Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever gazdik,...

Golden Retriever gazdik, nektek is volt ilyen, hogyan sikerült leszoktatni róla? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 hetes Golden kiskutyámat kb 1-2 hete tanítom. Az .Ül. .Gyere. Hozd ide. jól megy neki, és persze megtanulta a nevét :) Még sok minden hátra van tudom :) Nem rég voltunk oltáson és az orvos azt javasolta, hogy most már kezdjem el rászoktatni a nyakörvre, és a pórázra, az udvaron gyakoroljak vele. Elég döcögősen megy.. sőt.. Csak arra koncentrál, hogy mi van a kezembe (póráz) és össze vissza ugrál, nem szereti. Mivel tudnám rászoktatni? :S Egyébként nem igazán tekint "főnöknek". Állandóan felugrál rám nagyon fáj, mert karmol de borzasztóan. ( tele vagyok hegekkel :D ) Nem érti meg, hogy nem szabad. Határozottan rászólok, hogy nem és ráütök az orrára. De folytatja. A tv-ben láttam, ha jól emlékszem a "Csodálatos kutyadoki" vagy mi volt. Egy férfi elmegy családokhoz és segít, ha neveletlen a kutyus. Volt ott benne egy kutya aki ugrált, megbökte a nyakát az ujjával, és abbahagyta. Apukámra is felugrált, odabökött neki és a mai napig nem ugrik fel rá. Én is megböktem, de semmi...... ugyan úgy. A másik gond, hogy nagyon harapdál. Van rágókája, sok játéka azokkal is játszik de inkább a karomat meg a lábamat rágja szívesen... Hogyan válhatnék főnkké? Csak én etetem, fürdetem, fésülöm. Szinte csak én szoktam kimenni hozzám, elvégre az én kutyusom. Majd elmegyek vele egy kutyasuliba, van itt a környéken. De még nem szabad elvinni :) de most már kezd nagyon fájni amit csinál, és a barátaimra is ugrál. :S

Ötletek? Válaszotokat előre köszönöm :)


2011. júl. 2. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Amúgy az A csodálatos kutyadoki volt és a pasi Cesar Millan. Én azt szoktam csinálni, ha felugrálnak rám a kutyák, hogy előre fele megyek és nem figyelek rájuk. Ja és igaz, hogy határozott voltál, de vajon Nyugodt is?? Mindig tudatában kell lenned, hogy milyen energiát közvetítesz!! Amikor harapdál elég csak megpaskolnod, mert még kicsi. A pórázzal még gyakorolj! Mutasd meg neki, hogy mivan a kezedben és legyél nagyon türelmes!!!
2011. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Azóta rendszeresen nézem a tv-ben :) Igen nyugodt vagyok. Ha valami mást csinál, és el megy az esze, meg izeg-mozog, nagy levegőket veszek, és ő is lenyugszik miközben simogatom :)
2011. júl. 2. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ugrál, lépj a hátsó lábára. Közben határozottan mondd neki, hogy nem!

A rágás természetes dolog, de ha túlzásba viszi, vágj az orrára, és megint: Nem! Egy idő után le fog róla szokni, a fogai most nőnek, cserélődnek.

2011. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne simogasd olyankor amikor izgatott,kivéve ha te azt akarod,hogy az legyen. Azzal,hogy az izgatott állapotában simogatod,tulajdonképpen megerősíted benne,hogy az izgatottság jó,és jutalom jár érte. Ha nem hagyta abba,nem voltál eléggé határozott,vagy ideges volt a testbeszéded. Az érintés nem lehet túl gyenge,de túl erős sem,és vigyázz,hogy ne lökd,hanem érintsd,ha meglököd azzal csak tovább fokozod az izgatottságát.Érintés közben erős,határozott hangon mondd neki,hogy nem szabad! Ha látod,hogy nyugodt állapotba került,egyszerűen sétálj el onnan,ezzel azt jelzed neki,hogy jól van,jól csináltad.
2011. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KiaraMira válasza:

Azért rág, mert jönnek a fogai! én is vettem neki 100 féle játékot, rágókát, de csak a kezemet rágta! (L)

Az ugrálásról úgy tudod folyamatosan leszoktatni, hogy FINOMAN rálépsz a hátsó lábára, elfordulsz, mondod,h nem!! Valamelyik csak bejön! :D

Nálunk detto ez van: csak én foglalkozok vele szinte, de apát tekinti vezérnek, engem meg játszótársnak! (lehet azért mert kicsi korától együtt hempergőzünk, fetrengünk..xD :/)

Viselkedj következetesen, ne csináld amit én! :P ha főnöke vagy nem eszel vele egy tálból, nem alszol vele egy ágyban, nem fetrengsz vele!

A csodálatos kutyadokit én is nézem, nagyon hasznos! ;)

Meglátod jó lesz, nagyon szeretnivalók és nagyon tanulékonyak!

2011. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!