Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent kell tudni a...

A_maestro_főnök kérdése:

Mi mindent kell tudni a rottweilerről?

Figyelt kérdés
Úgy tervezzük hogy 2 kölyköt fogunk venni. De én semmit nem tudok a kutyákról, hogy hogyan kéne vele bánni. Kérlek írjatok nekem róla valamit. Ha van rotitok akár történeteket is, meg hogy milyen szokásaik vannak, mennyit költetek rá, mit csináltok velük, stb. Köszönöm. :)
2011. júl. 4. 11:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
A rotiknál tényleg komoly szocializáció kell. Én ismerek párat és abból egyetlen egy, amelyik elengedhető más kutyák között.
2011. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
14:09-es. Esetleg annyi most a probléma, hogy szarrá vannak tenyésztve. Szinte nincs olyan fajta, aminek a mai utódai ne 4-8 kutyához lennének visszavezethetők.
2011. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A küllemkutyáknál valóban. Nem is érnek szinte semmit. A legtöbb ideggyenge, mert egy számít, hogy anatómiailag rendben legyen és jó legyen a szőrminőség.

A munkavonalas ebeknél azért más számít...

2011. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát szocializálás lesz , 7 ember fog rájuk figyelni.! Nem akarunk díszharcikutyákat, az egyetlen megkötés a visszavágott farok. Nem kiállításra szánjuk, ahol a kutyából pénz lesz , és azok a kutyák nem élhetnek kutyaként szerintem...mi csak robusztus, imádnivaló családi rotikat akarunk. Sztem az udvaron tartjuk majd őket lesz kennelük, mindent megkapnak, persze mértékkel. 2 roti nem támadja meg egymást??
2011. júl. 5. 22:35
 25/28 anonim ***** válasza:

A szocializációt nem emberre értettem, hanem kutyára. Ne akarjon felnőtt korában se megtámadni más kutyákat.


Minél többhöz szoktatni kell. Kanhoz, szukához, kicsihez, nagyhoz, kölyökhöz, öreghez, mindegy legyen, ne akarjon támadni.


Bocsi, de meg kell jegyeznem, h ha annyi kívánalmat állítasz fel egy rotival szemben, h csak vágott legyen a farka a többi mindegy, az édes kevés. Hogy fogod kiválasztani az ideális kölyköt illyetve kölyköket?


Honan lesznek? Ismerős? Neves tenyésztő? Esetleg szaporító?


Kennelt nem ajánlom, szerintem óriási kínzás egy kutyának. Sokkal egyszerűbb ha megtanítod arra, h ha kiadsz egy parancsot, akkor nem jöhet fel pl a teraszra. Nekem tudja, h egy parancsnál neki be kell menni a szobába és ott maradni, akárki jön. így jöhetnek olyanok is, akik félnek a kutyától, akkor legfejebb még rázárom a szoba ajtaját, de nem szenved nekem ott, h ő ki akar jönni. Leül vagy lefekszik és szépen megvárja míg mondom neki h kijöhet.


Ha jól és okosan tarotd őket nem kéne h megtámadják egymást. A dominanciaharcot elvileg még kikorukban lerendezik, általában utána már nem nagyon vannak összetűzések. De egy nem megfelelően tarott kutyánál simán előjöhet, h majd én most megmutatom a másiknak, h én vagyok a Jani.

2011. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Hát a környéken nem sok kutya van, de akkor vinni kell őket sétálni. De 2 rotit nem lesz egyszerű! :) .neked nagyon okos kutyád van! Ha jól csináljuk akkor nekünk 2 is lesz! :DD
2011. júl. 6. 09:12
 27/28 anonim ***** válasza:

Dehogynem egyszerű. Csak nevelés kérdése.


Elsősorban ugye a láb mellett jövés fontos, és hogy mindent első szóra csináljon. Nálam ez főleg a visszajövetelnél fontos, ha hívom, ugorjon, mert morcos leszek. Így visszajön még a tüzelő szukától is.

Pont tegnap volt, hogy egy idióta kicsaj lejött a szuka kutyájával, ami tüzelt. Na most képzeld el, hogy a futi tele van kanokkal ez a csaj meg megjelenik....

Kész káosz volt, mindenki rohant a kutyája után, gyorsan póráz rá. Összesen csak 3 kutyát lehetett póráz nélkül hagyni és az egyik az enyém volt. Egyszer elindult a csajszi felé, rászóltam h jöjjön vissza és maradjon is itt, onnantól csak leste, de nem indult meg felé.

A csajt azért kiosztottuk, mert alapvető szabály, hogy tüzelő szukával nem nagyon mászkálok.


Amúgy a roti imád dolgozni, fogja élvezni a tanítást. Én jutifalatot se használok, tudja h a simit és a szép szót ki kell érdemelni. Nem mintha amúgy nem lenne halálra kényeztetve :P Nekik öröm ha dolgozhatnak, nem kell ehhez jutifalat. Én kifejezetten ellene vagyok, nem egy kutyát ismerek, akinél ez elfajult, és jutifalat nélkül nem hajlandó dolgozni. Ha nem kap semmit, nem csinál semmit.


Arra, hogy nyugodtan elengedhesd és ne hagyjon ott van egy jó módszerem. Ha esetleg túl messzire elcsámborog vagy nem jön vissza, akkor ha nem figyel, el kell bújni h ne lásson. Egyszercsak eszébe fogsz jutni, de nem fog megtalálni. Bepánikol, keres mindenhol és majd egyszercsak megtalál vagy előjössz. Egy életre megjegyzi h a gazdit sose hagyjuk figyelmen kívül. :) Goonosznak tűnhetek, de igazából ezek semmiféle problémát nem okoznak a kutyának. Csak manapság egyesek már mindent kajával akarnak elérni, nehogy megsérüljön az eb pici lelke....XD

2011. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Ahamm.. Te nagyon cseles vagy! :P elképzeltem a rotit amint kétségbeesve téged keresett! :D
2011. júl. 6. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!