Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinzás az elektromos nyakörvel...

Kinzás az elektromos nyakörvel fegyelmezni a kutyát?

Figyelt kérdés
Nekm nem ugy nézett ki,Cesar Milan is ezt csinálta az egyik részben,és mégsem lett feljelentve vagy hasonló.Szerintem ő többet tud a kutyákről mint mi páran.
2011. júl. 4. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, aki rendelt egyet. Kutyaiskolába is hordta, hogyha a kutya nem bírna magával, akkor majd ez megoldja. A kutya egy-egy "rázásnál" olyan izomgörcsös állapotba került, hogy taknya nyála összefolyt, nyüszített! Rossz volt nézni!! A második után közölte a kutyakiképző a gazdival, hogy ezt ebben az iskolában ne merje többet használni, de annak örülne legjobban ha kihajítaná a francba! Ha valaki azt mondja erre, hogy ez nem kínzás, az nem tudom mennyire szeretheti a saját kutyáját. Nehéz munka árán minden kutyából tökéletesen engedelmes munkakutyát, avagy csak háziebet lehet faragni ilyen eszközök nélkül is. Egy vad kutyát is át lehet nevelni normálisba csupán jelzés értékű fenyítésekkel, vagy ha nem, akkor azon már ez a nyakörv sem segít.

Amúgy szerintem a szülő-gyerek példa itt abszolút nem helytálló. Egy gyereket sosem ver meg egy normális szülő úgy, hogy az komolyabb fájdalmat okozzon, max kap egyet a szájára, vagy a fenekére, de nem úgy hogy attól görcsök/rohamok jöjjenek a gyerekére!!!

2011. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én csak azt bírom, hogy olyanok mondanak véleményt az elektromos nyakörvről akik még életükben sztem nem is láttak olyat.Vannak ám azon a "kínzó ezközön" fokozatok is...

Persze vannak barmok mint ahogyan az előző leírta , de azok 100 másfajta módon is képesek egy kutyát bántani.

2011. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Victoria Stilwell az egyik részben két olyan nőnek a kutyáival foglalkozott, akik elektromos szőnyeggel próbálták megfékezni a kutyákat. Victoria-nak nagyon nem tetszett a módszer és nekem sem.


Van olyan ember, aki egy tigrist meg tudott szelídíteni mindenfajta elektromos nyakörvhöz hasonló eszköz nélkül!

2011. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Akik hozzáértéssel használják nem ülni vagy feküdni tanítják meg vele a kutyát , mivel azt kényszer nélkül is meglehet tanítani.

Hanem mondjuk egy vadászkutyát helybenmaradni még akkor is , ha előtte felugrik a vad hiszen nem szaladhat utánna mert simán lelőhetik.IPO-ban is pl. jól meg lehet tanítani hogy vezényszóra azonnal feküdjön , üljön vagy akármi.

2011. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

1kan:


Azt neked is be kell látnod, hogy az elektromos nyakörv egy kellemetlen inger a kutyának, bármilyen fokozaton is van, hiszen büntetésnek használod, azért, hogy egy nem kívánatos viselkedést megszüntessen, tehát nem lehet semleges, vagy épp kellemes inger.


Ha egy kutyának a gazdával megfelelő a kapcsolata, akkor a gazda kemény rászólása, rámozdulása, rárontása épp olyan kellemetlen lehet.

Ha egy gazda tudja büntetni a kutyáját, akkor a kutya pontosan tudja, hogy a figyelmeztetés után büntetés jön, és ha jól büntetsz, akkor ugyanúgy nem ismétlődik meg az adott viselkedés. Ha megfelelő a rangsorbeli távolság a kutya és a gazda között, valamint a gazda képes volt elsajátítani a büntetési technikákat, akkor a kutyának egy figyelmeztetés éppen elegendő ahhoz, hogy ne mozduljon ki a kívánt testhelyzetből.


Persze megtanulni megfelelően büntetni sokkal nehezebb, mint egy gombot nyomogatni, csak éppen az egyik rombolja a kutyával való kapcsolatot, a másik meg építi.

A cél mindig az, hogy a gazdának saját tekintélyénél fogva működjön a kutya, és ne azért, mert rajta van a fojtó/szöges/elektromos, a gazda kezében a kanna vagy varázspalack.


Ezek mind lúzer fegyverek, amik rossz kézben sokkal többet árthatnak, mint amennyit használnak.

És hidd el tudom miről beszélek, kőkemény domináns kan kutyám van, kezelhetetlen volt mielőtt suliba mentem vele, és nem csak az én hibám, mert az előző három szintén domináns, 50 kg+os kutyát meg tudtam nevelni, de ez a mostani annyira durva, hogy beletört a bicskám. Sosem tettem rá se fojtót, se szögest, és sosem tennék rá elektromost sem. Persze, így melósabb volt, meg előfordult olyan, hogy másfél órán keresztül zajlott egy büntetés úgy, hogy már én majdnem elájultam a sok futástól a tűző napon, de csak a saját hatalmamnál fogva elértem, hogy melletünk levő bokorból felugró őzről is le tudtam állítani egyetlen hanggal.


