Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkimnak hányingere van...

A yorkimnak hányingere van autóban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
...ja és igaz hogy most tél van, de hogyan szoktathatnám a szobatisztaságra? Délelőtt nem vagyok itthon és ezért egyedül van a lakásban, de mégis mit tehetnék ebben a két dologban???...
2009. márc. 27. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem adsz neki enni autózás előtt. Vannak gyógyszerek is, ebben az állatorvosod tud segíteni.

Szobatisztaság. Hát, elvileg ha veszel egy kiskutyát, az azt jelenti, hogy kiveszel 2 hét szabit.

Elhozod 2 hónaposan a kutyát, az elején 2-3 óránként leviszed (éjjel-nappal) és 4-5-ször eteted. A 2 hét végére felmehetsz 4-5 óráig és garantáltan szobatiszta a kutya. Ha nem maradsz otthon vele, akkor ez jóval tovább tart.

2009. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A hányinger ellen én is azt javaslom amit az előttem szóló. Ha úgy is rosszul érzi magát, hogy nem kap enni (sok ilyen kutya van) akkor kérdezz rá az állatorvosnál, hogy milyen gyógyszert tudna az utazós napokra felírni. Mindig mielőtt utaztok bemész a rendelőbe, megkapod a gyógyszert, beadod a kutyusnak (vagy elviszed és doki adja be neki) és így nyugodtan utazhattok. A szoba tisztaság dolog nagyban függ attól, hogy mennyi idős most a kutyusod? Ha még pici (2-3 hónapos) akkor elég sokat kell vele foglalkozni, hogy megtanulja hova kell pisilni. Amikor nekem kicsik voltak a kutyik mindig újság papírt tettem le a lakás több részére és amikor láttam, hogy toporog a kutya, helyet keres, rátettem a papírra és ha oda produkált megdicsértem. Ha véletlenül nem pont oda sikerül a dolog akkor sem szabad megverni a kutyát, minél többet foglalkozol vele annál előbb meg fogja tanulni. Esetleg ha kertes házban laksz naponta többször kis időre ki lehet tenni a kertbe, neki is kényelmesebb lesz oda piszkítani. Egyébként egy idő után minden kutya saját magától szoba tiszta lesz ha minden nap biztosítva lesz neki olyan hely ahol elvégezze a dolgát, pl a kertben, udvaron.

Ha még pici a kutyus és nincs meg az összes oltása akkor azt javaslom, hogy egyenlőre semmiképpen ne vidd utcára (max a kertetekbe), inkább használd ezt az újság papíros módszert. Nekem ez vált be!

Sok sikert! Minden jót!

2009. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! Ma reggel, miután sikeresen bepisilt, kiraktam...:) Hátha összejön valahogy! :D
2009. márc. 28. 08:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem bírta az autót... Nem segített neki a gyógyszert, volt, hogy úgy is hányt. Persze előtte sosem kapott enni. Aztán ajálnotta pszichológus nővérem, hogy amikor megyünk, mondjam neki, hogy nézzen ki a kocsi ablakán, hogy lássa, mozog az autó. Na ez bavált nekünk. Na jó az én kutyám 45 cm. De talán a gyógyszerek előtt kipróbálhatod ezt is, hogy odatartod az ablakhoz, persze zárt ablakhoz.
2009. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fázós fajta,akkor vegyetek ruhát neki.Sajna a szobatisztaságban nemtudok segíteni,de a másikban igen,azt hiszem.Hallottam hogy vannak ilyen kutyák,és azt javaslom hogy adj neki enni egy kicsit,és ha beültök a kocsiba akkor húzd le az ablakot,és ülj mellé,foglald le.Nálam bejön.Mármint velem mert én is hányós vok.A kutyádnak is használni fog ha elvonják a figyelmét.Ne nézzen ki az ablakon,mert lehet azt látja hogy futnak a fák meg a házak.Remélem érted.
2009. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon aranyos vagy! :)

És értem...:D

2009. ápr. 20. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!