Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan gondoljátok?

Most komolyan gondoljátok?

Figyelt kérdés

Néhány kérdést olvastam, hogy nincs pénze drága tápra és nem eszi meg az olcsót, mit csináljon.

Olyan válaszokat kapott szegény kérdező, hogy főzzön rizst, sárgarépát, borsót és csirkemellet.

Akinek nincs pénze drágább tápra, hogy tellene csirkemellre a kutyának?

Nekem sem telik drága tápra de,hogy ilyet főzzek neki... Kéthetente vasárnap főzök a családnak ilyen ebédet, nemhogy a kutyának. Persze aki megteheti miért ne. De kicsit túlzás...


2011. jún. 30. 23:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

Én erre csak azt tudom mondani, hogy aki a minimumot nem tudja biztosítani a kutya számára (etetés) az mi a csudát csinál, ha az állatnak orvosra van szüksége?

Egyébként akkor a kutyátok mit kap enni?

2011. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező nekem is van egy kutyám az utcán találtuk. Rengeteg hirdetést adtunk fel de nem jelentkezett érte senki ezért megtartottuk. De ez most nem fontos. A lényeg hogy nekünk sincs pénzünk a legdrágább tápokra de akkor sem olyan mocskokat kap mint pl. a pedigree. Nálunk mindig házi kosztot kap de nem olyanokat mint a csirkemell stb. hanem maradékot. Nagyon jó kondiban van makk egészséges. Imádja a főztöm pedig nem tartom magamat valami konyhatündérnek. Kis malacka. :)
2011. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csirkefarhát, disznófül, kacsafarhát, csirkeláb, stb... (100Ft/kg). + egy fél pohár rízs vagy kukoricadara (kb. 20Ft) + mellé egy kis sárgarépa reszelék (5Ft).


125Ft-ból megvan egy németjuhász méretű kutya kajája egy napra.

2011. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

hát azért az utolsó által leírt receptnél én tartalmasabb kaját utalnék egy kutyának... télre még így elmegy ez a "hús" tartalom, de egy nyári szezonra, főleg sportosabb kutyának több fehérjét adnék.


ha más nem, hát egy-egy lágytojást hozzáadni.

2011. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
az olcsó tápokkal nem az a baj, hogy rosszul néz ki a kutya, hanem emésztési problémákat okozhatnak. Szó szerint megrohad a gyomorban. Nagyobb a gyomorcsavar veszélye is. Nem mindig voltak tápok, és az nem igaz , hogy csak az tartson kutyát, aki min. az Acanát meg tudja venni. Állateledeles boltban majdnem mindenhol van csirkefej (tömény kalcium+fehérje) csirke, vagy pulykamell nyesedék, farhát, pulyka, csirkemáj. Hentesnél sokszor kapni tisztitalan csirkezuzát, az talán a legjobb. A csikremell nagyon szuper dolog, de max. egy betegségből lábadozó, ill. egy almos kutyának. Azért napi szinten kicsit luxus.
2011. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

A rendszerváltás óta lehet kapni különböző minőségű és márkájú tápokat.

Azelőtt ilyeneket itthon nem lehetett kapni, mégis volt kutyatartás.

A kutyatartás soha nem függhet attól, hogy csak táppal lehessen a kutyát etetni.

Ha nincs táp akkor ne tartsak kutyát? Nyilván akkor főzők.

Elmondanám, hogy a mai napig főzök a kutyámnak és a tápot csak kiegészítésként adok neki.

Az, hogy más csak tápot ad a kutyájának az az ő dolga.

Rendszerváltás előtt is volt munkakutyázás, kiállítás stb... és származott abból probléma, hogy nem ettek tápot? Nem. Mindig az adott körülmények szerint kell élnünk.

2011. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez mind szép és jó, amit leírtok drága kutyatáp pártiak, de a mai helyzetben nem minden gazda engedheti meg, hogy kutyájának Acanát vagy más hasonló tápot vegyen. Ettől az a kutya még lehet boldog, kiegyensúlyozott, egészséges kutya. Arról már nem is beszélve, hogy több 100 000 kutya van menhelyeken vagy rosszabb esetben az utcán, ahol aztán mindegy, hogy mit kap, csak ehessen valamit.
2011. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!