Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent kell tudni a...

A_maestro_főnök kérdése:

Mi mindent kell tudni a rottweilerről?

Figyelt kérdés
Úgy tervezzük hogy 2 kölyköt fogunk venni. De én semmit nem tudok a kutyákról, hogy hogyan kéne vele bánni. Kérlek írjatok nekem róla valamit. Ha van rotitok akár történeteket is, meg hogy milyen szokásaik vannak, mennyit költetek rá, mit csináltok velük, stb. Köszönöm. :)
2011. júl. 4. 11:24
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Little Red te meg azt hiszed hogy van egy megnevelt kutyád aztán te vagy a király gazdi, mindenki más, akinek ugat a kutyája az utcán, az felelőtlen hülye. de mit csinálnál ha tegyük fel egyik pillanatról a másikra ellened fordulna a kutyád?? Előfordulhat.... Bármi megtörténhet..
2011. júl. 4. 18:54
 12/28 anonim ***** válasza:

Eddig szinte csak én válaszoltam neked, nem tűnt fel?


Nem fog ellenem fordulni, mivel én vagyok a vezér, amelyenek tényét nap mint nap megerősítem benne.

2011. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Akkor én is válaszolok. Little Rednek jólnevelt kutyája van. Jólnevelt kutyánál nem fordulhat elő, hogy megharapja a gazdit. Semmilyen körülmények között sem.

Amúgy attól, hogy valakinek örjöng a kutyája az utcán, még nem biztos, hogy felelőtlen, lehet, hogy csak tudatlan. Fogalma sincs, hogy mit lehetne tenni ez ellen, vagy az is lehet, hogy számára ez természetes és meg se próbál tenni ellene.

2011. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nem csak te válaszoltál csak a te válaszaid hasznosabbnak tűntek mint az hogy inkább haljak meg úgy hogy nem volt rotim. Azt elfelejtettem mondani hogy nagyon köszönöm a válaszokat!! mégha semmire nem tudom azt használni. Biztos hogy lesz roti , 2, nem én döntöttem. Májusi születésűeket fogunk venni, minden tőlünk telhetőt meg fognak kapni, ez fix. Majd visszük őket kutyaiskolába is.
2011. júl. 4. 22:43
 15/28 anonim ***** válasza:

Igen, azt akartam ajánlani, h ha nem ismered a fajtát, akkor suli.


De akkor adok pár tanácsot, bár ezek nem csak rotinak, hanem minden kutyának kötelező kéne h legyen.


Ha eteted (csak etetési időben kapjon kaját, nincs kuncsorgás, nincs nasi, stb.) akkor előtte leülteted, és addig nem nyúlhat hozzá, míg azt nem mondod h tiéd. Én már az első nap megcsináltam vele. Azt se tudta még h mi történik, de szerintem tudja meg, h ahova került, ott szabályok vannak. Tehát odamész hozzá, mondod h ülsz és lenyomod a fenekeét (ezzel az ülsz-t is gyakorlod), tartod, majd mondod h tiéd és odaengeded a kajához. Mikor eszik, akkor pedig nyúlkálj a kajájába. A másik, pedig a gesztusevés. Csinálj úgy, mintha ennél belőle. Utána teszed le a földre és ha kivárja a "sorát", akkor megkapja. Ezzel megelőzheted h bevédje a kaját. Nálam ez az első és legfontosabb szabály. A kaja az enyém, neki csak megengedem, h egyen belőle. A kutyám kétszer mutatta a kajaféltést. Elsőre semmi extra, csak morgott, megreguláztam. Másodszorra elég kemény volt a helyzet, nem sok hiányzott h nekem jöjjön, na akkor elég keményen megmutattam, h ilyen meg se fordulhat a fejében. Nem alkalmazok fizikai erőszakot - ez az eset volt az egyetlen kivétel. Ja, és persze kaját is elvettem tőle. Azóta ha odamegyek a tálhoz ő odébb megy és kész.


Nem tudom, h bent lesz-e vagy kint, de legyél mindig következetes. Ha bent van és pl nem szeretnéd, h felmásszon a kanapéra, akkor sose engedd meg. Mert ha egyszer megengeded, aztán meg tiltod, akkor összezavarod. Egyszer lehet, egyszer nem? Mivan? - így fog érezni.

Tehát BÁRMIRŐL is legyen szó, fő a következetesség. Ha valamit nem lehet, akkor azt sose engedd meg neki.


Valójában még sok-sok tanácsom lenne, de majd a suliban segítenek. A kutyaovit is ajánlanám a megfelelő szocializációhoz. Nekem a napii kutyákkal való találkozás segített abban, hogy a kutyám mindenféle más ebet elvisel és játszik velük. Legyen az kan, szuka, kicsi, nagy, idős, fiatal, mindegy. Mindegyikkel barátságos. És ez is rendkívül fontos. Ilyen fajtánál meg főleg, mert segít eloszlatni az emberek fejében azt a butaságot, hogy ez a fajta egy kegyetlen gyilkos.


Ja, és ha esestleg van lehetőséged gyerekekehez is szoktatni, az mégjobb.


Sok sikert hozzá, remélem örömödet fogod lelni bennük és lesz két imádnivaló, bújós, játékos "tehened" :D

2011. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ja, mégvalami. Nem tudom h honnan lesznek, de a diszpláziára nagyon figyeljetek. Kalcium-kalcium-kalcium. Persze nem nyakra-főre, mértékkel. Ledarált tojáshéj a kajájába minden nap egy teáskanállal vagy esetleg valami pici kalcium tartalmú pezsitabiletta a vizébe is elég. De nekik kell.

Az előző rotim szülei és azok szülei is szűrve voltak, minden rendben volt, az enyém mégis - kis mértékben ugyan - de diszpláziás lett.


A mostani meg egy házi keverék, számítottam rá h baj lesz, lett is, hiába kalciumoztam. Kétoldali diszplázia egy 50%-osra kifejlődött combcsontfejjel megspékelve. Most még szinten tudom tartani rengeteg kalcimmal, de később valszeg kétoldali csípőműtét lesz a vége :(

2011. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
:o. Sajnálom. :( Szegény kutyu.. Akkor lépten nyomon tudatosítani kell benne hogy ki a főnök.
2011. júl. 5. 11:47
 18/28 anonim ***** válasza:
Is. És határozottnak kell lenni. Bármelyik kutya megérzi, ha megingott a magabiztosságod, és ki is használja.
2011. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Köszöntem!!! Remélem sikerülni fog a vétel.
2011. júl. 5. 12:35
 20/28 anonim ***** válasza:

Semmit sem érnek ezek, ha örökletes diszplázia. A szerzett pedig ritka.

Régen sem kaptak semmilyen kiegészítőt a kutyák. Húst ettek, dögöt ettek, savót ettek. És egészségesek voltak, mert ami nem volt egészséges, azt fejbe csapták és így nem született utóda.

2011. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!