Ja és büntetés alatt ne fizikai bántalmazást értsetek, a legnagyobb fizikai ráhatás abban merült ki, hogyha nem akart tovább menekülni, kicsit lendítettem rajta, azaz felemeltem és odébb tettem. Persze, néhányszor én magam jobban összetörtem, mint a kutya, volt benne nem kevés bőgés, önmarcangolás, majdnem feladás. Nehezebb végig menni ezen az úton, mint nyomogatni egy gombot, ez kétségtelen.

2011. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én nem használtam a nagyobb kutyámon elektromost , mivel nincs a kutyával különösebb célom max egy BH vizsga.Ő is kezelhetetlen és közveszélyes volt anno mikor elkezdtünk járni kutyaiskolába , mára már teljesen megválotozott.Ül és fekszik ha mondom neki , az előreküldés is megy már neki valamennyire , viszont ezeket a dolgokat lassan csinálja(versenyszinthez képest).Van egy 5 hónapos kutyám , akivel szeretnék már IPO-ban veresenyezni , és ugye ott nagyon nem mindegy hogy milyen ütemben ül vagy fekszik le.Még nála nem használtam különösebb kényszerezközt a pórázon kívül , mert még nem vagyunk abban a stádiumban hogy használnom kellene , ettől függtlenül volt már rajta szöges és fojtós nyakörv is (nem volt rákötve a pórázra ) hogy szokja ,hogy ne akkor találkozzon vele először amikor valamire használni is akarom.És az is elképzelhető , hogy az elektromos is elő fog kerülni , bár ez még nagyon a jövő zenéje.Tudom szóban büntetni a kicsit , de biztos vagyok abban hogy ez nem lesz elég nála mondjuk egy eresztésnél , vagy szökőnél(már most is voltak olyan dolgai amiből ez kiderült).


Amit írtál hogy ha megugrik is a kutyád vissza tudod fogni egy szóval ez nagyon is dícséretes a te szinteden (bocsi nem sértésnek szánom de nem tudom másképp megfogalmazni), de egy vadász (akkor maradjunk ennél a példánál) nem engedheti meg a kutyának hogy az felugorjon mivel elvonja a célról a figyelmét aminek végzetes következménye is lehet.

Mindíg kihangsúlyozom , hogy hozzá értő kezekben hasznos és erre írjátok Victoria műsorát.Most őszintén , abban a házaspárban hol van bármiféle hozzáértés ?! Így ezt a példát nem tudom elfogadni.Ez így kb. olyan mint hogy összehasonlítasz vezetésben egy autósofőrt és egy olyan ebmert aki csak biciklizni szokott, mindkettő tud közlekedni nyílván de nagyon nem egy szinten vannak.

2011. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az őz ugrott meg a mellettem levő bokorban, a kutya nem ugrott meg, mert időben reagáltam! Ja és az enyémnek két hét gyakorlás elég volt ahhoz, hogy sprinteljen előre 20 métert tárgyhoz, most kezdtük el, hogy a semmibe fusson egyenesen előre, így már nem olyan gyors, és nincs is meg 20 méter, de biztos, hogy meg lesz kényszer nélkül, és be is fogom gyorsítani. Az én szintemet meg hagyjuk, én is vizsgázom vele, csak én nem IPO-ban, hanem K99 ügyességi ágazatban, amit szerintem szintén nem kellene kinevetni, és ÖV-re is járunk, ahol szintén nem használok kényszert, hanggal tiltok és hanggal engedek, póráz sincs a kutyán nem hogy fojtó.


És hidd el, ismerek IPO3-as kutyát, (A váci kutyaduma központ vezetőjéé) akinél szintén nem alkalmaztak sosem kényszert. Őszintén szólva nem is értem, hogy a versenysportolók miért alkalmazzák olyan nagy előszeretettel.

2011. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát úgy veszem észre nem nagyon egyezeik a véleményünk ezzel kapcsolatban de ez nem is baj :)

1.Azért egy verseny és egy vizsga között nem kis különbség van ám (sőtt verseny és verseny között is).Tavaly is voltam Oros-kupán (elég színvonalas verseny) mint néző és volt szerencsém megnézni egyik nap a tréninget is , és hát nemigazán láttam olyan kutyát amelyiknél ne használtak volna valamilyen kényszert.És bocs , de inkább hiszek a szememnek a kényszer hatékonyságát illetően mint látatlanul neten keresztül egy vadidegen embernek.

2. Én nem nevetem ki a K99-et.

3.Látatlanul meg megint csak nem lehet megítélni hogy mit csinálsz öv-n.Csak zsákmányból csináljátok , vagy védőösztön is játszik ?

2011. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

1kan

A pózosok gyorsítására nem használod a klikkert?

Nagyon remek dolog!

Sőt, egyre többen dolgoznak vele pl páros munkában, amikor egy dolgozik, másik figyel és amikor kutya jól csinálja a feladatot, a figyelő klikkel, a gazda jutalmaz.

2011. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A nagynál nem használom , vele elértem arra a szintre ahová akartam.A kicsinél most a pocíció megerősítésére használom még .Kicsinél ketten dolgozunk , én a kutyával a kiképző meg klikkel, de kell is a segítség mert nem látom a kutya farát a vállamtól...
2011. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!