Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat javasolnatok...

Milyen kutyat javasolnatok egy 6 eves kislanynak? Regota ragja a fulem erte, vegre csaladi hazba koltoztunk.

Figyelt kérdés

Mostmar lehet kutyaja,es eleg nagy hozza mar o is.De kotro kutyakat(beagle stb ) nem mondjatok,most allunk kertrendezes elott.Ill.milyen alapfelszereles kell hozza?

kOSZIKE


2009. márc. 27. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor terriert ne, mert azok kaparnak. Én valami cuki keveréket ajánlanék egy menhelyről, így az életét is megmentheted akár a kutyusnak. [link]
2009. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Ha menhelyről hozol kutyát,ők nagyon ragaszkodóak tudnak lenni, örökké hálásak lesznek.Nekem is menhelyi kutyám van és IMÁDOM.A fajta nem is lényeg, mi lenne, ha a kislányodat is vinnéd és az a kutya legyen, amelyikkel egymásba "szeretnek":)
2009. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Ajánlom a labradort, golden retrievert vagy a skót juhászt vagy esetleg a leonbergit. Igaz ezek nem éppen kistestűek, de nagyon gyerekszeretőek és nem is annyira ásósak. (Úgy tudom általában a nagyobb testűek nem annyira ásósak, persze ez egyedfüggő is.) De persze hallgathatsz az előttem szólókra és hozol menhelyről, de akkor felnőtett mert annak már kialakult a személyisége.

Alapfelszerelések:

etető és itató edény, nyakörv, poráz, kutyaház, játékok (bocs ha kihagytam valamit).

Legyen meg minden oltása is és negyedévente féregteleníteni kell, valamint vigyázzni kell a bolhákkal is.

Sok szerencsét és jó kutyázást! :)

2009. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, milyen módon akarjátok tartani. Kint vagy bent, be van a tervezve rendszeres séta, ilyesmi. Arra nem alapoznék, hogy a gyerek egyedül majd megoldja ezeket szükségleteket és kielégíti a mozgásigényét. Szóval ha csak a gyerek akarja, úgy inkább ne. Én a gyerekem mellé bernáthegyit, leonbergit, valamilyen retrivert választanék. Ha szeretné nemsokára egyedül is sétáltatni, akkor kissebb testűek előnyben, Bármilyet is választotok, ivartalanítani mindenképpen kéne, elkerülhetsz vele elég sok kellemetlenséget és bonyodalmat. Szükség lesz két tálkára, bolha-kullancsirtó szterre rendszeresen, sok pénzre, hogy tudd oltatni, ne adj isten gyógyíttatni ha kell. Szőrtől függően valamilyen fésűre. Kutyaház is kell, akkor is ha bent is lehet. Természetesen nyakörv póráz szájkosár. Mindenképpen chipeltetni, ez kb 5 ezer ft. Nagyon fontos hogy legyen a nyakörvén egy gravírozott fémbiléta címmel telefonszámmal, mert az elveszett kutyák 80%-a visszakerül a helyére ha van a nyakában ilyen. Szóval NEM a kis széttekerhető henger a papírral. Végül ha fajtatisztát akartok, akkor mindenképp tájékozódj az adott fajta tulajdonságairól, jó és rossz szokásairól, hogy mennyire való gyerek mellé. Ezek után pedig olvass el pár könyvet a kutyanevelésről, a kiképzés alapjairól. Nagyon fontos ez, mivel rengeteg kellemetlenséget megúszol, sok problémát eleve tudsz majd kezelni.
2009. márc. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha lehet, oldajátok meg, hogy a féltett kertrész el legyen kerítve, mert nekem már többfajta kutyám volt, de eddig még mindegyik ásott.:( Vizsla, malamut is...

A menhelyes dologgal egyetértek, vagy pedig válassz valami picikét,de csak igazi tenyésztőtől! ha tudnátok lakásban tartani, pl. Bishon Bolognese tetszik nekem, arról azt írták szagtalan, és nem kell folyton nyirogatni.Így megóvhatod a kertet:)

2009. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az effajta kistestűt én bizony marhára nem tenném a gyerekem mellé. Sokkal ritkább ezeknél a fajtáknál a jó idegrendszerű, mint a nagyoknál.
2009. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem lakásban tartható nyugis kistestű rövidszőrű lenne az ideális. Ha fajtiszta a Mopszok elég nyugisak és gyerekszeretőek. Terriert semmi esetre sem mert ideges természetűek, a Labradorok is gyerekcentrikusak azokat lehet dögönyözni. A keverékek meg jó strapabíróak hírében állnak. Menhelyi kutya is jó ötlet csak vigyázni kell mert sok a beteg kutya ott.

Nem árt kikérdezni egy állatorvost ő mit ajánl?

Meg azt tudni kell, hogy 15-18 évre választasz kutyát és valószínűlg így is úgy is rátok marad a kutya nevelése, ápolása etetése stb. Nyaralás-útazások alkalmával is gondoskodni kell róla. Tehát egy dolog, hogy a gyerek szeretne kutyát de kérdés, hogy ti is szeretnétek e? Jól gondoljátok át mindenesetre.


Sok síkert.

2009. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Labadort NE!!! Tönkreteszi a kertet! Tapasztalat. :( És vadászkutya (is) lévén mindent rág és széthord!

Vadászkutyát, terriert semmiképpen nem ajánlané. Sok kárt csinálnak.

Bernáthegyi, újfullandi, berni pásztor kutya, bullmasztiff, mopsz, francia bulldog. Hirtelen ennyi! Ezek gyerek mellé is tökéletesek és nincs olyan rossz szokásuk, ami miatt kertben, vagy akár lakásban ne lennének tarthatóak!


Sok sikert és boldog kutyázást! :)

2009. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a tippeket!Kolyokkutya lesz az biztos,hogy eggyutt nojjenek,tudjuk nevelgetni,bar sok fajtarol ugy hallottam kis egyenisegek.
2009. márc. 28. 14:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Jól gondoljátok meg a fajtaválasztást! Milyen célra? Csak kedvencnek, házőrzésre? Akartok-e sportolni vele? Volt-e már kutyusotok? Tudnátok-e vele kutyasuliba járni?

Egy nagytestű eb tartása sajnos igen drága, erre is fel kell készülni. Nem csak az etetésre és az állatorvosi költségekre kell költeni, hanem táplálékkiegészítőket is kell nekik adni a csontok, izületek megfelelő fejlődéséhez.

Ha kinéztetek egy fajtát, keressetek fel akár több tenyésztőt is, és kérdezzétek ki a fajta igényeiről, természetéről. Egy igazi, jó tenyésztő szívesen ad tájékoztatást nektek a fajtáról akár email-ben is. Tájékozódjatok bizalommal.

2009. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!