Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen gyerekszerető...

Létezik ilyen gyerekszerető házörző?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha középnagy (max 65cm), rövid szőrű, NEM HATALMAS mozgásigényű, könnyen tanítható,gyerekszerető házörző lenne.De ne legyen pitbull, bullterrier, dobermann, cane corso stb. fajta. Légyszi ne írjátok le azt, hogy nincsen ilyen kutya.

Köszi a válaszokat!


2011. júl. 1. 23:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
labrador? bár szerintem ők kedves kutyák,de valamilyen mértékben biztos őrizni fogja a házat
2011. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Elég rossz gondolkodásmódod van a kutyákkal kapcsolatban.

Minden csupán a nevelés és bánásmód kérdése,egyetlen kutyafajtára sem igaz az állítás,miszerint vérengző fenevadok.Sajnálattal kell közölnöm veled,hogy igen is minden nagytestű kutyának rengeteg a mozgásigénye.Ha nem tudod rendszeresen sétáltatni,futtatni,akkor meg se vedd.

Sajnálom,hogy visszautasítod az olyan nagyszerű kutyák társaságát mint (pl) a Rottweiler,csupán a sok idióta mendemonda miatt. Egy kiegyensúlyozott kutya,amelynek kiegyensúlyozott gazdája van,soha! semmilyen körülmények között nem agresszív. És csak hogy tudd,a kutya a gazdája tökéletes tükörképe. A kutya ugyan úgy viselkedik mint a gazdája.Ha a gazdája folyton frusztrált,ideges stb,a kutya ugyan ezt tükrözi vissza,ámde náluk az idegesség agresszióba lép át.

Ha hajlandó vagy levenni a kutyafajtákról a vérengző fenevad,aki mindenkit széttép címkét,nagyszerű kutya lesz az eredmény.Viszont ha még sem veszed le teljesen ezt a címkét róluk,de még is ilyen kutyák mellett döntesz,folyton frusztrált leszel,hogy mikor tép szét valakit.Ezért válik majd a kutya is agresszívvá,főleg azért,mert nincs meg a kölcsönös bizalom,ami persze elengedhetetlen.

Továbbra is ajánlom:

Boxer,Rottweiler,Pitbull,Németjuhász,Dobermann


Gyanítom a Pitbullról van a legrosszabb véleményed,pedig ez a kutya felel meg leginkább az elvárásaidnak. Nem egy Pitbullal találkoztam már életemben,és egyik sem volt agresszív,ugyan olyan szelíd és barátságos volt mind,mint pl egy labrador. Mindenkihez odamentek,puszit osztogattak,hihetetlen kutyák.Mi is nemrég vettünk egyet,én mondom,jobb kutyát nem is választhattunk volna.Ráadást ha nincs levágva a füle,eszébe nem jut az embernek,hogy egy kemény harci kutya(stb) lenne.Teljesen barátságos a külseje.


Ha ezek közül egyiket sem akarod,akkor válasz valamilyen kopót,keverék kutyust.

2011. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Vizsla( bár elég mozgékonyak), vagy Dalmata?

Könnyebb lenne, ha nem csak rövidszőrűek kellenének.

2011. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi a sok-sok választ!

A pitbullok, boxerek és ilyen fajta kutyák nem vérengző fenevadak, igen túloztam (nagyon) és ezek a kutyák nagyon is szerethető lények, de én nem szeretem őket, de máskor akkor sem fogok rájuk ilyet mondani.

2011. júl. 2. 23:50
 15/19 A kérdező kommentje:
egyébként a NJ-ket szeretem!
2011. júl. 2. 23:52
 16/19 A kérdező kommentje:

valaki be tudna egy linket rakni a világ összes házörző kutyájáról. (ha lehet jellemzéssel együtt)

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM! :)

2011. júl. 3. 00:50
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

ttp://www.google.hu/imgres?imgurl= [link]

Ennyi remélem elég. (:

2011. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
-gondoltam a simaszőrű retrieverre (tudom van egy két kritérium, aminek ő nem felel meg, de...). Neki a nagy kerten kívül mennyi +séta kell vagy elég, ha a nagy kertben "rohangál". Természetesen az utóbbi esetben is elvinném sétálni, csak nem olyan gyakran, mintha kötelező lenne.(pl.: hetente 3x, 4x..:)
2011. júl. 4. 23:21
 19/19 A kérdező kommentje:

ja és a szörgondozási igénye mennyi?

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 4. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!