Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy ezért legyen...

Lehetséges, hogy ezért legyen lépműtéte?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonunknak, vagy egy nagyon szép argetin dogja. Ma viszi lépműtétre, mert már a vizet is kihányja, semmi sem marad meg benne. A doki azt mondta, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy megmarad a kutya.

Lehetséges, hogy azért kell a lépét eltávolítani, mert egészen kiskorától kezdve, napi rendszerességgel kapott csokit, csokis croisant, meg néha-néha fánkot?! Mert ugyebár a kutyákra mérgező hatása van a csokinak. Amikor jöttek hozzánk látogatóba és hoztak az én kutyámnak is mondjuk sportszeletet, akkor elvettem és nem engedtem, hogy a kutyának odaadják.

Szerintetek ettől lehetséges, hogy a lépének lett valami baja?


2011. júl. 1. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Úristen...egy ilyen gyönyörű kutyát így tönkrevágni...meglehet. Ez volt a lehető legnagyobb baromság amit tettek, neked meg van eszed hogy nem engedtek megenni a kutyádnak.. Komolyan mondom az ilyen embereknek én megvonnám a kutyatartási engedélyét.!
2011. júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ezzel a hasnyálmirigyét tehették tönkre, nem a lépét
2011. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kutyák csokoládémérgezési tünetei általában egy nap elteltével, de nem ritkán már néhány órával a fogyasztás után jelentkeznek. Leggyakoribb tünetek a hányás, hasmenés, a has nyomásérzékenysége, szomjúság, izgatottság, szapora szívverés, nyálzás. A csokoládéban található koffein - az emberhez hasonlóan - a kutyáknál is a központi idegrendszerre hat: fokozza a szívműködést, anyagcserét, légzést. Súlyos teobromin- vagy koffeinmérgezés izomgyengeséget, szívritmus-zavarokat, veseelégtelenséget okozhat, amely tünetek később rángógörcsökben és a vérkeringés összeomlásában nyilvánulhatnak meg. Az elhullás ilyen esetben 24 órán belül bekövetkezhet.
2011. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos... pedig nem egyszer szóltam nekik, már kölyökkorban is figyelmeztettem, hogy ne adjanak nekik "nasiként" csokit, meg ilyen vackokat, mert a kutya belepusztulhat... szartak a fejemre... viszont azt nem hagytam, hogy a saját kutyámat is a kedvességükkel megmérgezzék... főleg, hogy már 15 elmúlt a kutyám.
2011. júl. 1. 16:39
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok, hogy lehet nem a sok csoki a felelős ezért? El nem tudom képzelni, hogy szegény kutyával mi történhetett.

Egyébként köszi a válaszokat.

2011. júl. 1. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem simán lehet h nem csak a hasnyálmirigye megy tönkre a kutyának a csokitól, hanem más módon is befolyásolja a testét az édesség. De ha nem is ettől kell kivenni a lépét (egyáltalán biztos ez?), akkor is a kutya életével játszottak. Még egy olyan család akik emberként kezelik a kutyát. Remek. Remélem azért meg tudják menteni a kutyust, és egy életre szóló lecke lesz ez a gazdáknak.
2011. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy a lépét veszik ki, mert körülírta a doki rendesen, hogy mit hogyan fog csinálni a léppel, hogy eltávolítsa.
2011. júl. 1. 18:50
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem a kutya rákos. Valószínű, hogy a lépe rákosodott el. De ha nincs áttét akkor a kivételével felépülhet a kutya. Olyan mintha az embernek a manduláját vennék ki.
2011. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem, hogy megmarad a kutya... de én úgy hallottam, hogy a kutyánál a lép, a vese és a máj nagyon közül vannak, szinte össze vannak nőve és veszélyes a lép eltávolítása, mert sok vért veszíthet a kutya, amit nem biztos, hogy túl él.... de mondom, ezt csak hallottam, egyik állatorvostan hallgató haveromtól.
2011. júl. 1. 19:14
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az egyik kutyámnak is kivették a lépét, mert egy emberfej nagyságú lépcisztát diagnosztizáltak nála. Mivel a ciszta nem nőtt hozzá más szervekhez így a kutya simán megszülte.

Rendbe is jött.

Viszont nála nem voltak ilyen tünetek, hogy hányás. Étvágya is volt nem hányta ki.

2011. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!