutyák tenyésztését.

Nagyon sok ilyen "egyszer hadd legyen kiskutyája"-féle alomból született kicsi kerül szaporítótelepre.Olcsók,könnyen beszerezhetők,és könnyen pótolhatók,ha már nem hoznak pénzt,ugyanis ilyen helyeken ennél tovább nem élhetnek.Mennek élve a dögkútba vagy felkötik őket az erdőben,mivel altatóinjekcióra nem költenek.

A szaporító nem úgy fog odamenni hozzád,hogy "jó napot,én vagyok a csúnya,gonosz szaporító".Odamegy hozzád egy szimpatikus család,sokszor még gyereket is visznek,hogy neki lesz a kutya,nagyon kedvesek.A büdös életben nem fogod megtudni,mi lett valójában a "jó helyre került"kiskutya sorsa.Megadnak egy kamu nevet és címet,és keresheted őket.

Sajnos nem egy ilyen helyet láttam,láttunk,ezért vagyunk a szaporítás ellen.

Tudom,hogy neked a saját kutyád a legkedvesebb,ezért ne tedd ki egy vemhességnek és ellésnek.Az összes utódjáért,leszármazottjáért felelős vagy.

2011. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
45%
Hát én a helyedben egyáltalán nem pároztatnék idegbeteg güzü kutyákat...
2011. júl. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert ha jól sejtem a kutyád nem törzskönyves, és nincs szűrve betegségek ellen.

Ezenkívül -ha normális tenyésztésről beszélnénk- a kutyádat a súlya miatt már nem is lehetne tenyésztésbe vonni, mert annyira kicsi. Szerintem gondold át, hogy mennyit ér neked az a kis pöttöm kutya.

2011. júl. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nem bántásból írom, mert aranyos tőled, hogy megmentettél egy kutyát, de olvasd el ezt:

Az új igényeknek megfelelően a fajta különféle változásokon ment keresztül. Bár eredeti ősei a feledés homályába vesztek, a modern yorki kialakításához használt fajták ismertek voltak. Kevertek hozzá többek közt bichonokat, melyeknek köszönhetően a yorki eredetileg rövidebb és durvább szőrzete hosszú, lágy tincsekké szelídült. Mérete is jelentősen csökkent, hisz az eredeti "munka-yorki" a maga 6-8 kilójával valóságos tanknak számítana a ma normálisnak tartott yorkshire terrier 3 kiló körüli testtömegéhez képest. Az olyan "vadhajtásokról" pedig ne is beszéljünk, melyek egészen a közelmúltig burjánzottak: a "minél kisebb, annál jobb" elv jegyében tömegével "állították elő" a 1,5 kilót is csak alulról megközelítő példányokat. Ezek a kis csökevények sok esetben már fizikailag, egészségükben és mentálisan is annyira terheltek, hogy a legjobb indulattal sem nevezhetők teljes értékű kutyának, ahogyan az számtalanszor bebizonyosodott más hasonló fajták esetében is, melyeknek kialakítását az esztelen extrémitás hajhászása indukálta.

2011. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne szaporíts! Kérlek! Leírták, hogy miért...

De légyszi írd le, hogy te miért akarod, hátha észérvekkel meg tudjuk győzni egymást.

2011. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Mivel ilyen pici kutyus gondoltam max egy kettö picije születne.Ök meg velünk lennének az anyjával együtt.Biztos hogy nem adnám el öket nem is lenne szívem hozzá olyan aranyosak:D De hát ha ez ennyira veszélyes ez a pároztatás akkor inkább kihagyjuk vagy max ha találok olyan picur fiut mint ö ....majd meglátjuk
2011. júl. 1. 10:10
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ééééértem. Persze befigyelhet simán több kiskutya is. És az anyakutya, valamint a kölykök egészségi és minőségi elete szempontjából fontos lenne a szűrővizsgálatokat megcsináltatnod. Gondolom törzskönyvetek nincs, és a piciknek sem lesz. Ez pedig -bármilyen fájdalamas- keverékkutyának minősül, ráadásul jelentős genetikai és egyéb kockázattal.

Tudom, hogy a te szempontodból ez nem látható, de felelőtlen emberek százai tojatják a világra a hasonló megfontolásból fogant kölyköket. És azoknak megint lesz. Lehet, hogy két kiskutya sorsát még nyomon tudod követni, de az ő kölykeikét és az ő kölykeikét már nem. És azokért is felelős vagy, hiszen te indítottad el a lavinát.Ki garantálja az ő jólétüket.

Annyi kutya szenved ma Mo-n a mentalitásunk, és a bele nem látásunk, leszaromságunk miatt...

Ne állj be a sorba. Ha szeretnél babázni, vedd fel a kapcsolatot a fajtamentőkkel, és akár ideiglenes befogadóként, vagy Yorki örökbefogadóként tettét valamit a számodra szeretett fajáért és az egyedeiért.

Remélem segítettem megérteni a "támadók" álláspontját, és bízom benne, hogy csak a szereteted vezérel ebben a gondolatban, nem a felelőtlenséged és a leszaromságod.

2011. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 xnorkax ***** válasza:
100%

Felfogod, kedves kérdező, amiket írtak neked? Mi a f*szért kell szaporítani? Nincs elég idegbeteg, csökevény yorkie a világon? Peeeersze, megtartod, jó duma. És ha ellik 6ot? Mert nincs kizárva az sem. Mindet megtartod? És majd ők is ellenek mert az olyan cukíííí. A falra mászok a fajtádtól. :@

Ja, és el kell, hogy keserítselek: nincs mini, nincs közép, nincs óriás, nincs giga yorkie. Egy standard méret van, ha jól tudom 2-3 kg a megengedett. A te kutyád valami agyonszaporított, beltenyészetből származik. És ez nagyon szomorú... Jártál már menhelyen? Tudod hány yorkie szerűség kerül oda?

2011. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
"A falra mászok a fajtádtól?" a kutyákba van fajta...Hát nagyon bunko vagy!!!!!!!!!! még hogy menhelyre kerülnek a kicsik hát ez durva!!!Igen voltam már menhelyen onnan nincs kutyám de két olyan családtol van akik nem igazán foglalkoztak velük.Most meg lehetne nézni öket jah és nem yorkik .Belöle csak egy van és a család kedvence!!!!!És hogy majd egyszer lesz picije sztem senkinek semmi köze nincs biztos nem ebböl akarok meggazdagodni.És ha megtartom mindet akkor mi van....nem is tudom miért írtam ide! Sok "okos" ember azt se tudja hogy kössön bele az emberbe.Persze nem mindenki.
2011. júl. 1. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!